Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

 1. zgodna

  zgodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  blagodaram za sovetot ke probam :| i ke ve izvestam ...se nadevam deka ke uspeam ....daj boze :^)
   
 2. zgodna

  zgodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  lele luge probav od se sto me sovetuvavte i nikako da go sprecam potenjeto pod pazuvite...kako ke nosam maicki leto ide aman dajte nekoe care ve molam efikasno da e .....blagodaram unapred pozzz
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  А го проба ли тој гел што го кажа Маца, од аптека се купувал?
   
 4. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  не е тоа гел (гелот е за стапала), раствор е уротропин ке побараш на аптекарката за под пазуви ке ти каже таа колку процентен треба.. ;)
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Добро де знам дека така нешто беше хаха :) Битно на исто мислевме ;)
   
 6. zgodna

  zgodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ne probav so navedenoto ama ke probam i ke ve izvestam...a dali e efikasno toa ??? i kako se nanesuva ?
   
 7. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  се мачкаш со растворот е сеа незнам дали со памук дали со рака ке ти кажат во аптека ;)
  а дали е ефикасно мислам дека да зашто брат ми го користеше гелот за стапала и многу му помогна и не му мирисаат сега нозете
   
 8. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  120
  Да,јас бев и го земав.Многу ми го пофалија и за нозе и за под пазуви,се користи два пати неделно ќе ве известам за дали делува ;)
   
 9. goldenpearl90mr

  goldenpearl90mr Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  eve gledam deka i nekoj drug ima problem slicen na mojot. znaci kaj mene ne se javuva nekoja jaka neprijatna mirizba tuku mi ostanuvaat krug4inja na majckite i stvarno toa mi pretstavuva golem problem .praktikuvam da kupuvam crni ili beli majcki.. znaci voopste ne mi toplo no se potam.citav na eden sajt deka pomaga bebska pudra no se uste ne sum probala..dali nekoj znae nekoj nacin sto moze toa da se spreci ili pak barem da se namali?? pozz... i blagodaram odnapred
   
 10. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  120
  Па ќе си земеш Уротропин и ќе си тераш раат ;)
   
 11. Psychoo

  Psychoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  пробајте со сода бикарбона ,новата објавена статија на фемина :)
   
 12. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  349
  Луѓе, дај помагајте!!! Многу се потам под пазуви и ми е непријатно да носам облека на која ќе ми се познава испотеното. Не мириса, туку се познава и непријатно ми е!!!Кажете некој лек оти не можам веќе да носам само црно :)
   
 13. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619

  Драга мачофемале јас лекот си го најдов во лејди спед стик ама со дездорансот, го имав користено и стикот ама не ми помогнам ,побарај не е многу скап околу 120-130 денари е, кај мене резултатите се зачудувчки
   
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  Порано имав ногу проблеми.
  Потта ми беше жолта и мирисаша,а па да не зборуваме за облеката.Ако е бела-пожотуваше и не излегуваше при перење,а ако е црна од киселината побелее.катастрофа :@
  Но сега почнав да го користам ролонот на Нивеа и многу е подобро.Не знам дали е од него или минал тој период,но не се потам многу ,потта не ми мириса,ниту пак дамки. 8)
   
 15. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Tie sto imate problem so mnogu potenje i krugovi od pot po maicite,samo mashki stick Rexona zagarantirano nema da imate veke problemi.Ne dezodoransi ili roll on tuku samo stikot ke vidite vredi.
  [mod-kirilica:1isvkm8d][/mod-kirilica:1isvkm8d]
   
 16. Odiseja

  Odiseja Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  32
  од ROYAL кристален камен, трае со години , ем не се потиш , ем не остава траги на облека ;)
   
 17. jean-doe

  jean-doe Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  рексона сино стикче ;)
   
 18. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.562
  Пол:
  Женски
  Многу се потам, користев разни препарати но немаше некој посебен ефект, од скоро почнав да користам нивеа [​IMG] и има резултати. Пробајте :D
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  и јас го користев долго време. Не дека тоа беше мојот првичен избор, ама мајка ми го нарачуваше постојано. И морам да кажам дека е одличен.
  Моментално користам
  [​IMG]и задоволна сум.
   
 20. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Од каде го купувате кристалниот камен? Може нешто повеќе за него да напишете бидејќи јас прв пат слушам за него