1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

  1. ilovemforever

    ilovemforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    Да прашам дали некој го пробал третманот со восок под пазуви и да даде свое мислење
     
  2. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Се потам многу. Во зима, во лето, кога ми е и кога не ми е топло, од стрес... Среќа, потта нема непријатен мирис, затоа што гледам да внесувам течности и да одржувам добра хигиена. Решение за проблемот немам најдено, освен неколку работи што малку ми ја олеснуваат ситуацијата. Користам влошки за под пазуви ( кои понекогаш и не помагаат :sweat: ), редовно ги менувам деодорансите и користам комбинација на машки и женски ( машкиот за поголема заштита, женскиот за да го маскирам мирисот).
     
  3. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    А какви влошки користиш? Од каде ги купуваш и колку пари?
     
  4. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Во Дм, околу 180 ден 14 влошки.
     
    На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
  5. n0Limits

    n0Limits Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2017
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Женски
    На една facebook страна случајно наидов на производов, вака е опишан :

    Доколку имате проблем со потење,со само 3 дневно користење на овој спреј потењето ќе стане минато. Конечно пристигна производ кој е дерматолошки тестиран,медицински лиценциран и што е најважно од се,нема никакви шанси за несакани последици. Апсолутно ефикасен и 100% природен спреј,кој ќе ви даде самодоверба и во текот на летниот период да облечете светла маица или кошула, а ние ви гарантираме дека нема да се појави НИТУ ЕДНА КАПКА ПОТ !
    Доколку не сте задоволни од прозиводот и сметате дека нема никаков ефет,ќе ви ги вратиме парите во целост !!Ефектот е видлив уште од ПРВИОТ ДЕН !!
    Можат да го користат и мажи и жени !

    Дали некој случајно го користел, а ако не, дали воопшто би го користеле? Инаку чини 990 денари.
    [​IMG]
     
    Последна измена од модератор: 26 јуни 2017
    На BeastceMK и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  6. BeastceMK

    BeastceMK Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2016
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Машки
    Имам мака со потењето во голем размер за разлика од сите корисници и луѓе што ги познавам 100% за разлика од другите во то сум сигурен...После разговор со матичен лекар ми го предложи овај спреј по истото име...И ми рече дека го има во Бугарија..Кај нас мали се шансите да го има..Пронајдов 2 со истото име..едниот е за нозе во плава боја а другиот за под пазуви сличен како на сликата..Но ме замисли цената..аптекарот ми рече кошта 200 денари..а Во бугарија над 20 евра? Додека па Матичниот ми рече ако има овде такви и се поефтини тогаш се преработени и со намалено дејство за разлика од оригиналот кој е во BG,,!..Бев во останатите можни аптеки, се јавуваа во магацини и други лица но за жал спрејот го нема на другите место...А сум убеден дека ако го имам него ке ги решам проблемите и ке носам светли бои на маици/блузи и ткн...Ако е оригинал!!!..Користев еден друг што го викат (замена) за ODOREX по име EUCERIN..и ме коштање 450 денари...Гола вода..Џабе парите без врска...Читам по интернет за мачкање на содабикаборна со малце вода да поседи пола сат до сат и туширање одма после то и немате гајле!! ова го немам направено и незнам колку ке биди ефикасно..Друго што читав е
    Hyperhidrosis...ако ова го имам јас и мислам дека е така тогаш чисто сумњам дека спреј или сода помага 100%..А ако го најдиш спрејот пиши од каде и колку го плати пред да барам подетално за она хyper срањето и ткн..Позз
     
  7. HeyHailie

    HeyHailie Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2017
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Сестра ми има проблем со потењето. Беше денес на гости кај мене и баш ми покажа на маичката под пазувите жолти флеки, ај да речеш трчала се уморила нешто, ама ништо не правевме. Кафе пиевме и си седевме. Дали има некој идеја што да прави во врска со овој проблем. Фала ви
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    I jas go imam istiot problem so godini probav se no nisto ne MI pomogna.
     
  9. CaliforniaGirl25

    CaliforniaGirl25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Уште од мала сум го имала проблемов ама не сум била свесна, сега колку повеќе обрнувам внимание на тоа и мислам на тоа се повеќе и повеќе се потам, само што ќе излезам од дома се средена абе одма и многу ми е непријатно, не знам веќе што се не пробав и јас и ништо не помага..
     
  10. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Јас пак имам спротивен проблем.Летото не се потам,дури и кога вежбам не се потам ич,додека мојата другарка секогаш мени блузи од што е премногу.
     
  11. CaliforniaGirl25

    CaliforniaGirl25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    имаш стварно среќа, верувај не сакаш да знаеш како е:)
     
  12. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Богами не сакам да знам:$
    Инаку мојата другарка почна да користи Нивеа ролон и Нивеа дездоранс.Тој не се нанесува на блузите само на кожата и мислам дека и е подобро откога почна тие да ги користи,пробајте и вие што имате таков проблем :)
     
    На CaliforniaGirl25 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Не е ли штетен Еуцеринот затоа што го спречува потењето? Самото тоа што треба да се користи само 2-3 дена кажува колку е јако...
     
  14. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Nema pisano deka teeba da se koristi 2 3 dena. Tuku deka na tolku go stava
     
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не употребувајте хемикалии за да го запрете потењето. Природен процес за ладење на организмот е.
    Ако имате потреба, користете нешто што ќе го неутрализира мирисот.
    Тие со талк за против потење, душа дале за да затнат жлезди и да ги инфицираат.
     
    На Noraa99, mime87, marlonbrando69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Во споредба со дезодорансите/рол оните кои ги ставаме баш секој ден.
     
  17. Pandora-

    Pandora- Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2017
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    574
    Пол:
    Женски
    Го има ли некој користено рол он-от на Byphasse? Дали содржи алуминиум?
    [​IMG]
     
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Кој дезодоранс ви се покажал како најдобар? Важно ми е да спречува потење и да има свеж мирис. Не ми е важно дали има алуминиум, талк и сл.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Dove od krastavica
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ranetasrna

    ranetasrna Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    product_43021.jpg Јас со години користм Фа рол он и најзадоволна сум од него. Пробувам и други варијанти, ама од ова најзадоволна сум. product_43021.jpg