1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

  1. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Вака значи... Неконтролирано потење не мора да е предизвикано од стрес, всушност расположението не ни влијае.
    Ако навистина премногу се потите ( хиперхидроксија )...Постојат инекции кои се вбризгуваат мислам во жлездите, и траат 6 месеци.. Не се опасни воопшто, сестра ми ќе започне со такви третмани во брзо време ( сеуште истражува се околу тоа, ама доби тотална подршка од моите дома кои се доктори )...
    Инаку имате предобар дезодоранс кој може да го купите во аптека ( 600 денари е ) се вика VICHY пробајте го.

    Вака изгледа...
     

    Прикачени фајлови:

    • vichy.JPG
      vichy.JPG
      Големина на фајлот:
      49,4 KB
      Прегледи:
      360
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Што примамлива цена, само 600 денари...

    Девојко, а ти да одиш на ендокринолог? И после брич, ставај бебешка будра на тоа место.
     
  3. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030

    Јас не те терам да купиш |( нити промовирам нешто.
    Не ти го разбирам муабетов.
     
  4. Jakac

    Jakac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    ја никогаш не мирисам непријатно али многу ми е глупо кога ќе се испотам ми се познава и тоа многу
     
  5. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    леле јас ко некоја свиња се потам па дури и кога седам :tmi:
     
  6. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ^ за вакви проблеми се иде на лекар,ја имам другарка која истото и се случуваше
    и лекарот и даде соодветни работи за тоа и после кажа дека и се намалило

    тоа не е нисшто страшно ни срамотно секој човек различно
    а мислам дека лекарот највише би помогнал од сите тие работи рексони виши и тн

    :)
     
  7. xenna

    xenna Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Ке може да ја прашаш другаркати што и има препорачано па да ни кажеш да си ги пробаме шансите позз
     
  8. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Последниов месец потта почна да ми мириса понепријатно. Не е нешто што не може да се среди со дезодоранс, но на пример еве сега седам дома и едноставно потта ми мириса лошо. Порано никогаш не ми било толку... На што може да се должи тоа? Во последно време имам мали проблеми со исхраната, т.е. не јадам доволно, но мислам дека тоа не би требало да има некако влијание.. :?:
     
  9. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    А да не го имаш сменето анти преспирантот,а може да е и од некој омекшивач ако имас проблеми со потењето како мене,мене од омекшивач ми се има случено тоа да ми засмрди потта а порано не ми мерисаше,храната нема никаква поврзанот.не ги менувај често анти преспирантите и омекшивачите.позз
     
  10. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Да! Користев Нивеа, па сменив Адидас и имаш право од тогаш започна. Но сега еве веќе недела дена користам повторно Нивеа и исто е...
     
  11. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    Вака ке ти кажам и јас го користев адидас и засмрдев како кочина или отпад сеедно не мерисаат убаво ни двете не го менувај анти преспирантот веруј од тоа.а сеа пак ти мирса потта?- земи пудра ставај после туширање јас користев бекутан сеа користам фелче азура.др нз што може да ти помогне
     
    На tweety26 и CrazyStupidLove им се допаѓа ова.
  12. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Ниеден стик и дезодоранс не му е рамен. Нема мирис, но колку-толку го забавува потењето и никаква непријатана миризба не се шири од вашите пазуви. Сигурно го има по аптеките, не знам точно да ви кажам бидејќи мене ми го купи мајка ми.
     

    Прикачени фајлови:

    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Го мразам ова потње (многу се потам) Користам [​IMG] и [​IMG]
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mameha

    Mameha Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    490
    Вака сега да ве прашам, не знам кај прочитав за ова дали тука на форумов или некаде по страниве на нет дали имате пиено чај од камилица со пола исцеден лимон на вечер пред спиење за да се намали поттењето, ако некој ова го прај или го праел секоја вечер тогаш се моли да ми кажи дали е ефектно и колку време треба да се пие
    фала многу
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. roksen

    roksen Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    ne se kupuva od apteka tuku se poracuva samo preku distributer na firmata Forever Living Products,ne samo stikot site proizvodi se inzvonrednodelotvorni na ta firma i site proizvodi se na osnovna baza na Aloe Vera!!
     
  16. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269


    Јас пробав пред некое време , но не бев упорна бидејќи чајот од камилица воопшто не е вкусен....
     
  17. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    [​IMG]
    najbolji e,nezamenliv :)
     
    На joelle и tweety26 им се допаѓа ова.
  18. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Гел за под пазуви на домашен начин...
    Се што е потребно за да направите домашен козметички рецепт е – испробан добар рецепт и малку труд. Пред Вас е еден извонредно ефикасен рецепт за домашно направен гел за под пазуви (пандан на Rexona…), кој не само што ќе ви се допадне на мирис, туку истовремено ќе трае подолго одошто очекувате и верувајте!!! – Сите ќе го забележат специфичниот благ мирис од детството а не знаат од каде потекнува.

    Што е потребно за ова козметичко чудо :

    Кокосово масло

    Сода бикарбона

    Капка масло од витамин Е(може но и не мора)

    Капка етерично масло по желба

    Пченкарен скроб ( нишесте)

    Измешајте ги состојките и никогаш повеќе нема да идете во продавница по гел за под пазуви!!!

    Ова го најдов на еден сајт па можеби ке помогни ;)
     
  19. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    немам таков проблем ,имав другарка која го имаше ,и се кутрата имаше пробано ,непријатна миризба никогаш немаше ,али сите блузички и беа уништени, :(
     
  20. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    И јас имам проблем со прекумерно потење. Ептен се потам и зима и лето и дома кога седам ма сегде! Стварно е неподносливо. Сум користела секакви дезодоранси меѓутоа ми помогнале само за спречување на миризбата, а да не се потам јок! :(