1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатна миризба на нозете кај дете

Дискусија во 'Дете' започната од slatkamalaubava, 12 април 2015.

 1. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Izvinete za fondot ne mi se menuva.
  Majki imam problem so nodzinjata na sinot. Ima 18 meseci a nozite mu mirisat mnogu strasno neprijatno. Dali e od patikite nz ima 4 para patiki i od site isto se slucuva. Sovet ili resenie ako nekoja imala vakvo iskustvo?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Може да е од патики, полиестерски чорапи, развиени можеби некои гливици на нозе....развиени потни жлезди иако не ми се верува мал е...одведи го на педијатар
   
 3. ArmaniCode

  ArmaniCode Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.162
  Пол:
  Женски
  Nozete kaj decata se potat mnogu poveke od na vozrasnite. Gledaj da mu kupuvas po moznost kozeni kondurcinja I oblekuvaj mu samo pamucni corapi koi ke ja upivaat potta. Koga ke se vrakate doma obavezno da se promenat corapite I odrzuvaj mu gi nozinjata suvi.
   
 4. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  201
  (facepalm) леле бе за ова е тема отворена...
   
 5. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  28.787
  Пол:
  Женски
  А зошто да не отвори?? Мајката има проблем и споделува со цел да најде решение. Во некои случаи навистина е голем проблем потењето и непријатниот мирис пропратен и со гсбични инфекции итн.. Што е многу макотрпно да се среди целосно...
   
  На ArmaniCode, leona83 и joy1 им се допаѓа ова.
 6. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Педиатрите не советуваа со што поретко обалакање на чевли. Бидејки премногу се поти за да не се развијат габички.