1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

  1. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Јас сум многу голем паничар!Абе за секоја ситница дигам паника! :drunk: :o :!:
     
  2. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Многу, и премногу за мои години. За се се нервирам и се трудам премногу да престанам за ситници или за други луѓе да се нервирам. Па ко ќе треба да ми иди менс, лелееееее... :worried: Сама на себе си се нервирам! Незнам... Пробвав едни вежби за дишење, незнам јога се се... Џабе. Нерва чоек сум и то е . ;(
     
  3. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    нервозна сум уште од мало дете .. секоја една ситница ме нервира имам проблеми со тоа многу... од секогаш што сум нервозна рацете многу ми се тресат и од мала почнаа да ми излагаат бели влакна на косата .. сите ми кажуваат да не се нервирам ама мене само апче ме спасува за смирување .. многу често се нервирам на daily base
    15 години имам и премногу се нервирам од што треба :@
     
  4. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Многу, многу, многу често! Јас уствари несвесно постојано барам причина за која би се нервирала. И после не сум била среќна.. Значи треба се да ми биде под конец за да не се нервирам а тоа е малце потешко, така да нервирањето ми е секојдневние :D И сега уште flappy bird ми фалеше :@
     
  5. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Кога лупа некој по вратите, значи в мозок ме мава!! :@ Што ти е крива вратата мислам?! :^)

    Ситница, ете али неможам да поднесам.
     
  6. So-Seductive

    So-Seductive Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    Јас најмногу се нервирам кога чекам некого по половина час или повеќе. Значи многу мразам неодговорни личности кои не знаат да си го испланираат времето. И јас сум женско па секогаш сум навреме, па не разбирам зошто другите да не можат. :fubar:
     
  7. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Се нервирам секојдневно, за обични работи. Без врска..
     
  8. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Лесно избувнувам и за најбанални работи... проблемот е што лутината многу бргу ми поминува дури и ако се работи за нешто посериозно. Тогаш сум дури лута сама на себе бидејки многу лесно простувам. :|
     
  9. stefyle

    stefyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    јас многу се нервирам кога велам многу тоа значи МНОГУ ..од толку нервози за све и свашта докарав и до болници со болка во срцето и морав да пијам анти стресни апчиња на 16 години :| :worried:
     
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Се нервирам многу и за се и сешто, имма денови кога се ме нервираа :@
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Многу се нервирав, периодов ми е полн со нервози
    заради здравјето, невработеноста, дечко ми :|, моите дома, другарка ми

    Лесно избувнувам а уште полесно ми поминува лутината ]:)
     
  12. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Искрено многу сум нервозна не само периодов туку јас сум си така нервозна ( можеби некои ќе мислат дека имам само 14 год . па само онака го пишувам постот но не е така , па кој сака нека верува ) .
    Многу лесно избувнувам и не ми поминува бргу лутината . :evil: :evil: :evil:
     
  13. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    хехе... јас не се нервирам многу. Кулиркам си :D . Но кога некој ги премине границите повеќе од 1 километар, е тогај брате нема ти спас. Кога некој ме лаже тоа воопшто не ми смета. Јас веднаш познавам тоа. Така што нервозите кај мене се случуваат најчесто еднаш во месецот. :)
     
  14. Ludaaaa

    Ludaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Многу често се нервирам. Па има многу причини кога нешто неможам да сватам на училиште,ме фаќа нервоза кога правам тест или кога ме испрашуваат,се нервирам и пред настап да не згрешам нешто,се нервирам зошто сабајле неможам да спијам до касно итн.. :)
     
  15. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    во последно време премноогу се нервирам не можам повеќе ништо да поднесам :@ иако тоа многу лошо влијае на моето здравје ама не можам да се контролирам..
     
  16. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    И јас многу сум нервозна во последно време,незнам зошто ама се ме нервира и постојано се расправам со некого,некогаш и се развикам на некого кој ништо не ми сторил ама знам да се извинам.
    Ама :!: Од се највеќе ме нервира кога некој не е во право,а со цел памет се обидува да ми го наметне својот став?! Епа така неможе.Кога знам дека сум во право и кога сум сигурна во нешто,не се родил тој што може да ме убеди во спротивното и точка.
     
  17. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Ме нервираат луѓе што мислат дека со лицемерие ке ја постигнаат нивната цел,и што мислат дека јас не ги осеќам,ах бре толку сте провидни од марс ке ве забележам.За жалење сте :!:
     
  18. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Најчесто се нервирам за ситници,неважни работи.
     
  19. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Ова ко за мене пишано ;)
     
  20. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    за глупости се нервирам ии кога ќе се смирам си викам за нешто без врска сум се нервирала ...