1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непрестајно течење носе кај децата

Дискусија во 'Дете' започната од Pepa B.., 10 април 2017.

 1. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  675
  Пол:
  Женски
  Здраво.Моево е 4 години ама више три години никако не му е престанато носето.Незнам више уште какви капки за нос неам ставано и нема ефект...некој искуство да има за ова ?
   
  Последна измена од модератор: 10 април 2017
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.582
  Допаѓања:
  276.717
  Пол:
  Женски
  Проверивте ли дали е алергичен на нешто?
   
  На toogood и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.839
  Допаѓања:
  306.776
  Брис од носето да се земе..
  Можеби и антибиотик треба да прима..
   
  На Pepa B.. и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.300
  Mene nesto prvo sto mi padna na um e isto kako @joy1 , alergija.
   
  На Pepa B.. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  675
  Пол:
  Женски
  E bas za alergija neam provereno ... inace bris zimame redovo. Ce proveram za alergija. Fala vi mnogu
   
 6. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.664
  Допаѓања:
  11.443
  Така е кај моите деца, ама докажани ни се алергии со алерготестови, за кои примаат соодветна терапија препишана од алерголог.
   
 7. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  675
  Пол:
  Женски
  Posle praznicive i jas ce go nosam