Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.496
  Допаѓања:
  7.865
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Фала му на бога што е четврток, најтешки часови имам тогаш ќе губам YES!
   
 2. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Сакам да прашам...?

  На нас пак ни спомнаа за во среда.. Ова се е лом стането. :?:
   
 3. Moja

  Moja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Пролетна акција "Ден на дрвото-пролет 2011"

  Во врска со донесената Одлука на Владата на Република Македонија, поради спроведување на пролетната акцијата „Ден на дрвото-пролет 2011“, 31.3.2011 година (четврток), е неработен ден за граѓаните на Република Македонија.

  Истовремено, соопштуваме дека овој ден ќе се одработи на 9.4.2011 година (сабота).

  Ова е согласно објавеното на страната на Министерството за труд и социјална политика

  Се надевам ќе ви користи :)
   
 4. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Сакам да прашам...?

  Женски кога е денот на дрвото, четврток?
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.964
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Да и неработен е.
   
  На UniqueCreature му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Дали утре е неработен ден, поточно дали работат градинките, учителката утрово не знаеше...?
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Сакам да прашам...?

  Bчера се слушнав со братучетките мои и ми кажаа дека четврток не биле на училиште,бил ден на дрвото :)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.102

  Ова е само официјално, бидејки многу фирми си работат за да не одработуваат во сабота...
  Па верувам дека ке работат градинките - многу родители ќе работат утре. Така мислам, незнам :)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Сакам да прашам...?

  Дали би работеле бутиците утре оти е неработен ден нели,ама којзнае како ќе им текне :?:
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.802
  Допаѓања:
  33.353
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Би требало да работат зашто утре е неработен само за православните, значи не е државен празник, а понеделник е за сите.
   
 11. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Сакам да прашам...?

  Понеделник ќе биде работен или неработен ден ? :^)
   
 12. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  1.173
  Сакам да прашам...?

  Неработен ден :)
   
 13. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  Сакам да прашам...?

  дечки ја сум од Марс.

  Срам ми е ама, нешто ден е денеска ? На власите нешто, ама незнам што, како за што :|


  Не сум крива, не не научија в училиште тие се криви. :$ :D
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.102
  Сакам да прашам...?

  Денешниот ден 23 мај е ден на власите.

  А утре 24 мај Св. Кирил и Методиј - неработен ден . :)
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Сакам да прашам...?

  Утре е државен празник? :o
   
 16. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Да
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.102
  Сакам да прашам...?


  НЕ! Утре е неработен ден и празник само за припадниците на православна вероисповест.

  Можете и тука да проверите ако се сомневате во моето тврдење :)
  http://www.mtsp.gov.mk/?ItemID=20CCA7D7 ... 53EA6950FA
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
  Верски празнк ако се падне во неработен ден го преместуваат за наредниот работен или јок?
  И 30-ти август, неработен е или не? Ова прашувам за 28- август па да ги спојам таму, да тркнам на еден мини одмор :)
  Енибади :?: ?
   
 19. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  И јас за истово се распрашував ама 28 не се префрла во понеделник, а вторник е неработен ден. Така да ако можеш да земеш еден ден одмор од работа ќе можеш да си споиш со викендот. Ако некоја знае дека е поинаку нека не просветли!
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Ако на 28 беше државен празник, тогаш понеделник ќе беше неработен, ама затоа што е верски празник не се преместува.