Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Да ке се учи со сигурност,се слушнав со наставничката на керка ми и таа ми кажа дека се учи-така што не ти бега учењето :) :) :)
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  5
  Сакам да кажам...

  Сакам да прашам колку е точна информацијата дека оваа среда е неработна по повод Ден на дрвото?
   
 3. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  ^Не е точна, досега сто пати ќе кажеа да беше во среда. Туку понеделник е неработен :dance: :)
   
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Не верувам дека е оваа среда неработна. Да беше досега ќе знаевме...барем ние учениците ;)
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Уште следниов понеделник па после до 8 декември нема неработни денови, барем за мене |(
   
 6. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100

  Среда не е неработен, дезинформација. ;)
   
 7. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.399
  Допаѓања:
  2.700
  На 23ти октомври нема да се учи , општо неработен ден е ! :)
  Toа дека јас славам роденден викендот не за друго :D
   
 8. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  ^Епа среќен роденден уште отсега

  Tуку на 24-ти нема да се работи, зашто 23-ти е недела. Добро што не се падна сабота. :emo: За влакно испадна добро...
   
 9. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  може ќе ви изгледа смешно ама јас не знам што е на 24ти октомври и зошто нема да се работи :^) ? некој да биде љубезен да ми одговори :)
   
 10. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Денот на основањето на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација во 1893 се слави како ден на почеток на револуционерната борба на македонскиот народ ;)
   
  На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.162
  за мене секој ден во годината е неработен 8)

  I'm chillin' out 8)
  се шалам епа знам за 11 октомври благодарение на бекстејџ, тогаш пукнала првата пушка во прилеп и куманово
  8 септември
  за божиќ нова година 22 мај за кирил и методиј денов, голема богородица, велигден, за бајрам и за тие денови знам :)
   
 12. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Тие Бекстејџ па јаката едукативна програма, лудо :lol: Оние четири се решија да го просветлуваат народот.
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.802
  Допаѓања:
  33.353
  Пол:
  Женски
  24 ти октомври не е празник, туку 23 празник е ден на Македонската револуционерна борба. А го даваат 24 за неработен зашто 23 ти паѓа во недела.

   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.855
  Допаѓања:
  51.590
  На сестра ми во школо им кажале дека среда е Ден на дрвото.
   
 15. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Исто и кај нас така се продума :)
   
 16. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Се гледа кој си ги учил лекциите :!: :P
   
 17. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  31
  Сакам да прашам дали оваа среда е ден на дрвото??? :^) :^) :^)
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Мислам дека не , го префрлија и ќе биде во ноември :)
   
 19. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски

  :nod:
   
 20. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  5