1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатна миризба на пенисот на дечко ми

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од milinna, 15 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  Не знам кај да ја свсртам темава,не знаев ни дали воопшто да ја поттикнувам,ама не можев,морам да знам дали и на некој друг му се случва ова и дали имам причина да паничам! :emo:
  Пенисот на дечко ми некогаш,ама она,доста често,мириса. Не знам како,како на нечисто како на...некоја кисела миризба....мене хигиената ми е многу важна и јас немам никаква миризба. Ај шо ми е страв да не попримам,страв ми е да не има нешто што така мириса........Јас првпат се среќавам со вакво....тхинг... Заедно сме веќе шест месеци и од неодамна почнавме да имаме односи и се е супер ама ова.....Ве молам ако некој е стручен тука или се сретнал со вакво нешто нека ми помогне! Благодарам.
   
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Па кој не се измил сигурно се сретнал, кој се средил не верувам дека искусил вакво нешто. Стручен за смрдеа овде не верувам дека ќе најдеш, ама секој ќе ти каже дека хигиената е пресудна.

  Така да пикни го под туш, нека се измие со вода и сапун и ќе видиш нема да мириса на киселина :)
   
 3. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  јас се плашам дека од и туширање излезен мириса...
   
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Секој полов орган мириса, дури и твојот само што ти тоа неможеш да го осетиш. Јас искрено би те советувала да разговараш со него, знам дека ќе речеш „Еии шо и е на оваа, нема шанси со него да зборам“, верувај ми најдобро ќе направиш ... Искрено мислам дека е од недоволна хигиена, то е мое мислење кое го имам сретнато низ книгите на мојата (медицинска) струка :)
   
 5. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  не можам да поднесам вервајте не можам да се опуштам :puke: едвај чекам да завршиме....шо е најстрашно мислам дека и тој е свесен дека мириса и не знам дали да му речам...... :x
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.306
  Допаѓања:
  194.700
  Пол:
  Женски
  Зависи што ти подразбираш под непријатен мирис. Ако си очекувала на парфем да мириса, тогаш си се зезнала, па не се работи за цвеќе. Сите си имаме свој специфичен мирис, а ако мислиш дека дечкото не одржува хигиена како што треба - кажи му, нема што да се срамиш.
   
 7. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  Значи,имам видено пенис и друг пат во живото и знам дека секој си има миризба и дека не мириса на Антонио Бандерас и дека ако ти се деси не се измиеш ќе мирисаш тро појќе ама ова е друго некако.... Се слеква чоеко и в нос ме мава некоја тешка ......
   
 8. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски

  Ти кажав, мое мислење е дека треба да му кажеш дека ти е многу непријатно ... А ако сакаш да си сама ... РАСКИНИ МУ :))))))))))
  Girls just wanna have fun ! ;)
   
 9. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  абе да го решевме некако за раскинвање лесно прајме... :lol: си го сакам бее мислиш ќе трпев ако не го сакав... :inlove: :$ :P
   
 10. NiB57

  NiB57 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  И јас исто така мислам дека е во прашање недоволната хигиена. Точно е тоа дека не треба да очекува мирис на цвеќе и дека секој си има свој мирис, ама бе луѓе да чека да заврши и да не се поднесува тоа очигледно дека има некој проблем....
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.094
  Допаѓања:
  61.987
  Пол:
  Женски
  Да не има некоја инфекција? Штом има толку јака миризба, дури и после туширање можеби има нешто.
  Потпрашај го да не има некои други симптими, како пецкање на пример.
   
 12. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски

  Хахаха душичка моја си ти :))
  Најдобро решение е да разговараш со него, можеби е некоја мала инфекција која може да те зарази и тебе ... Верувај ми многу се распостранети полово преносливите болести ... Разговарајте и ако заклучите дека има потреба од доктор одете и таму прегледајте се :)
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.306
  Допаѓања:
  194.700
  Пол:
  Женски
  Ако не можеш навистина да го поднесеш мирисот - девојче, разговарај со него. Кажи му дека не е во ред така да мириса, нека си поработи малку на хигиената, нека направи испитувања во краен случај ако мора, можеби некоја инфекција има?!
   
 14. sasha123

  sasha123 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  jas mislam deka e vo prasanje infekcija imam edna prijatelka i taa isto se zalese od mirisot kaj svojot partner i na krajot utvrdija deka se raboti za infekcija ne e se do higienata.eve primer kaj nas zenskite kolku pati se slucuva da imame infekcija prosledena so neprijaten miris predlozi mu da odite na dr a i ti da si se ispitas ne ke e loso.ili eventualno toa da mu e prirodna mirizba na penisot
   
 15. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27


  ааа знам бее зато припаничвааммм :(

  ако имам нешто накачено го пукам во тил! да му речам а? како да му речам бе љуѓе какооо? |( :worried:
   
 16. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  абе најсигурно појдете на лекар
   
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  15.983
  Пол:
  Женски
  Купи јак течен сапун со мирис што ти се допаѓа и напиши му кратко писменце „Пред да ми влезеш во кревет, сакам целиот да мирисаш вака, посебно лаленцето ;) “ тап сапунот врз писмото и чекај.
  Ете ти ем комичен, ем начин на кој нема да се навреди. :D
  И не, не се зезам воопшто.
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  мислам дека се работи за нехигиена,зашо ако он има инфекција ке ја осетиш и ти и ти ке добиеш миризба чешање и тн,ако ти тоа го немаш значи нема ни он ,значи се работи а нехигиена и ништо друго,ако му го кажеш тоа може да го повредиш и :tmi: :o не сакам да сум на твое местто :) ;)
   
 19. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  calliope, мила не е работата да се прикрие миризбата...шо ако стварно има нешто? оох и ајс не сакам да сум на мое место.... :worried:
   
 20. NiB57

  NiB57 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Не е точно тоа дека мора ако тој има инфекција и таа да има, не се пренесува секоја бактерија лесно, и нема исти симптоми кај секоја инфекција, така да мозе тој да има а таа да нема никаква инфекција... Ова го имам прочитано сто пати. Разговарај некако смисли нешто... Јас сум подолго време со дечкото па не ми е проблем да му речам било што, а вие сигурно сте пократок период заедно и не знаеш како би му рекла такво нешто.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.