Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.761
  Допаѓања:
  106.477
  Ама се глупи значи,не можеле у вторник да го стават?! Викендиште бабачко!
   
  На Dushica-sk и Cynthia им се допаѓа ова.
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас го тврдев ова во школо цела недела и никој не ми веруваше , дури и една професорка ми се налути што ширам дезинформации :D Битно се спасив од 2 теста :)
   
 3. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Сакам да кажам...

  Морам да пишам евдеа...
  Утре ќе работи ли нешто бе?! :D
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.162
  Сакам да кажам...

  мислам дека не
  неработен е, тоа знам ама


  зашто е неработен?? :rofl: :rofl:
   
 5. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  716
  ^^ Затоа што денес е Ден на Македонската Револуционерна Борба :wasntme:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Па ако се паѓа празникот во недела , тогаш наредниот е неработен . Ако грешам нека ме исправи некој. :)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  5.296
  Пол:
  Женски
  ај некој ако знае дали во среда е ден на дрвото односно неработен ден ?
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Па е , прочитај една страна поназад :)
   
 9. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  А работи утре битпазар?
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Зарем постојат денови кога не работат? :^)
   
  На Trendafilka и Beauchamp им се допаѓа ова.
 11. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.422
  Пол:
  Женски
  дај боже да се не работи,иако не е точно уште утврдено,едни викаат ќе се работи,едни не. ај нека кажат веќе официјално :^)
   
 12. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Неам поима, затоа прашувам :$
   
 13. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
 14. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  5.296
  Пол:
  Женски
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Е што не е фер. Наместо во среда, другиот месец нема да учеме. Исто е.
   
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Повеќе неработни отколку работни денови имаме во годинава :lol:
  Се паѓал недела некој празник? Дај го и понеделник :D по можност и петок, не е проблем :D
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Уште не разбирам зашто мора да е ова работен ден, кога може да биде за викенд.
  И што ќе се радувам ако не отидам една среда на факултет, кога после треба да одам во сабота, а тоа е полошо.
   
  На Chocoholic му/ѝ се допаѓа ова.
 18. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Не е до лекциите, до познавањa од општа култура е ;)
   
 19. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.422
  Пол:
  Женски
 20. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  |( Беља работа...