1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непристојни гости

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 15 декември 2016.

  1. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Oh na temava bi mozela edno deset stranici da napisam. Prosto da dieses ne ti davaat,so dusa cekam da zavrsime so renoviranje pa da vidam koga ne mi dojdat. Nie ednas ne sme otisle kaj niv,oni ete ti gi sekoj vikend!! Kako ne im e sram ne znam. Uste i decata mali ke si gi zemat pa ke se zasednat,pa decata ne zaspijat pa uste saat vreme gi budat,eden gi tegne za race,eden za noze.
    Ama zatoa gi cekam vo moja kukja,pa da vidam koga ke doagaat..koga mene ne mi odgovara. Ne mozam da razberam samo po kukji da se odelo!! Kako ne im e ubavo doma da si sedat,site zaedno..
    Pogolem bezobrazluk i nekultura od ovde ne sim videla.
     
    На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
  2. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Само клуч на врата за безобразни,а ги има многу.
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Eeeehehe mozam da nabrojuvam do utre...ama ke izdvojam
    edna komsika so redovno idese so sinot na gosti...vo nov stan lupase vrati so patiki klocase po zidovi...ednas se sluci i da povrati vrz zidot nna dolniot del...toa bese vrv potoa deka doma cuvame kuce da sednuva da go java da mu cepkavo oci vo usi...da go pokriva so prekrivkite na koi sedime da lupa fioki...i sto uste ne.sea fala bogu sme daleku od nea i nema problems....
    a i toa bez cukannje vleguvanje doma...mn cesto...dali ima prasina ili ne koga posledno imame pusteno pravosmukalka koga imame plateno smetki koga sme se kapele...i red drugi raboti so se epteeeen nepristojni i neprijatni....i ke zaboravev...site ovie ne se dojdeni na gosti nego na dneven prestoj posedok...vklucena vecera rucek porucek....i prisustvuvaat vo cinot na oblekuvanje pizami dodeka ne dojde toa...nema odenje :shake:
     
  4. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.406
    Пол:
    Женски
    Милион ги има а најмногу се нервирам,сабота доаѓам од работа и дошла тетками и тетинми и секоја сабота така човек неможе кафе на раат да испие или да истегне нозе 5 мин.Сакаш да одмориш те замарат со некои глупи прашања ,да седнеш да јадеш ти бројат колку ќе изедеш.
    Едноставно такви се скоро сите луѓе лек нема за таквите
     
  5. LanaDelR

    LanaDelR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    1.529
    Пол:
    Женски
    Слични приказни и кај мене.Последните толкава непристојност покажаа пушат цигари како луди јас трудна и толкава магласоздаваа едвај се дишеше, катастрофа! Толку ми стана мене незгодно ќе се извинев да излезам на воздух :o
     
  6. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.198
    Допаѓања:
    10.101
    периодот после свадбата ни поминаа многу гости по дома, најголем дел млади и со сите поминувавме убаво. Имаше некои случки каде едвај чекав да си заминат гостите, но се воздржав и дотичните друг пат не ги ни поканивме. Откако сме со мало дете ги селектираме луѓето што ги примаме во нашиот дом, да се се со добра намера и позитивна енергија, доколку не ни одговара друштвото имаме секогаш изговор дека малата си легнува рано :D слободните мигови ми се толку ретки да напорни ми е да пречекувам гости многу често. Како најнепристојни гости би издвоила кога дојдоа кај нас со караоке и микрофон и инсистираа да се приклучи и цела вечер се придераваа, до полноќ ечеше цела зграда и комшии ни ѕвонеа на врата(facepalm)
     
