Непријатен мирис од уста

Дискусија во 'Лице' започната од Dragana96, 4 февруари 2018.

 1. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу на советот, ќе пробам
   
  На Vikktorr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vikktorr

  Vikktorr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Машки
  Молам. Ако ти требаат конкретни совети за како се чистат заби со конец, бидејќи не е баш така лесно како што звучи, потребна е вежба и мало знање, пиши ми. Плус, редоследот на чистење на забите е следен: прво интердентална четка, па конец, па чистење заби со четка за заби, на крај течноста, се разбира. Јас имав проблем со непцата и со каменец сега има голема, голема разлика. Непцата по боја треба да ти се светло розеви за да ти се здрави. И не е страшно како што изгледа, нема да ти треба пола саат, по мала вежба ќе ти требаат сѐ на сѐ 5 минути.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  914
  Пол:
  Женски