1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непристојни гости

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 15 декември 2016.

  1. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    И ние така си ја остававме влезната врата од станот отворена се додека не ни се случи два пати да ни упадне рандом непозната особа на сред дневна. Сега е заклучена 24/7.

    Колку што мразам непристојни, толку мразам и ненајавени гости. Ни да се јави, ниту да праша дали си дома дали може да дојде туку оп... на врата звонат. Барем сега имаме триста начини на комуникација. Може сум болна, може чекам други гости, имам работа, треба да излезам... не можеш туку така да упаднеш.

    А од непристојни би го издвоила тетин ми кој пуши ненормално и веќе ни има изгорено и гарнитура и завеса и прекривач и тепих. И се карам ама џабе, мајка ми ме смирува - фамилија сме биле. Јас тие работи сум ги купувала и сум ги чувала со години за некој да дојде и да ми ги изгоре од невнимание?!
    Исто имам другарка што кога и да дојде мора ОБАВЕЗНО нешто да истури кафе или сок на тепих и една друга што ако се најави во 8, иде во 11 и останува до 2 навечер. Небитно дали тебе или на твоите дома им се спие или некој е сабајлето на работа. Треба ептен да почнеш апла да зеваш и да и кажеш дека веќе ти се спие за да си оди.
    За мали деца не сакам ни да почнам да коментирам. Некој ден ќе ставам катанец на стаклениот дел од комодата кај што чувам играчки.
     
    На Feminka22, Dr.Zzz, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Кај мене дома ретко идат гости, а и не сум човек што многу сака да иде по гости.
    Си го сакам мирот дома, кога се гледам со некој, одиме негде надвор. Освен ако не е некој близок, ама тие не ме нервираат.

    А комшиите ми се само на здраво. Не се дружиме нешто, фини луѓе се инаку.
     
    На Feminka22, cresa-jagoda, Minnie 1 и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Кај мене веќе не доаѓаат :rofl:
    Чим уште од врата, мачката ги гледа од глава до пети и |(, знам колку е саат :D Не сум дрска да речам вака или онака, со поблиски, ако ми засмета однесувањето низ шала ќе прокоментирам и сфаќаат, а оние кои не ги познавам, културно и со сериозен тон го кажувам проблемот.
    Сите сме гости во одредена ситуација, па баш е онаa, да не се однесуваме, како што не би сакале дома кај нас да се однесуваат :nod:
    Непристојни гости од епски ранг сум немала, но пр. од другарка пред некој месец и дошле гости со две мали (читај: невоспитани) деца, а имала на маса поставено во украсна кутија со чоколадни бонбони и фатиле сите ги отвориле, размачкале по новата маса, по прозорецот и завесата и на крај, плазмата ќе ја турнале, во рок од 5 минути (facepalm) Мајката, оф корс, само се слатко-кисело поднасмевнувала :^) Кој ги издржува ваквите ситуации, не ми е јасно.
    :d::drunk:
     
    На cresa-jagoda, mama31, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ме потсети.

    Имам другар што му дошле гости на слава и му донеле полуизедена бонбониера.
     
    На Feminka22, cresa-jagoda, okcenzi и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Мислам дека јас спаѓам во непристојни гости бидејќи со мојата трапавост секогаш наоѓам начин нешто да скршам или истурам. :sweat:
     
    На cresa-jagoda, Victorian, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Sanjichka007 Сани, accidents happen, на сите ни се случува ненамерно, понекогаш. Освен, ако од дома не си пошла со таа намера да кршиш низ туѓа куќа, ондак, не си непристојна :bandit:...Само си Сани we all know :D
    :d::drunk:
     
    На theowndemon и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Може и јас да спаѓам, пошто јадам многу секаде :D
     
    На Victorian, mama31, celineparis и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Сум имала една таква гостинка. Ама тоа највеке мразам и ме нервира што не ти доага на гости, него доага за да ти кажува дали ти е чисто или не? Подалеку од такви луге сум. Или дојди на гости и седи како човек или па ич воопшто не ми ни доагај.
     
    На SummerGirl, crazylady и Summerlover им се допаѓа ова.
  9. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @crimson Па јадењето е затоа и поставено :D Мене ми е многу глупо, кога со саати сум спремала или сум баш направила многу, да дојде некој и да ми се клати само на вода од култура. Штом сум го ставила, значи сакам и да се изеде :D
    Во непристојни, да додадам, ги вбројувам и оние кои дошле да происпитаат што има ново, бидејќи дознале нешто :D
     
    На Annath, cresa-jagoda, blackwave и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Мене кога ке ми дојдат непоканети гости тоест кои не ми се допаѓаат или се непристојни кога ке ги испратам одма луфтирам возхух, поминувам ламинатот и плочките на тараса со џогер (малку ставам прашoк со вода) ИСТО како да не стапнале или биле некогаш! :rofl:
     
    На cresa-jagoda, mama31, Winter Lady и 4 други им се допаѓа ова.
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Баш пред една недела бев на слава, и до мене седи рандом дечко. Јас сум наполнила чинијата до горе, он зел една сарма и пола кришка леб. Срам ме фати.
     
