Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.918
  Допаѓања:
  47.595
  Пол:
  Женски
  Се нервирам кога вложувам многу труд во нешто, а нема да испадне како што треба. Се нервирам ако паднам на испит а знам дека сум се утепала учејќи. И се нервирам за многу други работи за кои не би требало, ама ете...
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Ако имам добиено - тргај ми се од патот инаку настрада :)
  Некогаш се нервирам за ситници, ако нешто ми фали дома (сум позајмила на некого, па не ми го вратил), зошто ми се скршила четката за коса, се потрошил кашкавалот и такви некои безвезни работи. За факултет најмногу се нервирам, не можам да замижам пред многуте неправди. Немам навика да пцујам ни кога сум на работ на нервен напад, едноставно таквите зборови не се дел од мојот речник. А ако сум ептен нервозна, знам да се напијам чај од нане, да седнам да се смирам за да не ми фркне главата. :headbang:
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Прво и најважно , се нервирам кога некој ме лаже , и знам дека лаже и упорно лаже ...
  потоа, кога сум во ПМС , на сите сум им љута, и секоја ситница ме нервира .. и се нервирам кога има од двајцата љубов , а двајцата се ИНАЕТИ и .. нема врска .. :?:
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.275
  Допаѓања:
  6.575
  Пол:
  Женски
  За се и сешто се нервирам, природа....значи се нервирам кога некој упорно гледа дека не е во право а ме убедува дека е во право, кога некој ме лаже, па уште и сака да му верувам во тоа, кога некој ке ме извиси, кога работите кои сум ги оставила на едно место и после неможам да ги најдам, кога нешто што сакам да облечам во моментот не е чисто, кога некој ми прави лице,итн итн итн до утре можам да пичувам
  П.С.
  Се нервирам кога имам мдобиено премногууууууууууууу а капак на се ми е болката :worried: :worried: :worried: :worried: :worried:
   
 5. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  за се и сешто :(
  ама најмногу ми е криво кога откако ке се смирам свакам дека сум се нервирала за безвези и дека со тоа ништо не сум сменила :devil:
  а најмногу се нервирам кога му се обракам на некој а тој на сред мој муабет си започнува негов :devil:
   
 6. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  се нервирам кога некој ми ги игнорира прашањата..кога мајка ми упорно ми повторува некој работи што веќе СОСЕМА ДОБРО ги знам.. кога комшиките(пријателки на баба ми) наѕираат низ врата и низ прозорец а јас се испраќам со дечко ми.. кога брат ми не си го средил креветот па морам и неговиот да го средам.. а ако не сум расположена тој ден и најмала ситница ме нервира па избувнувам и се дерам на сите(после се извинувам)
   
 7. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  До овој миг ...опуштена максимално ...а сега мора да одам во банка -па уплати,исплати ,трансккциони сметки,кеш,картици, и притисок 200 за секунд.Навистина мразам кога ги посетувам :!:
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.445
  Допаѓања:
  56.454
  Во последно време почнав многу да се нервирам кога учесници ќе ми се најават дека ќе дојдат на некој настан, и не доаѓаат. Се намножија такви во последно време. Е стварно не ја разбирам поентата.
   
 9. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  колку се нервирам ? многу , дури може да се каже и премногу, се нервирам за најобични глупи работи но најдобро е тоа што кога и да сум нервозна не се истурам на ``ни криви ни должни `` луѓе
  p.s. многу ме нервираат луѓе кои се прават дека се знаат :geek: а немаат поим од животот и луѓе кои кога се нервозни се истураат на првиот што ќе налета :@ :envy:
   
 10. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Се нервирам кога некој во 5 до 12 ќе ми смени план, кога сум се средила да искочам во град и глеам дека сум добила, кога ќе паднам на колоквиум и после знам дека треба да се убијам од учење за испит ( поради тие глупави шифрарници), и кога некој не си стои на зборот :@ . Најчесто се нервирам за ова... а да и коа некој упорно ме лаже и мисли дека му верувам :)
   
 11. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Се нервирам.. баш сега се нервирам...синми влага во форумов и си постава тема во мое име .
  сестра ми ми ја офуца колата и тоа на семафор...мојов дечко касни а се спремаме за пат ,другиот син се спрема за на отворен излет а има викендица ..е фатиимго крајот -е па тоа ти е наздравје викенд
   
 12. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  и јас се нервирав за многу работи ама сега гледам напразно било. Држам контрола на своите чувства но ако некој ме изнервира , памтам и враќам па ако треба и по 3 години. Кога ќе ја помине нервозата таа црвена линија станувам рамнодушна кон нештата и луѓето и си викам не ми е гајле за ништо. И тогаш не сум тоа јас туку другата во мене.
   
 13. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  А! и заборавив да кажам едни 2 новајлии колешки на работа ме нервираат што секогаш зборуваат само за тоа колку дебели биле (а всушност се слаби)и само за тоа што да облечат за следниот ден на работа. Не разбирам зар за друго не знаат муабет да прават? И плус они наместо да учат, нас не прават ученици и ни солат памет! :devil: Е одвај чекам да се вратат колешките од боледување оти нивните бош муабети за кафе пауза не можам да ги слушам
   
 14. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  се нервирам бидејќи утре е први мај а ја полагам во понеделник така да викендов ке неможам книга да фатам :@
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Некогаш е доволен еден збор за да се изнервираме и еден збор за да се реши се, ех тие зборови што ги викам магични, едно извини , благодарам, знае да го подобри расположението кога си нервозен,секој различно се нервира, не се нервираме сите за исти работи. Јас ретко се нервирам ама ако се инервирам знам или да избувнам или да се повлечам и 1 саат време не зборувам.После избувнувањето некогаш знаам да се покајам, но некогаш кога ќе избувнам ако сум во право ич не ми е гајле.Ко ќе ми текне зошто се нервирам ќе пишам
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  се нервирам кога:
  -некоја ми се прави кралица на драмта
  -се праве некој ногу учен ради една 10 на фак.
  -кога воде инат
  -и кога цимерката ми го гасе радиото(оти треба да уче) :rofl:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  Се нервирам кога пред тебе се прават светци, а зад грб не знаат што зборуваат. УФ!
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  хипица,нека зборуваат позади тебе колку што саакаат битно кога ќе се завртиш сите ќутат!!! :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Истото и со мене :@ а и кога некој прашува нешто а го знае :@ Или прави нешто што знае дека ме нервира :@
   
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.505
  Порано се нервирав повеќе, сега така се олабавив, иако знам да збеснам на моменти!!! :D

  Најмногу се нервирам кога ми доцнат луѓе! Сме се закажале сите во толку и толку, и секогаш има влечковци што ги чекаме, демек се спремале и се дотерувале, а доаѓаат сосем обични! :@

  Ме нервираат глупави суштества што живеам во некој свој розов свет и гледаат се' низ призмата на парите. Тешко нив кога еднаш ќе им пукне тој балон!
  И искрено се нервирам од несуредени девојки, такви што ме убедуваат дека секој без шминка е поубав, излегуваат со мрсна коса и си фураат некој нивни мрсен филм, или луѓе кои се плашат гласно да се насмеат, такви восочни фигури (од страв што ќе кажеле луѓето околу нив)??? Што им е гајле на луѓето за било кој, освен за себе?

  Последниве неколку мееци ужасно ми одат на живци емисии од типот на А1 Ексклузив , Бекстејџ , полни со кич и помодарски совети, непостоечкиот џет-сет во целава држава, мамини галеничиња, татини синови, умислени ѕвезди - wannabe! ама за тоа си има лек, копчето на даљинско и ај со здравје! :D