    На senza.parole, SummerGirl и Summerlover им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.794
    Допаѓања:
    157.215
    Пол:
    Женски
    Јас вчера на славата си легнав ама па сабајле кога станав ја гледам мајка изнервирана некој пушел внатре и буквално има дупка на тепихот сега. Незнам ни една година дали имаат теписите. Е како си се справиле, и тоа не знам. :|
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Се нервирам кога ќе ми дојдат другаркиве и немаат осет за време, или па не ни прашуваат дали да дојдат, дали имам обврски, планови, па уште и знаат да се налутат.(facepalm)Или пак навечер ако сум ги викнала ми се спие ми се плаче, седат уште...Сега во саботата на слава си легнав седеше со братучед ми другарка ми до сабајле...Исто се нервирам бидејќи пушиме внатре ќе отворам прозор да излуфтирам ладно било, ај најди го крајот.
    Мали деца немам баш на гости, братучедкиве доаѓаат со внуциве три пати годишно кога ќе се фатат маливе по магнетите на фрижидер коса ми се крева, ми искршија еднаш 2-3 се нервирам ептен зашто од сегде кај што одам си купувам, после лепени ли да ми стојат.:@
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.848
    Допаѓања:
    25.162
    Пол:
    Женски
    Непристојни .. кхм , откако сум мажена заборавив како изгледа тоа :D имено другарите на маж ми до скоро беа неженети и уште има такви па ретко доаѓаат , оние кои сега стапија во брак имаат обврски , чекаат бебенца па се спремаат за доаѓањето на новиот член и ретко имаат време да дојдат . Јас кога одам на гости со маливе гледам да се однесуваат пристојно . Имено синко ми е така воспитан да не јаде без вилушка па се што се јаде со вилушка не зема додека не ја добие , таков е и дома па логично е и на гости . Другото е сеуште мало и јас го хранам , и до сега не се случило некој испад . А кај мајка ми сме имале непристојни гости . Братучедкиве кога ќе дојдеа ќе си ја запоседнеа куќата на 3 месеци ( цел распуст ) башка нина ми ( 35 годишна жена тогаш ) ги украде чоколадите кои мојте кумови ни ги донесоа мене и на сестра ми :o ај да беа девојчињата , ама нина ми ?! :^) и немаше да е апла непристојно ако истите не беа во шкафот на мајка ми (facepalm) друг пат , на баба ми и рекоа дека јадат само аргета и ниедна друга паштета нема да прифатат |( па постарава си носеше нејзини гости во соба кај шо спиевме :| оно ни зачистила малку внатре чиниш ракета паднала |( сестра ми би исчистила ако предходно ни ги најавеше гостите :| за други бељи не правеле како да шлакаат по зидови и теписи , ама затоа секогаш ни седеа по 3 месеци а ние еднаш на 5 години одевме таму и тоа на кафе и колку да се видиме . Еднаш мајка ми не остави на 3 дена и ослабев можеби 10-15 кила тогаш :D за станот на 6-ти не се криви ама за тоа што не не понудуваа за храна криви се :| да не ни оставеше пари мајка ми , да си купиме шо ни се јаде , незнам дали ќе не познаеше кога не зеде :sweat:
     
  10. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Gi imam i jas vakvite so nivni komentar kako tepihot ne e ubav,kako dnevnata e sredena i fali toa toa toa....
    Em staveno i da jadat i komentarite kako orizot ne go sakale taka,kako mesoto imalo sol....
    Ovde vaka treba tamu onaka......

    :puke:mi se povrajka od takvi!.

    Neka ne doajgat oti pak i sto ke napravam ;)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Сaмo штo испрaтив гoсти сo СМРДЛИВИ чoрaпи.Умрев ќе зaплaчев вo секoе време oд нервoзa,гo пoминaв теписoнoт сo средсрвo,лувтирaм aмa мислaм уште мирисa.Дoјдени oд Гермaнијa сaбaјле стигнaле сo кoлa,и му викaм нa мм сигурни oдкoгa тргнaле кaкo се oблекле уште не се пресoблечени,првo дa се извидaт сo сите тaкви:(:sweat:
    Ау ќе умрaм oд нервoзa:punch::envy::fubar:
    Срaмoтa oвa.
     
