1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Се нервирам често, некогаш со причина, а некогаш за џабе.
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не се нервирам многу. А моите дома ме сметаат за нервозна. Сега кога има ептен причина јака, недај боже за здравје да се работи се нервирам ама онака се трудам да сум постабилна. Ама затоа кога сум во ПМС е страшно, не се поднесувам самата себе, во тие моменти незнам што да направам затоа што за мене е невообичаено така да реагирам. Повеќето изгледа тогаш ме имаат видено нервозна па затоа и ме сметаат за нервозна личност.
    Неможам да се замислам да се нервирам за банални работи како на пример ми се расипал компијутерот, ми се скинала блузата, или кога видам некој игрички мава на комп и се нервира и треска дека изгубил е тогаш ми иде да му мавнам некоја да го освестам.
    Во животот најважно е здравјето, се друго може да почека.
    Е сега се нервирам што сум без работа, ми треба и обврска и пари, ама се што е до мене правам, јас и да се изедам од нервоза џабе е , ама сега сум во ПМС па може и да си поплачам од нервоза за се што ми лежи на душа, а можам да се понервирам и за нешта кои се случиле пред 10 години, чисто да не ми е досадно :angel: :rofl:
     
  3. Amely

    Amely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Се нервирам многу а највеке за глупости
     
  4. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Stalno se nerviram, najcesto radi nepravda
     
  5. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Често се нервирам, дури и главата ме заболува.
    Некогаш со причина, некогаш и за глупости, сама ќе си направам во главата некој филмови што би било и како би било и ќе се пренервирам.
     
  6. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Никогаш не се нервирам без причина.Ретко се нервирам, ама кога се изнервирам, добро сум изнервирана. :D
     
  7. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Ич не се нервирам, се ми е на рамно :D
     
  8. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Се нервирам (ретко) ама секогаш со причина. :D
     
  9. Madilyn

    Madilyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Се нервирам многу често, најчесто има добра причина за тоа. Се нервирам многу и за ситници, а па ако сум во ПМС тогаш е хаос, дишење ме нервира :D
    Само голема маана ми е што кога и да сум нервозна за било што не кажувам на никој без разлика за што се работи дали сум јас виновна или не, може само на домашните да им се развикам нешто. Се држам во себе и некој ден ќе пукнам од мојава добрина, да не се налутат, да не се изнервираат, ајде нема ништо да речам ќе помине и само собирам лутина и нервоза во мене.
     
  10. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Многу се нервирам дури претерано е ова моето ... многу сум осетлива .... најмногу се нервирам кога некој ме лаже,заради неправда и кога некој со сила ме прави будала на "пули очи" мисли дека знае се...... а има и други работи што ме нервираат ама тоа е ... од што премногу си ставам на срце почна да ме гуши мислев дека е алергија,но на доктор ми рекоа од многу што се нервирам и имам приметено се изнервирав ли по јако и готово е .... :( :( :(
     
  11. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Многу ретко се нервирам,а ако се изнервирам тоа е најчесто нешто поврзано со училиште. Инаку многу брзо ми поминува. :)
     
  12. TheBlueMoon

    TheBlueMoon Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Не се нервирам ни ретко, ни често, фаќам некоја средина. Понекогаш имам добра причина за нервирање, ама понекогаш за чисти глупости, но тоа е... :D
     
  13. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Цρκам од неρвоза за се и свашта! Мајκа ми постојано ми виκа, што ти е гајле што неκој дρуг цρното ти го пρави бело пρед очи, κажи само: "да да таκа е" и не се замаρај сеκому да му објаснуваш деκа не е таκа".
     
  14. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Во последниов период многу се нервирам за се и сешто :(
     
  15. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Не сум нервозна личност воопшто, и е претешко да се изнервирам, секогаш сум оладена, смирена, chill out.
    И секогаш, кога другите околу мене се нервозни или се нервираат за нешто, јас сум ти смирена и релаксирана, многу смирено реагирам, и гледам да ги опуштам другите, или па не се замарам, се оддалечувам од нив, зависи у ситуација. :lol:
    А за да некој ме изнервира треба да си ја преполни чашката во која му се собира кај мене повеќе пати, или да нправе нешто што ќе ме извади од такт, како лажеше, глумење лудило пред мене или оговарање на некои блиски и слично, и тогаш само кажувам јасно и гласно што и како е, нема оговарање, нема трт мрт, вртење и зборење зад грб, кажувам и му викам остави ме, се изолирам, дигам ѕид меѓу мене и таа личност, и оставам времето да ми ја однесе лутината и нерозата, и после некој ден откако ќе ме пушти ќе се разговара ако заслужиле воопшто, а ако не, најнормално спонтано ќе продолжи дружењето.
     
  16. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Најчесто се нарвирам кога нешто ќе повторам триста пати во денот, а пак сите прават како да не ме слушнале ниту еднаш.
    Не е многу често, но се случува барем еднаш неделно. :tmi:
    Почесто кога некој е изнервирам, се обидувам да ја намалам напнатоста, но не секогаш успева.
     
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ретко се нервирам. Смирена личност сум. Но се нервирам од татко ми многу често ама не го покажувам тоа. Ме праќа во продавница пет пати вика што да купам да не сум заборавила. Јас излезена веќе одам тој од вратата се дере. |( :fubar: Брат ми кога незнае ништо да фати само на компјутер, телевизор и јадење. И кога некој во последен момент ми откажува нешто.
     
  18. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ретко се нервирам обично за се сум искулирана ама периодот пред менструација (2-3 дена) се ме нервира ама буквално се :D
     
  19. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Се нервирам затоа што во семејството сум најмала и се јас не сум во право па јас сум крива за 80% од работите.
    Кога зборувам на некого а не ме слуша (обично сакам да се гледаме очи во очи со личноста со која зборувам а не да ми гледа во телефон ваму таму.
    Се нервирам кога ќе отидам кај другарками и она ќе се јави некаде на телефон и збори долго.
    Се нервирам кога цело семејство ми е дома, кај делам иста соба со брат ми па уште 2ца дома треба да трпам бидејќи или треба да седам со брат ми кој несака да му пречам додека седи на фб или слично па мора со мајками и таткоми да седам а они стандардно како поминале на работа па нервози вака така :puke:

    Ме нервираат личности што се смеат на се и сешто и кога една глупава случка ја повторуваат 5-6 пати а нив им е смешна.
    Исто така ме нервираат личности кој настојуваат и ме притискаат пример:
    -Нема да си одиш дома остани уште малку ај еднаш да ми кажат ама 10 пати :^)
    Ме нервира кога некој се прави како којзнае што е а не е никој и ништо.
    Кога некој ми води инат.
    Кога помали од мене ме вреѓаат, се занесуваат и сакаат да ме удрат јас стапувам во акција и ги спречувам (па и поголеми ако се само не не возрасни)
    Кога братучетми помал од мене 4 год. се прави дека е попаметен од мене а не е, кога ме вика свиња, вештерка ова она, кога ми води инат и кога плука (понекогаш знам да го удрам ама не смеам имам почит да ми беше брат немаше така да се однесува дека тетками мн му допушта)
    Кога некој се лигави бес потреба.


    И мн други да не набројувам сега :)
     
  20. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Претерано ретко се нервирам. Обично сум крајно смирена. Може некој да си вика цел ден а јас да си кулирам. Ама :!: ми се случува да избувнам за ситница, или една работа која вчера не ме нервирала може за две недели да ме извади од контакт. Обавезно плачам кога сум нервозна и ми минува се за 10 минути. Толку од лутината