1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатно потење под пазувите

Дискусија во 'Тело' започната од yummy, 27 април 2010.

  1. Rock.Girl

    Rock.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    48
    И јас го имам истиот проблем. Потење колку сакаш зима се потам ама не толку ама лето како со кофа потурена. И веќе сериозно размислувам за ботокс зборував со мајка ми и решена сум да се нафатам на таков чекор барем летото да си го поминам убаво. Само не знам колку чини и каде се прави, ве молам ако некој знае да ме информира. :)
     
  2. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    јас знам дека прават кај анцевски трае 6 месеци и е 400евра
     
  3. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    девојки..прообам со рексона машки и женски ама џабе..се потам како нездрава..неможам од дома да излезам :/ ве молам кажете ми нешто што навистина помага..што е испробано :@
     
  4. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    И јас го имам овој проблем, додека сите кулираат раслечени јас ко еским сум, се кријам! Бруки...
    Што се не пробав ништо не помага! Нешто што најмногу досега ми ја олесни ситуацијава е
    машки 8) дечкото на лејди спид стик

    [​IMG]
     
  6. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    [​IMG]

    Мене многу ми помогна.ја земав од Супер Тинекс за 124ден.(мислам дека беше волку,ама сигурно не е поскапа од 150 ден.)
    Се става два пати неделно без да ја втриеш во кожата.
    Ја користам еден месец и стварно има резлутати :)
     
  7. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Во последно време и јас го имам овој проблем,и премногу ми е непријатно поради тоа...
    На ден менувам по неколку блузи,се туширам ставам стикови,дезодоранси и триста чуда но ништо не ми помага...
    Колку само пропаѓам во земја кога некаде на гости ќе знам дека сум жива вода и не се помрднувам.А како за беља не е само тоа проблемот мене вода ми тече и од дланките и од стапалата,многу често ми се испотени а со тоа допринесуваат и целосно потење.На лекар еднаш ми рекоа дека сум имала некој проблем ама од немарливост баталив тоа и не отидов да се проверам што е тоа по конкретно.
    Навистина непрјатна ситуација е ова.
    Мама вика или имам покачен шеќер во крвта или имам проблем со црниот дроб... :?: :tmi:
     
  8. jule84

    jule84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    945
    Пол:
    Женски
    И јас го имам овој проблем незнам веке кој стик го немам пробано но џабе е се а тој кристалниот камен сто го спомнавте и тој го имам користено и нисто нема резултати,сега ке пробам со кремава лидера па ке видиме...:)
     
  9. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Ова е всушност патолошка состојба каде што има сукцесивно избивање на Ацетилхолин од нервните завршетоци, меѓу другото се јавува и зголемено потење- хиперхидроза. Моментално секаде во светот е ин ботокс интервенција, вбризгување на ботулин со микроигли на местото на екцесивно потење. Целата процедура трае околу 10 мин, а потребни се околу 2 вакви интервенции годишно. И кај нас се изведува скоро во сите подобро опремени дерматолошки ординации. Безболно е, за секој случај се става анестетик, на рацете и на нозете малце се осеќа зашто сите нервни завршетоци се таму.
     
  10. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Сум слушнала за Лидерата дека помага многу, но се станува имун на нејзе и по некое време се е како порано.
     
  11. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Користев се и сешто и нивеа и рексона ама ништо не помага се потам многу кога времето е топло.
     
  12. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    И јас го имам тој проблем постојано имам кругови под пазуви и не знам како да го решам проблемот, сум пробала секакви продукти но ништо :sweat: :sweat:
     
  13. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Се потам доста, и користам дезадоранси против потење, но повеќе ја ублажуваат миризбата, отколку што го спречуваат потењето. Инаку најпогодени ми се од DOVE посебно овој, прекрасно свежо мириса. [​IMG]
     
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    мене нивеата Црно & Бело ми е прекрасна
     
    На mysterious му/ѝ се допаѓа ова.
  15. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Исто и мене плус има многу нежен мирис.
     
  16. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
  17. shushuru

    shushuru Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    ke kupam utre i ke pisam za rezultati
     
  18. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    266
    што се случи баш ме заинтересира....
     
  19. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    И јас го имам овој проблем веќе подолго време. Избегнувам да носам блузи што дополнително би ги истакнале круговите. И многу го мразам ова, затоа што приморана сум да носам темна облека. :(
    А сите убави блузи ми се светли. :D
    Сум пробала се и сешто. Од нивеи до рексони па стикови секакви, фа дезодоранси... и резултат нема.
    Сега ја читам Геа во еден коментар назад низ странициве, со секојдневната улошка - и дефинитивно ќе го пробам ова. Сигурно дека нема ништо да загубам и дај Боже да ми се погоди некако. :lol:
    Ај откако ќе испробам и вака, ќе ви пишам резултати.
     
  20. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Феминки има ли некој искуство со овој рол-он?Ајде кажувајте,јас се залетав да го купам,ама незнам дали ќе има ефект...истиот проблем и јас го имам,нема што немам пробано и машки Рексони,и машки Дав,и од женски стикови се имам испробано,и кремата Лидера ја имам-стои во фиоката,нема ефект кај мене,како некој изрод да сум,ама еден ден би отишла да ставам ботокс жими се :!: