1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нера (мадал бал напиток)- Диетата на Бионсе

Дискусија во 'Диети' започната од Tabi, 7 јуни 2012.

 1. Tabi

  Tabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Нера диетата (како усовршена варијанта на лимоновата диета) е сигурна и докажна програма за детоксикација, која му го враќа на вашето тело неговото оптимално здравје и којашто е испробувана и тестирана кај милиони луѓе во временски период од 70 години. Признаена е и прифатена ширум светот од бројни диетолози, хомеопати, натуропати, нутриционисти, специјалисти по алтернативна медицина и се разбира лекари.

  Нера програмата се изведува на тој начин што за определениот период од 5-10 дена целата цврста храна се заменува со Нера напитокот. Кога и да се почувствува глад, едноставно се пие по една чаша Нера (во просек по 6-10 на ден).

  Состав:

  Вода

  Мадал Бал сируп

  Лимон

  Чили
   
 2. Tabi

  Tabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Мадал Бал сируп
   
 3. Tabi

  Tabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  дали некој од вас слушнал за оваа диета и дали има резултати
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.869
  Допаѓања:
  152.615
  Ме фатија киселини само што прочитав.Нешто ко јаворовиот сируп е.
  Психички треба да се спремиш за да ја издржиш тортурава.
   
 5. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Каков и да е напитоков, сигурно неможе да биде поздрав од лимонот. Вака барем и витамини внесуваш. Киселинава може којзнае какви додатоци да содржи. Во секој случај си бара и дополнително вежбање и соодветна нискокалорична исхрана. Неможеш да се натупаш со храна први 5-10 дена и после наредни 10 дена напитокот магично да ти ги стопи сите масти.
  Јас не би ризикувала. :?:
  Касни си едно лимонче од сабајле, лимонле пред ручек, може да залута некое луто пиперче и ете тука некаде си :D