Неработни денови во годината

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skyAngel, 15 октомври 2010.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Дечки, јас колку што знам фамозниот Ден на дрвото е во ноември месец. Не знам што кревате толкава фама за оваа среда сега.
  А Денови на дрвото имаме два: еден на есен (овој во ноември) и еден на пролет. И толку се. И доста се. :P
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Што е до мене, јас не сакам воошто да има Ден на дрвото. Затоа што, не ми се обработува во сабота.
  А сакам во среда да е ден на дрвото, затоа што, тогаш требаше да имаме тест физика. Па имавме повеќе време за учење. Но што е тука е. :)
   
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Ние никогаш не сме го обработувале Денот на дрвото, не знам зошто велите дека и во сабота после ќе одите на школо/факултет.
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Само денот ако е државен празник, ако е верски се паѓа во недела се работи нардниот ден мислам :)

  Се разочарав со тоа дека ќе се работи среда :^)
   
 5. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  Колку е само убаво да си македонец си празнувас цела година 8) се паднал празникот во недела па ај у понеделник да го славиме |( однемало празници па дрва ќе садиме,немам зборови :x ... незнам само чија бесе изјавата мислам дека некој странски министер (не ме фаќајте за збор) изјави дека Македонија има повеќе неработни отколку работни денови тоа само кај нас го има :D да ни е зив и здрав Гујо :party:
   
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  работи ли некој маркет во моментов?
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  764

  Каснам, али работат повеќето. Посебно помали продавнички, а како Тинекс и останати не знам :worried:
   
 8. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.341
  Допаѓања:
  2.556
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  абе луѓе се учи среда? итно ми е знам дека не е за тука прашањево и ке ме бришат ама нема кај да го поставам прашањево
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.923
  Допаѓања:
  52.033
  Заради Ден на дрвото ако мислиш, тој ќе биде на 23 ноември. А за друго не знам... може има нешто за што не сум информирана :)
   
 10. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.341
  Допаѓања:
  2.556
  Пол:
  Женски
  аааа ме разочара сеа, сите се надевавме дека ке остане среда и ке губиме нема да имаме колоквиум како се зезнавме, никој неаме учено :o
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.923
  Допаѓања:
  52.033
  Ајде на учење сега :) Јас имама колоквиум на 23-ти :) ќе ми го одложат
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  http://tocka.com.mk/index12.php?ID=54555
  Доаѓа и долгоочекуваниот ден на дрвото :D Не ми треба сега кога одговарав се а и ќе се оди во сабота |(
   
  На RnB-HipHopGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Се работи ли во четврток ???
   
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.958
  Пол:
  Женски
  Не се работи :)
   
 15. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Ајде феминчиња...утре не се работи јеееее ]:) ]:) ]:)
   
 16. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  зашто не се работи утре :^) утре е четврток
   
 17. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  183
  да во право си ама и Св.Климент е ! е па за многу години нека ние е празникот , а кој работи работи а кој празнува празнува ! :D На пример Јас на работа сум ! :rofl:
   
 18. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  Утре не работен ден е?
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  ^ Абе мислам неработен е, ама на факултетот наш работат. Кој ги знае :?:
   
 20. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  1.822
  Пол:
  Женски
  Да, неработен е. :)