1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатна миризба на пенисот на дечко ми

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од milinna, 15 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    а можи да ви остам бројче некоја нека го исконтактира да ме поштедите од непријатности мене? :rofl: не е за смеење :lol:
     
    На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
  2. feminagirl25

    feminagirl25 Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    15
    дали чуствуваш некои промени кај тебе? ако е инфекција ке осеќаш печење,засилен вагинален секрет,надворешно чешање.како што прочитав веке извесно време имаш односи со него.ако е инфекција треба и ти да осеќаш промени а ако не осеќаш ништо,тогаш до хигиената е.
     
  3. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    мкм,ништо не се има сменето кај мене,ама ми е многу страв...а за машкиве доктор за такви работи како му иди...уролог? па да прашам некој таков.... :^)
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Девојко, ние тука ти кажавме што треба да направиш. Ако се срамиш да му кажеш, трпи, што да речам. Да си со некого, но да не можеш да му кажеш дека нешто ти пречи, тоа мене не ми е во ред. Не велам дека е лесно да му се каже, треба да се одбере вистинскиот момент (ако има таков), па и вистинските зборови. Твое е дали ќе трпиш или ќе кажеш, трето нема (ако не сакаш да раскинеш).
     
  5. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ти не кажа дали одпочеток исто мирисал или се има сменето нешто? Дали е тоа негов природен мирис или се изменил ради некој друг фактор?

    Ако му е тоа природен мирис или ќе се помириш, или ќе го маскираш со парфем или ќе си бараш друго чаре. Има парови што раскинуваат ако им се мирисите тотално некомпатибилни на подолг рок. Како ќе бидеш со некој ако не му го поднесуваш мирисот?

    Ако е сепак од некој друг фактор може да е лоша храна, инфекција, евентуално кандида, сменет хормонски систем итн. Во секој случај не ќе е лошо да иде на уролог или на кожно и да се провери. Може жлездите предизвикуваат таков мирис, нека си праша.

    Најубаво да му речеш дека си забележала дека има променет мирис и дека ти е чуден и му сугерираш ради негово здравје да се провери. Така нема да се навреди а и ти ќе бидеш мирна.
     
    На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
  6. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    ти што би направила? и како? еве јас стварно не знам како да му речам еј знајш шо ти смрди. не знам,шо да прам :angel:
     
  7. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    значи уролог,во право бев. не, не е сменето,вака е од ко почнавме. И да,благодарам, би можела да одглумам дека нешто е сменето и да инсистирам да оди/ме на лекар! Благодарам! :*
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Можеш да го седнеш и прашаш да не има некој здравствен проблем, и кажи му дека не уживаш во сексот поради мирисот, и дека не ти е сеедно затоа што мислиш дека се работи за инфекција. Предложи му да оди да се провери, еве, заедно одете. Нема да му биде сеедно, ама ќе помине и преку тоа.
     
  9. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    дефинитивно му велам...ќе приглумам нешто демек сум приметила во последно...шо да прам,поарно пет минути акворд одколку кламидија за век! недај боже! и ќе пишам шо испаднало,може на некој ќе му биде од корист ако се најде во ситуација како мојата... :|
     
  10. NiB57

    NiB57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Јас мислам да одглумиш дека демек ти си била на гинеколог и дека ти направила демек папа тест и имаш некоја бактерија која мозе да се пренесе и на партнерот, демек не е нишо страшно ама најубаво е да се провери, дека така те посоветувал лекарот, и таман ќе појдете и двајцата ке се проверите и нема да ти биде глупо, ниту нему зашо за негово добро е ...што мислиш вака а? :)
     
  11. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    не бе,зашо да лажам кога можеме двајцата да одиме на лекар заедно...прво за него :D па недај боже,ако има потреба за мене.....или јас сама ќе си одам,шо ќе ми е тој 8) сепак фала.ама не сум по лажењето. :angel: или бар не е до толку ]:)
     
  12. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    неславно заврши мојот обид....ми рече да се облечам и да си одам.
     
  13. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Кажи му дека не му викаш за лошо, туку дека се сомневаш да не има некоја инфекција која мора да се излечи.
    Не знам зошто секогаш машките реагираат бурно ако им спомнеш дека имаат инфекција, мислиш си им рекол сида имаш.
     
  14. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Кој дебил. Епа да му раскинеш!
     
  15. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    тоа и со сестра ми се чудиме... :| кај му викаш за негово (и мое) арно,па уште се налути...ова сношти се случи, јас си заминав,еве не е јавен досега,ако не се јави не го барам ни јас... :sweat:
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ :o Kако? Tака ти кажал само облечи се и оди си? и ти си стана и си отиде?
    па каква врска е тоа бре, прво од тука почни :x Hаместо тој да ја прифати критиката, уште па и те избркал од кај него. Jас никогаш не би го побарала, побогу, тој или сапун не знае што е,ќе трпиш ти смрдливи реи овде, или има некоја инфекција, па и да се доведеш во опасност?ма господе боже.
     
  17. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    се борам да не му! како можи бе?! се капам секој ден.млека за тела.антипреспиранти.парфеми.алишта еднаш носам и фрлам за перење,шо се вели. бактериофоб сум,таква сум. и мене најде ова да ми се случи!!! јас сум за да го решиме некако,не знам ако се плакни со камилица или нешто,или некое лекарство не знам :^) можи се навреди,не велам не....ми рече ако имал нешто досега стопати ќе сум имала префатено. а добро! значи до хигиената е. па оди рибај се миј се држи си до себе едноставно не мозжи толку осет да нема да ми влегва смрден в кревет! ајм хелплес! зошто ова само пред вас можам да го изнакажам!
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па што ќе ти е некој што не се бања :puke: . Aјде отиди му ти него смрдлива, со неизмиена вагина, па да видиме дали ќе сака да има секс со тебе, а уште помалку и орален да ти пружи
     
    На Donamace му/ѝ се допаѓа ова.
  19. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    да да,станав и си заминав! цела вечер напињаше да имаме односи јас нејќев и ај си викам со себапот ќе му речам....и се налути демек сум барала изговор. врската ни е најнормална иначе,можда многу незгодно го фати па немаше како...не знам бееее ;( ;( ;( ;( ;(
    никогаш! а јас верувај се демам доближано до половиот негов,мкм нема шанси.... |( :puke:
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :x Jас не знам што да ти кажам искрено. значи не му пружаш орален? па не се чуди дечково?
    Mислам срамота е, јас да сум на твое место, за роденден ќе му купам колекција за хигиена. :D
    Kај е смрдлив како твор, па уште и се лути. Hаместо да земе сунѓер и гел за туширање, да ја изриба тоа смрдливата алатка, уште и те брка.
    Mа, шутни го, не ти треба некој ваков
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.