Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

 1. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.024
  Вака значи... Неконтролирано потење не мора да е предизвикано од стрес, всушност расположението не ни влијае.
  Ако навистина премногу се потите ( хиперхидроксија )...Постојат инекции кои се вбризгуваат мислам во жлездите, и траат 6 месеци.. Не се опасни воопшто, сестра ми ќе започне со такви третмани во брзо време ( сеуште истражува се околу тоа, ама доби тотална подршка од моите дома кои се доктори )...
  Инаку имате предобар дезодоранс кој може да го купите во аптека ( 600 денари е ) се вика VICHY пробајте го.

  Вака изгледа...
   

  Прикачени фајлови:

  • vichy.JPG
   vichy.JPG
   Големина на фајлот:
   49,4 KB
   Прегледи:
   360
  На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  659
  Што примамлива цена, само 600 денари...

  Девојко, а ти да одиш на ендокринолог? И после брич, ставај бебешка будра на тоа место.
   
 3. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.024

  Јас не те терам да купиш |( нити промовирам нешто.
  Не ти го разбирам муабетов.
   
 4. Jakac

  Jakac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  ја никогаш не мирисам непријатно али многу ми е глупо кога ќе се испотам ми се познава и тоа многу
   
 5. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  леле јас ко некоја свиња се потам па дури и кога седам :tmi:
   
 6. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  ^ за вакви проблеми се иде на лекар,ја имам другарка која истото и се случуваше
  и лекарот и даде соодветни работи за тоа и после кажа дека и се намалило

  тоа не е нисшто страшно ни срамотно секој човек различно
  а мислам дека лекарот највише би помогнал од сите тие работи рексони виши и тн

  :)
   
 7. xenna

  xenna Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  5
  Ке може да ја прашаш другаркати што и има препорачано па да ни кажеш да си ги пробаме шансите позз
   
 8. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Последниов месец потта почна да ми мириса понепријатно. Не е нешто што не може да се среди со дезодоранс, но на пример еве сега седам дома и едноставно потта ми мириса лошо. Порано никогаш не ми било толку... На што може да се должи тоа? Во последно време имам мали проблеми со исхраната, т.е. не јадам доволно, но мислам дека тоа не би требало да има некако влијание.. :?:
   
 9. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  93
  А да не го имаш сменето анти преспирантот,а може да е и од некој омекшивач ако имас проблеми со потењето како мене,мене од омекшивач ми се има случено тоа да ми засмрди потта а порано не ми мерисаше,храната нема никаква поврзанот.не ги менувај често анти преспирантите и омекшивачите.позз
   
 10. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Да! Користев Нивеа, па сменив Адидас и имаш право од тогаш започна. Но сега еве веќе недела дена користам повторно Нивеа и исто е...
   
 11. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  93
  Вака ке ти кажам и јас го користев адидас и засмрдев како кочина или отпад сеедно не мерисаат убаво ни двете не го менувај анти преспирантот веруј од тоа.а сеа пак ти мирса потта?- земи пудра ставај после туширање јас користев бекутан сеа користам фелче азура.др нз што може да ти помогне
   
  На tweety26 и CrazyStupidLove им се допаѓа ова.
 12. Youlen

  Youlen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Ниеден стик и дезодоранс не му е рамен. Нема мирис, но колку-толку го забавува потењето и никаква непријатана миризба не се шири од вашите пазуви. Сигурно го има по аптеките, не знам точно да ви кажам бидејќи мене ми го купи мајка ми.
   

  Прикачени фајлови:

  На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Го мразам ова потње (многу се потам) Користам [​IMG] и [​IMG]
   
  На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mameha

  Mameha Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  488
  Вака сега да ве прашам, не знам кај прочитав за ова дали тука на форумов или некаде по страниве на нет дали имате пиено чај од камилица со пола исцеден лимон на вечер пред спиење за да се намали поттењето, ако некој ова го прај или го праел секоја вечер тогаш се моли да ми кажи дали е ефектно и колку време треба да се пие
  фала многу
   
  На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. roksen

  roksen Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  ne se kupuva od apteka tuku se poracuva samo preku distributer na firmata Forever Living Products,ne samo stikot site proizvodi se inzvonrednodelotvorni na ta firma i site proizvodi se na osnovna baza na Aloe Vera!!
   
 16. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  29


  Јас пробав пред некое време , но не бев упорна бидејќи чајот од камилица воопшто не е вкусен....
   
 17. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  [​IMG]
  najbolji e,nezamenliv :)
   
  На joelle и tweety26 им се допаѓа ова.
 18. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  58
  Гел за под пазуви на домашен начин...
  Се што е потребно за да направите домашен козметички рецепт е – испробан добар рецепт и малку труд. Пред Вас е еден извонредно ефикасен рецепт за домашно направен гел за под пазуви (пандан на Rexona…), кој не само што ќе ви се допадне на мирис, туку истовремено ќе трае подолго одошто очекувате и верувајте!!! – Сите ќе го забележат специфичниот благ мирис од детството а не знаат од каде потекнува.

  Што е потребно за ова козметичко чудо :

  Кокосово масло

  Сода бикарбона

  Капка масло од витамин Е(може но и не мора)

  Капка етерично масло по желба

  Пченкарен скроб ( нишесте)

  Измешајте ги состојките и никогаш повеќе нема да идете во продавница по гел за под пазуви!!!

  Ова го најдов на еден сајт па можеби ке помогни ;)
   
 19. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  немам таков проблем ,имав другарка која го имаше ,и се кутрата имаше пробано ,непријатна миризба никогаш немаше ,али сите блузички и беа уништени, :(
   
 20. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  И јас имам проблем со прекумерно потење. Ептен се потам и зима и лето и дома кога седам ма сегде! Стварно е неподносливо. Сум користела секакви дезодоранси меѓутоа ми помогнале само за спречување на миризбата, а да не се потам јок! :(