Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Другарка го користи овој дезодоранс од Нивеа (мислам дека е нова линија на производи) и многу е задоволна. Баш пред некој ден имаше црно облечено и немаше бели кругови на облеката. Јас да си го потрошам стариот и ваков ќе си купам. А башка и многу убаво мириса.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   312
  На Lady17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27

  Машкиот стик дефинитивно помага :)
   
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.018
  И јас прекумерно се потам без рзлика дали е зима или лето и како што веќе на друго место напишав спасот го најдов во оваа Рексона. Ми го нормализира потењето и башка не остава траги и се суши за секунда. 24 часа си раат. Топло ја препорачувам.
   

  Прикачени фајлови:

  • REX017.jpg
   REX017.jpg
   Големина на фајлот:
   28,1 KB
   Прегледи:
   292
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  ^^
  И мене оваа Рексона ми е топ, и тоа баш овој мирис "Pure silver" ми е најубав од сите.
   
 5. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  61
  Со години наназад ја користам Рексоната иако не ми помага, барем го неутрализира мирисот
   
 6. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  за ова непријатно потење под пазувите спас видов само во парфемираните рол-они од авон.Ауууу колку само се добри,ги препорачувам на сите да ги пробаат.Со нив имам не 24 часа заштита туку 48 дефинитивно
   
 7. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Тие што се потите повеќе од нормално и тоа ви е проблем,ви препорачувам рексона ама стик,дезодорансите се супер,ама оние кои имаат проблеми навистина со потењето не треба да користат дезодоранси зошто стикот многу повеќе држи
   
 8. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  мислам дека лидера најмногу помага...барем кај мене....ке се измиете навечер и ке ја ставите кремата пред спиење...сабајле само пред да искочите дезодоранс и не би требало да имате проблеми :)
   
 9. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  значи крема е а?а колку пари кошта?
   
 10. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  крема е...а кошта па 120/150.....сега не знам 100 посто ама повише не би требало
   
 11. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Ако ви се прават кругови под пазуви,ставете секојдневна влошка на кошулата,блузичката...но се разбира пред тоа да ставите стик,за да не мириса... :)
   
  На sonce10 и Feminkaa им се допаѓа ова.
 12. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  јас користам една крема торс се вика многу е ефтина против потење е, ја ставам после туширање претежно, и помага колку толку мириса пријатно а и навистина не се потам толку одкако ќе ја ставам :)
   
 13. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  И јас го имам овој ужасен проблем :@ Не можам да облечам светла блуза, ни зиме ни лете. Колку се чувствувам непријатно!
  Во последно време и јас почнав да употребувам секојдневни влошки и навистина многу ми помогна, воопшто не гледаат дека ги носите, а упиваат се и ништо не се познава на блузата. А летово кога ќе носам блузички со кратки ракави ќе барам друго чаре :worried:
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Девојки тетка ми ми кажуваше пред некое време(она има ваков проблем и докторка и кажала) да се мие под пазувите со сода бикарбона едно лажиче разматено во еден филџан вода и демек помагалао и против потењето и против миризбата.Дезодоранс-рол он секако исто така.Незнам колку делува ама ништо не ве кошта да пробате :)
   
 15. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  59
  Ке можи нешто повеке да не информираш за кремата?
   
 16. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  мислам дека чини 50 или пак 70 денари (не знам точно) би требало да ја има во сите аптеки, мојата ми ја зема мајка ми од рубин кармин. Добра е се исплати за парите :)
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Тетка ми ми кажа за еден стварно ефективен метод..

  Во шишенце со спреј-пумпа ( јас користам од спрејчињата од авон што веќе ми се истрошени) пастворам сода бикарбона. Само тоа ме спасува преку лето.. Помалку се потам, а и потта не мириса..
   
  На avita му/ѝ се допаѓа ова.
 18. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  71
  Со што ја раствораш и колку ставаш и кога го нанесуваш ова
   
 19. 071

  071 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  nekoja krema kazete ne e bitno kolku pari e samo da e efikasna!!!!
  [mod-kirilica:2s8xjhew][/mod-kirilica:2s8xjhew]
   
 20. AnaHawaiian

  AnaHawaiian Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Па сигурно дека храната најмногу влијае на потта, затоа јади поприродна, непреработена храна, поедноставно храни се, овошје, зеленчук, вода многу, да, обавезно..