Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

 1. ilovemforever

  ilovemforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Да прашам дали некој го пробал третманот со восок под пазуви и да даде свое мислење
   
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.812
  Пол:
  Женски
  Се потам многу. Во зима, во лето, кога ми е и кога не ми е топло, од стрес... Среќа, потта нема непријатен мирис, затоа што гледам да внесувам течности и да одржувам добра хигиена. Решение за проблемот немам најдено, освен неколку работи што малку ми ја олеснуваат ситуацијата. Користам влошки за под пазуви ( кои понекогаш и не помагаат :sweat: ), редовно ги менувам деодорансите и користам комбинација на машки и женски ( машкиот за поголема заштита, женскиот за да го маскирам мирисот).
   
 3. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  А какви влошки користиш? Од каде ги купуваш и колку пари?
   
 4. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.812
  Пол:
  Женски
  Во Дм, околу 180 ден 14 влошки.
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 5. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  На една facebook страна случајно наидов на производов, вака е опишан :

  Доколку имате проблем со потење,со само 3 дневно користење на овој спреј потењето ќе стане минато. Конечно пристигна производ кој е дерматолошки тестиран,медицински лиценциран и што е најважно од се,нема никакви шанси за несакани последици. Апсолутно ефикасен и 100% природен спреј,кој ќе ви даде самодоверба и во текот на летниот период да облечете светла маица или кошула, а ние ви гарантираме дека нема да се појави НИТУ ЕДНА КАПКА ПОТ !
  Доколку не сте задоволни од прозиводот и сметате дека нема никаков ефет,ќе ви ги вратиме парите во целост !!Ефектот е видлив уште од ПРВИОТ ДЕН !!
  Можат да го користат и мажи и жени !

  Дали некој случајно го користел, а ако не, дали воопшто би го користеле? Инаку чини 990 денари.
  [​IMG]
   
  Последна измена од модератор: 26 јуни 2017
  На BeastceMK и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 6. BeastceMK

  BeastceMK Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2016
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  Имам мака со потењето во голем размер за разлика од сите корисници и луѓе што ги познавам 100% за разлика од другите во то сум сигурен...После разговор со матичен лекар ми го предложи овај спреј по истото име...И ми рече дека го има во Бугарија..Кај нас мали се шансите да го има..Пронајдов 2 со истото име..едниот е за нозе во плава боја а другиот за под пазуви сличен како на сликата..Но ме замисли цената..аптекарот ми рече кошта 200 денари..а Во бугарија над 20 евра? Додека па Матичниот ми рече ако има овде такви и се поефтини тогаш се преработени и со намалено дејство за разлика од оригиналот кој е во BG,,!..Бев во останатите можни аптеки, се јавуваа во магацини и други лица но за жал спрејот го нема на другите место...А сум убеден дека ако го имам него ке ги решам проблемите и ке носам светли бои на маици/блузи и ткн...Ако е оригинал!!!..Користев еден друг што го викат (замена) за ODOREX по име EUCERIN..и ме коштање 450 денари...Гола вода..Џабе парите без врска...Читам по интернет за мачкање на содабикаборна со малце вода да поседи пола сат до сат и туширање одма после то и немате гајле!! ова го немам направено и незнам колку ке биди ефикасно..Друго што читав е
  Hyperhidrosis...ако ова го имам јас и мислам дека е така тогаш чисто сумњам дека спреј или сода помага 100%..А ако го најдиш спрејот пиши од каде и колку го плати пред да барам подетално за она хyper срањето и ткн..Позз
   
 7. HeyHailie

  HeyHailie Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Сестра ми има проблем со потењето. Беше денес на гости кај мене и баш ми покажа на маичката под пазувите жолти флеки, ај да речеш трчала се уморила нешто, ама ништо не правевме. Кафе пиевме и си седевме. Дали има некој идеја што да прави во врска со овој проблем. Фала ви
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  I jas go imam istiot problem so godini probav se no nisto ne MI pomogna.
   
 9. CaliforniaGirl25

  CaliforniaGirl25 Активен член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  Уште од мала сум го имала проблемов ама не сум била свесна, сега колку повеќе обрнувам внимание на тоа и мислам на тоа се повеќе и повеќе се потам, само што ќе излезам од дома се средена абе одма и многу ми е непријатно, не знам веќе што се не пробав и јас и ништо не помага..
   
 10. aleksandra4444

  aleksandra4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Јас пак имам спротивен проблем.Летото не се потам,дури и кога вежбам не се потам ич,додека мојата другарка секогаш мени блузи од што е премногу.
   
 11. CaliforniaGirl25

  CaliforniaGirl25 Активен член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  имаш стварно среќа, верувај не сакаш да знаеш како е:)
   
 12. aleksandra4444

  aleksandra4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Богами не сакам да знам:$
  Инаку мојата другарка почна да користи Нивеа ролон и Нивеа дездоранс.Тој не се нанесува на блузите само на кожата и мислам дека и е подобро откога почна тие да ги користи,пробајте и вие што имате таков проблем :)
   
  На CaliforniaGirl25 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Не е ли штетен Еуцеринот затоа што го спречува потењето? Самото тоа што треба да се користи само 2-3 дена кажува колку е јако...
   
 14. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.240
  Nema pisano deka teeba da se koristi 2 3 dena. Tuku deka na tolku go stava
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  124.314
  Не употребувајте хемикалии за да го запрете потењето. Природен процес за ладење на организмот е.
  Ако имате потреба, користете нешто што ќе го неутрализира мирисот.
  Тие со талк за против потење, душа дале за да затнат жлезди и да ги инфицираат.
   
  На mime87, marlonbrando69 и sorbet им се допаѓа ова.
 16. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Во споредба со дезодорансите/рол оните кои ги ставаме баш секој ден.
   
 17. Pandora-

  Pandora- Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Женски
  Го има ли некој користено рол он-от на Byphasse? Дали содржи алуминиум?
  [​IMG]
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Кој дезодоранс ви се покажал како најдобар? Важно ми е да спречува потење и да има свеж мирис. Не ми е важно дали има алуминиум, талк и сл.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Dove od krastavica
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ranetasrna

  ranetasrna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  product_43021.jpg Јас со години користм Фа рол он и најзадоволна сум од него. Пробувам и други варијанти, ама од ова најзадоволна сум. product_43021.jpg