Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Нема спојување, оразложение сме имале доволно празници.
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.295
  Допаѓања:
  109.721
  Пол:
  Женски
  Глупости
   
 3. Betthany

  Betthany Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали утре ( 08.12.2014) ќе работат бутиците во ГТЦ?
  Важно е. Ви благодарам :)
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Државен празник е не работат.
   
 5. Betthany

  Betthany Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали утре ( 08.12.2014) ќе работат бутиците во ГТЦ?
  Важно е. Ви благодарам :)
  П.С. АМЦ ќе работи, така да може и другите продавници да работат.
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.295
  Допаѓања:
  109.721
  Пол:
  Женски
  Ќе работат Сити Мол, Веро Џамбо и Рамстор.
   
 7. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Не сум од Скопје,но знам дека на државни празници големите бутици обично не работат или некои од нив имаат скратено работно време.
   
 8. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  Маченце ќе работат ама и не, се плашат од инспекции. Некои дуќани ќе работат, ама повеќето не.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.295
  Допаѓања:
  109.721
  Пол:
  Женски
  Па АМЦ е приватна фирма и сигурно ќе работи амц во Сити мол. Ќе работат поголемите трговски центри со приватни бутици како Рамстор, Капитол Мол, Сити Мол и Веро Џамбо.
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.295
  Допаѓања:
  109.721
  Пол:
  Женски
  Па што знам..знам дека работеле.
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  Sabota i nedela.
   
 12. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае, кога е верски празник за православните граѓани, а истите работат во албански паралелки на пример, дали се задолжени да одат на работа?
   
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.612
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не бидејќи пример Велигден,Духовден се и државни празници и не се работни.Чим ни они не работат на тие празници зошто некој припадник на таа вера да работи.
   
 14. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Да за државните празници ок, но прашувам за верските празници, кои важат на пример само за една вероисповед како на пример сега Велики Петок, кој е само за граѓаните од православна вероисповед.
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.612
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Не се работи.Тетка ми работи во албанско школо и не оди на работа кога се празници.Тоа треба да се испоштува.

  ЕДИТ: https://tocka.com.mk/vesti/249799/nerabotni-denovi-vo-2018-godina
  Повели може ќе ти заврши работа.
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.612
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Во албанско школо е.И таму предава македонски јазик.
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  765
  Допаѓања:
  7.291
  Пол:
  Женски
  8-ми септември се паѓа во сабота?
  Ќе биде петок неработен или не?

  Пошто ако се падне недела го даваат понеделник, ама за сабота дали го даваат и петок не сум сигурна... :?:
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.923
  Допаѓања:
  52.033
  не се мести од сабота
   
  На SummerGirl и MarigoldA им се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.602
  Пол:
  Женски
  Многу ми е супер коа ќе се погоди продолжен викенд, колку значи еден ден плус одмор, уживанција. Годинава има многу празници кои се паѓаат во сабота.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.