1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Абе дечки во петок ќе се учи ли ? :^) Бидејќи во информаторот за мојот факс како неработен ден е пишан 23.10 тоа е сабота (ден на Мак.револуционерна борба) па помислив да не се префрлува на петок ? :lol: :lol:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Сакам да прашам...?

  ^ Ах леле :D :D :D Камо да е така :D
   
 3. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Сакам да прашам...?

  Епа нека е шо :lol:

  Го пишале како неработен , а сабота :D
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Сакам да прашам...?

  Девојки, дали утре е неработен ден за приватни фирми? :^)
  Вртам во труд и социјала, никој не ми крева, а од работа мене ми да доделија задачката да дознаам :^)
  Во Одлуката од Влада на Р.М. пишува за неработен ден за сите граѓани на Р.М.... Помош ве молам...
  Важи за сите?
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Сакам да прашам...?


  Важи за сите, ама кој го почитува ??? еве на пр. мојата фирма ,, НЕ,,
   
 6. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.365
  Сакам да прашам...?


  трендафилка и јас работам во приватна фирма а газдата ми е странец му реков дека е неработен ден и дека некои ќе работата но дека ми е страв од инспекции така да кај нас не се работи а ако треба нешто му реков дека од дома ќе се погрижам. инаку за сите е неработен а требало да се одработи на 27 ноември ама тоа зависи и од газдите нели како сакаат... поздрав се надевам нема да работите :P
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Сакам да прашам...?


  Трендафилка, во секоја фирма е различно. Еве на пример кај мене ке работиме за да не доаѓаме следната сабота да одработуваме. Зависи како ке каже газдата, затоа требало да си прашаш на работа, во труд и социјала нема да знаат да ти кажат. :)
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?


  Па би требало да важи за сите.
  Ама... еве на рпимер сестра ми е во приватна фирма и ќе мора да оди на работа. МИслам дека од самата фирма си зависи. Зошто ако утре не работите, ќе треба во сабота на 27.11 да се одработи.
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Сакам да прашам...?

  ^ Ние и онака саботи работиме, :D кои гревчиња, ама утре еве не поштедија, кажаа да не доаѓаме.
  Благодарам сепак за одговорите, на сите девојки ;)
   
 10. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Утре 19 е неработен ден така? Факултетиве не работат?
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Сакам да прашам...?

  ^Државен празник е, не би требало да работат.
   
 12. MalLeckaTa

  MalLeckaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам...?

  Кога е ден на дрвото ? дај боже да е во среда :)
   
 13. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Сакам да прашам...?

  Четврток е :D (за жал, и јас сакав во среда)
   
  На MalLeckaTa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Сакам да прашам...?

  Четврток ? Мене исто така ми спомнаа дека е во среда, попусто се израдував :(
   
 15. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Сакам да прашам...?


  Во среда е ;) :D а во четврток на 7 април е ден на здравството
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Сакам да прашам...?

  Јас па знам вторник :D
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Сакам да прашам...?

  Ајде дефинитивно -кога е ден на дрвото :lol: ама сигурно да знае некој-среда или цетврток????
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Сакам да прашам...?

  Согласно Одлуката на Владата на Република Македонија за прогласување на 31.03.2011 година (четврток) за неработен ден поради организирање на активности за пошумување во Република Македонија.


  Мене не ми смета, кога-тогаш само нека се губи нешто. Не пребирам. :D
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.393
  Допаѓања:
  21.942
  Сакам да прашам...?

  Важи ова за неработен ден за факултетите ??
   
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Сакам да прашам...?

  Како и вообичаено скоро сите ќе работат на денот на дрвото, што е подобро, отколку да одработуваме во сабота. За факултетите незнам