1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатно. (Awkward.)

Дискусија во 'Канта' започната од kitty.lover, 21 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  Непријатно. (Awkward.) е тинејџерска хит серија од 2011год. која што е емитувана на MTV.
  До сега има само една сезона од 12 епизоди, кои што се со времетраење од околу 20тина минути, а втората сезона започнува да се емитува од 28 Јуни 2012.

  Во серијата се работи за една девојка, Џена Хамилтон, која во училиште не е популарна, и сите ја сметаат за губитничка поради нејзиното однесување. Таа добива анонимно писмо потпишано од пријател, во кое што е претставено нечие мислење за неа, и што се би можела да направи за да го поправи тоа. Истата вечер,поради нејзината невнимателност, и се случува несреќа, за која сите мислат дека се обидела да се самоубие,па дури и нејзината мајка-која жали што има ќерка како Џена која не сака силинонски гради,брендирана облека и не е популарна како таа што била во средно училиште.
  Џена својата невиност ја губи на забава од летен камп, со еден од најпопуларните момчиња во училиштето, Мети МекКибен, во кого што се вљубува и за цело време се обидува да ја зацрврсти врската, но очигледно му служи за се*с партнерка. Тоа ја навредува, и во повеќе случаи доаѓа до меѓусебни кавги.
  Двете нејзини најдобри другарки се исти како и неа, и цело време се во потрага по популарност, но најголемата непријателка на Џена е тука за цело време на им напакости.
  Крајот на оваа сезона завршува со целосен пресврт во животот на Џена, љубовта, како и моментот кога дознава кој и го напишал писмото.

  Интересна серија која вреди да се погледне.
  Во САД се смета за една од подобрите, со гледеност 8/10.
   

  Прикачени фајлови:

 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.894
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.