    На Indiegurl и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.230
    Допаѓања:
    5.413
    Пол:
    Женски
    Многу гости по дома немаме. Настрана што сега имаме дете мало, па нема ниту време ниту услови за некое посебно угостување, со исклучок на ептен поблиски луѓе, туку и искрено преферирам излегување на кафе или пијачка генерално. Еден период обожував гости, но млади и блиски луѓе. Во принцип не би сакала луѓе без осет, доаѓа, се заседнува како дома, троши насекаде, или не дај Боже се напие малку повеќе. Не сакам ни настинати или болни луѓе кои без пардон ќе си дојдат, па ти стерилизирај по нив. И онака, од домашни работи нема крај, па затоа излези, прошетај, види народ, испи пијачки и оди си. Гости без најава, нема шанси. Ни мајка ми не доаѓа така, не па друг.
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.416
    Допаѓања:
    34.016
    Пол:
    Женски
    Среќа што немам вакви гости. Ама затоа ги има кај свекрва ми. Доаѓаат ненајавени, па и коментираат тоа што не треба. Еднаш се случи да ручаме и ете ти некој влезе. Братучед на маж ми со жена му. Коса ми се крена. Па уште кога ги слушав нивните иронични коментари. Ми идеше да станам и да им го треснам тањирот од глава. А јас кај нив не одам. Не си го губам времето со такви луѓе.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.794
    Допаѓања:
    157.215
    Пол:
    Женски
    Јас не си дозволвам да ми идат вакви гости, ама морав да пишам за еден случај кој е од неодамна. Се работи за пријател на татко ми, кој татко ми лично го викна зошто беше слободен па да се видат. Кога и да го вика, му велам поарно викни го негде седнете него вака. Во колачињата кои ги имав ставено на маса, ми имаше гаснето цигара и ги фрлив сите. Во сирењето кое татко ми го имаше изваено за да мезат, имаше гаснето и фрлено цигара внатре. Едино зошто имаше пиено колку што никој човек не можи да истрпи. Аман.
    Јас си ги знам моите пријатели и знам кои се добри гости, а кои само ќе ме изнервираат и повеќе штета ќе ми направат него убаво да си поминиме уз кафе. И првите ги викам, и пиеме кафе, и муабетиме, ама со овие вториве само еднаш ми се згреши. Никогаш повеќе.
    Дечко ми исто така вели дека неќи непристојни гости и дека ако некој е нели непристоен - би му кажал, ама и јас сум била лоша зошто после една грешка давам црвен картон. :D
     
    На LiliBoz, SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.416
    Допаѓања:
    34.016
    Пол:
    Женски
    Уште еден во низата непристојни гости ми е едниот девер. Култура да се немало. Се однесува како дома. Отвара секаде - во фрижидер, во плакар, во комода, во кујна. Врши инспекција што имаме дома. Па се дрзнува да дава секакви коментари. Маж ми го брани со изговорот - брат ми е. Следен пат ќе го отерам во пм.
     
    На Petar80, candy.cane, Black girl и 4 други им се допаѓа ова.
  16. NoU-NoLove

    NoU-NoLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    150
    Маж ми има еден другар,исто женет.Секој викенд се кај нас,и кога ќе дојде време за јадење,си порачуваат што да им зготвам,како во ресторан да се.А јас со бебе...секакви има
     
    На Petar80 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.735
    Допаѓања:
    13.201
    I da go oteras. Kaj nas porano majka mu i tatko mu na mm bea nepristojni gosti.Nie jademe ete ti gi bez da tropnat, lezime isto, majka mi i tatko mi da dojdoa da se pozdravele, zatoa posle toa pocnav so kluc na vrata. Moze se karam,placam,kako taka vleguvaat. Bez oset.
     
    На candy.cane и SummerGirl им се допаѓа ова.
  18. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.064
    Пол:
    Женски
    Добро е што такви немам. :D
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.416
    Допаѓања:
    34.016
    Пол:
    Женски
    Среќа што ретко доаѓа кај нас. Еднаш-двапати годишно, за да преспие. Ама иако е толку кратко, не можам да го истрпам. Јас кај сестра ми отварам (само во кујна), ама она ми дозволува. Самата ми кажува да отворам ако нешто ми треба. Незгодно ми е да отворам сама. А и некултурно е.

    А господинот секогаш има нарачки за јадење и за пиење. Еднаш му плеснав во фаца и оттогаш некои работи сам си ги купува.
     
    Последна измена: 21 јуни 2019
    На Petar80, Black girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    4.070
    Пол:
    Женски
    Neli znaes da gi otkacis.. Kazi im ovoj vikend nie ke vi dojdeme na gosti odamna ne sme vi bile. Ja bi gi odjebala ama znaes kako.. :devil:
     
    На SummerGirl и joy1 им се допаѓа ова.