    На Annath, cresa-jagoda, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Се мислам на посети да идам со правосмукална па при наредна незгодна да земам сама да си зачистам. :?:
     
    На Annath, cresa-jagoda, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Зашто срам те фатило, тоа и онака е ставено за јадење :lol:
     
    На SummerGirl и crimson им се допаѓа ова.
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @crimson :rofl:
    Епа сега, бип бип бип педер пронаџен :rofl: Шала на страна, понекогаш има ситуации кога и не ни се јаде, не може сепак со сила да ја тераме, ама кога има поставено и ти се јаде, некултурно е да не си земеш, не мора се, ама барем нешто :lol:
     
    На Annath, cresa-jagoda, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  15. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Некоја од вас погоре спомнала мачка па ми притекна, а не можам да си го редактирам предходното мислење: чувам две мачки дома, бањани, мирни, вакцинирани, социјализирани, плус најважно од се и самите се плашат од непознати па не сакаат да бидат во дневна ако има некој кого не го познаваат. И туку доаѓаат дома гости со ќерка им од 13-14 години која и на таа доба се уште ја мкнат секаде со нив за рака како мало дете јер нели мезимица нивна никако да се одвои, и наоѓа да ми поставува на врата ултиматум (пробувајќи да му скокне на грб на татка си): или мачките да сум ги избркала надвор, или таа не влегувала внатре. Епа се надевам дека седењето надвор (сосе шарпланинецот мој од кого исто така се плашиш) ќе ти е многу потопло и поудобно, отколку седењето внатре во соба во која и онака немаше да има мачки, оти ти колку се плашиш од нив, тие уште појќе не те поднесуваат тебе! Ти се молам, ем му се трупнуваш на некој дома, ем уште невлезен заповеди расфрлаш. Епа ево ти га на што ќе си добредојден. :headbang:
     
    На ReinaDeCielo, Feminka22, Giovanna и 15 други им се допаѓа ова.
  16. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Оуу за такви гости..Тука спаѓа и мојата мала внука..(5 год.) Колку и да ја сакаш..малата си претерува .Ипак.
    Абе разбирам јас дете е..ама ми иде на нерви ..
    Ќе си влезе кај тебе во соба и ќе почне да фаќа шминки,лакови за нокти..алишта..книги..се што ќе и дојде при рака..
    Додека јас морам да разберам дека таа е дете и дека не знае,а нејзините родители немо и бледо гледаат.Ни да и викнат ни ништо..Како дома да им е..
    Па ти ако немаш друга работа растрчувај по неа и мести ги работите.
    Неколку пати по ред веќе ја заклучувам мојата соба,али па ќе застане до вратата и ќе почне да плаче.Не се смирува додека не и ја отвориме вратата да влезе внатре.
    Еее тогаш е мирна како бубаче..али па сегде фаќа..немирна е мн.
    За никаде не е. Според мене никако не си.
    Али мораат нејзините родители да и ги постават границите кога веќе идат на гости кај некој.
     
    На cresa-jagoda, celineparis, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @MagsDestiny Мегс, agreed! (y) Ќе преминам преку желба да се отвори/затвори врата од балкон, прозор, да си каже некој нешто минимално што му засметало, ама мачката да ми ја спомене :D Таму, донт тач :nod: Таа е рамноправен член на семејството, која не сака непознати, а бидејќи и онака не сакам и ретко дозволувам да ја фаќаат и допираат, обично кажувам да си седат на место и да не ја закачкаат, бидејќи таа е малку отишла да доџе, па после ќе плачат :rofl: :bandit:
    :d::drunk:
     
    На cresa-jagoda, Sanjichka007, SummerGirl и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Oвa сo гoстиве се присетив нa oнaa стaрaтa тетoвскa шегa:
    Свaк дн примaмo гoсте oсим дaнaс. :rofl:
     
    На Feminka22, cresa-jagoda, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
  19. Jas!

    Jas! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2016
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    На темава - сум имала еднаш едни незгодни со детенце 4 години - 4 месеци после него чистев нека е здрав и жив :rofl:
    Сериозно! Таман мислев се сум средила и оп соленка во свеќарникот во она под свеќата...ви текнува?!? Ок, сите свеќарници претрес! :!:
    Таман сум заборавила ооп мевце во левата патика!! Ок, цело чевларче претрес! :?:
    Сум заборавила и на тоа.
    Ооооп корче од лепче во фиоката од тоалетното во вц!!:headbang:
    Ајде претрес!
    И така бев инспектор едно подолг временски период ама сигурна сум дека кога варосувавме се! исчистив значи сигурно нема траги од него!!! :shake:
    Сите останати биле добредојдени, многу сакам гости, повеќе сакам да ми доаѓаат отколку да одам по гости. Штета што немам многу време. Кај мене гостите не мора да соблекуваат чевли, не ми смета ако влези некој облечен, а исто така и се пуши во собата за гости, не мора да излегуваат на тераса.
    Ама од другата страна на приказната, како мајка на две машки деца ќе се задржам на помалото....
    Абе луѓе, ве исчитав и верувајте се што имате напишано се прави!!! Скока, трча, лудува, префаќа, отвора, затвора, премачкува, замачкува...... :drunk::drunk::drunk:
    Не знаете колку многу му зборувам, го имам и казнувано, пред да одиме некаде два саати се објаснуваме како треба да се однесува, што смее што не смее да прави, се имам и закането дека нема да го носам, дека дома со такси ќе го пратам, немам идеи повеќе!! И после како да ми се оди на гости?!?
    Маката на се ќе те научи па така сега кога ќе треба некаде да се појди одам сама или ако мора со него ама кратко, најкратко што можи! И за тоа кратко време додека сум некаде само трчам по него, за рака фатени, со една рака помала беља ќе направи!
    Ексик и гости и се!!
     
    На cresa-jagoda, Victorian, An-na и 7 други им се допаѓа ова.
  20. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    Од непристојни гости би ги одвоиле оние што отвараат по фиоки. Имав школска една и ќе се собираме дали да учиме, дали проект некој да се прави имаше навика да ти ја отвори секоја фиока, секој шкаф е тоа страшно ме нервираше и секогаш и викав Стојне попис да не ми правиш? |(
     
    На Someonespecial, cresa-jagoda, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.