1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Често ке слушнеме или и самите ке кажеме-Нервозна сум,остај ме на мира!! Зошто се нервираме, која е вашата најчеста причина за нервоза?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  najmnogu se nerviram koga ucam i ne mozam da sfatam nesto ubavo,koga nekoj mi otkazuva dogovor vo posleden moment, koga mi naplakjaat med vo kafic, koga asistentite se odnesuvaat kako da ne bile studenti do pred nekoja godina, koga taxist mi zastanuva na sekoj pesacki i taka :D ima i dr ke se setam pa ke dopisam
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Кога ќе станам од спиење и нема нескафе или млеко :) кога ќе се погледнам во огледало и ќе сфатам дека сум претерала со ручкање :) кога сум изневерена навредена омаловажена ,кога не ме слуша некој на кој му се обраќам......Лажење ме нервира и тоа колкууу мн....кога некој глуми нешто што не е....ме нервираат препотентни луѓе ладни луѓе.....Леле има мн..до утре можам да набројувам :D
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  многу сум нервозна за се и свашта се нервирам
   
 5. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Токму во овој миг се нервирам :envy: затоа што девојкиве не ги послушаа моите совети, а сега се каат на изгубеното време и нерви и целиот нивни труд беше залуден. :!: Е..сега ајде од почеток истата работа и цел ден ќе останеме заглавени во овој простор и со овие хартии.
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Се невирам од луѓе кои мислат дека се се во право, од луѓе на кои секогаш им смета нешто, намрштени се, шират негативна енергија :envy: Од луѓе кои нон стоп се жалат, кукаат, демек на другите им е се мед и млеко. И кога има неправдина.
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.297
  Допаѓања:
  194.653
  Пол:
  Женски
  Се нервирам затоа што не можам да најдам работа, па морам да седам дома... моментално тоа е главната причина за нервоза кај мене, а за сето останато се трудам да не се нервирам, затоа што не вреди, ама ништо не вреди да се нервираш. Ме нервира кога некој ќе ми помине со чевли и ќе извалка, таман откако сум исчистила, ме нервира дожд, ме нервираат самобендисани и арогантни луѓе кои мислат дека секогаш се во право, ме нервираат непослушни деца :D ме нервира кога во последен момент ќе излезе нешто и морам да си го изменам дневниот распоред - е па, решив веќе да не се нервирам и да ги прифаќам работите такви какви што се, и да ги решавам без да избувнам, нормално, ако се работи за нешта што можам да ги контролирам... а ако се вон моја контрола... е тогаш, кулирам 8)
   
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  ПОРАНО ЗА СЕ И СЕШТО СЕ НЕРВИРАВ.... АМА И ДА СЕ НЕРВИРАМ НИШТО НЕМА ДА РЕШАМ И ДА НЕ СЕ НЕРВИРАМ ПАК НИШТО НЕМА ДА РЕШАМ... ТАКА ДА СЕГА СУМ ФЛЕГМА ЗА НИШТО НЕ СЕ НЕРВИРАМ :D И МНОГУ МИ Е ПОУБАВО ТАКА :D :D :D
   
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  брее се нервирам и од самата себеси што сум таква за ситници се нервирам али коа се нервирам донт тач ми биказ ај ем гона екслоде а нервозата ми влијае лошо :(
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Се нервирам кога некои работи ми остануваат незавршени,кога некој пример во автобус се бутка до тебе како небаре нема место или пак ако нема веќе место едноставно ти диши во врат,некултурата на некои луѓe,па и зависи од ситуацијата,но брзо пламнувам,а и брзо ми поминува нервозата,така да ако се изнервирам во првиот момент сум ваква :devil: :@ :envy: додека во следниот :rofl: :D :)
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Кога сум во неизвесност, кога не сум наспана... :sweat:
   
 12. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  106
  највеќе се нервирам кога некои личности се прават паметни а воопшто не се тоа. т.е они се празноглавци :D
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Јас се нервирам ама баш за се. Без разлика дали е тоа директно поврзано со мене или не. Живчана сум многу по природа, мада шо во последно време се трудам да не се нервирам и да не си земам се при :l:
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.214
  Допаѓања:
  41.804
  Заради туѓите глупости, а и свои.
  Неодговорноста на луѓето околу мене.
  Кога некој доцни за важна средба.
  Кога немам пари да си го остварам материјалното задоволство, кога сакам (мегаломан сум, и тоа еден ден ќе ме убие :rofl: )
  Се нервирам кога нема да успеам да бидам добра во нешто, а знам дека можам.
  Се нервирам кога сфаќам дека не можам да променам некои животни ситуации.
  Пред да добијам, ептен се нервирам, се’ ме нервира :)
  Ме нервираат лицемери, тупи и некреативни луѓе, ми ја крадат енергијата.

  Многу работи ме нервираат, ама од друга страна, среќна сум што редуцирам и селектирам луѓе кои ми ја предизвикуваат нервозата, освен нормално, најблиските, нив ги трпам, а и тие мене. 8) :D
   
 15. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Значи буквално се нервирам за се и сешто :@
  Ме нервира кога јас зборам, а никој не ме слуша, кој некој не ми обрнува внимание, пред да добијам се нервирам многу, ме нервираат личности кои мислат дека се којзнае што, а всушност се никој и ништо, кога од дома не ми дадат пари за излегување, кога дома има секој ден караници и расправии :( :@
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Најчесто за глупости :rofl: :rofl: :rofl: Ама брзо ми врви, а сум си нервозна 8) Е најинтересна сум кога брат ми си игра со мене, ме зафркава. Ауууу, тогаш сум како лута пиперка, после се смеам на самата себе зашто викам пола саат по него, а кога ќе ме прашаат зошто ни сама незнам.
  А, да, кога сум во пмс ми нема крај, нервозата и солзите ми се на врвот на носот :P :wasntme:
   
 17. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  73
  се нервирам од нечовечноста на луѓето, од нивното користољубие, од нивната себичност, по природа сум малку повеќе избувливка :@ , ама кратко трае и лутината и нервозата, после знам убаво да си се изнасмеам на самата себе :rofl:
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
  порано некако ко да не се нервирав за се и сешто..ама со годините и случувањата , а со тоа и како времињата се менуваат..ме нервираат ограничени луѓе кои се сметаат за Богови..егоисти, себични, луѓе без никаков осет и обзир спрема др луѓе, спрема околина..луѓе без став..празни ветувања, неискреност..прикривање вистина итн.итн.
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.308
  Допаѓања:
  123.898
  Не се нервирам често. Повеќе знам да се разочарам и да се грижам од колку да се нервирам, а овие две бога ми често ми се случуваат.
  Се нервирам кога ми доцни некој, иако сум најавила дека немам многу време, или имам други причини кои ми се важни. Е тогаш ептен се нервирам бидејќи поради непочитвањето од другите (за мене доцнењето е знак на непочитување) не можам да си го планирам моето време!
   
 20. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Ariel tvoite zborovi kako da se moi .
  Tokmu denes od docnenjeto na edna licnost dobiv glavobolka,i pokraj toa sto sum vlozila golem trud i sum odvoila vreme sostanokot ne se odrzi. E sega dali e toa nepocituvanje ili neorganiziranost ??????