Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  233
  Се нервирам за работата,финансиите,по нерви ми скокаат свекорот,свекрвата,золвата! Ама нема ден да не се изнервирам поради нив.Куќата никако да ја довршиме,никако да најдам стабилна работа.Барем да се вработам,сигурна сум дека нервозата ќе ми се намали. Ќе си ја накривам капата и ќе си свиркам! :emo:(highfive)
   
 2. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  3.480
  Пол:
  Женски
  Чекање по банки, доцнење, ко нешто не е по мое а сигурна сум дека е поисправно, кога не ме слушат одредени личности кога им кажувам дека поради нездрава исхрана сами си влечат болести, кога ми поставуваат глупави прашања.... често сум нервозна и дури се нервирам што не можам да си го сменам тоа. :D
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.707
  Допаѓања:
  89.976
  Пол:
  Женски
  Краток фитиљ.
   
 4. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  1.300
  Пол:
  Женски
  Porano da cesto i za sitnici... sega ne nema poenta nisto ne se menuva i resava ako se iznerviras...taka da chill.. sing a song ...enjoy
   
 5. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  8.492
  Пол:
  Машки
  Знам да се нервирам и за ситници,за неправди обавезно и други работи кои може да ми расипат денот.Проблемот е што тоа не излегува на површина туку се собира како сунѓер внатре,а надворешно како да ништо не ми е.Сепак практикувам да што помалку ставам при срце такви работи (некогаш не бива мме,човек сум).
   
 6. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  Нетрепение. Патам од нетрпение. Многу сум нетрпелива, ама не хиперактивно.
  Едноставно мислам дека на дневно ниво најмногу ме нервираат луѓе кои се движат бавно, доцнат, дури и зборуваат бавно. Ме иритираат луѓе кои и покрај тоа што ги чекаат други луѓе и разни активности, уште доцнат, па уште се " влечкаат ".
  Луѓе во редици кои ги задржуваат редот за без причина. Луѓе кои не се основно информираани, кои разговараат за клише квази балкански теми.
  Проблем на кој се трудам да поработам. Мислам дека надпросечно се нервирам околу тоа.

  На друго ниво нервоза ми создава чувство на беспомошност во било која ситуација.
   
  На x.Daisy.x, minne992, rolulika и 3 други им се допаѓа ова.
 7. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  jas smetam deka nervozata e bespotrebno sebekaznuvanje zaradi losh odnos od drugi
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  20.457
  Пол:
  Женски
  Ме нервира чекање во редици по банки и институции, кога некој лаже и се фолира, кога некој се однесува надмено и арогантно, или премногу замара и нема осет.
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.046
  Допаѓања:
  102.391
  Пол:
  Женски
  Многу се нервирам, нервозна сум и се земам на срце. Се нервирам за ситници и за работи кога не ми одат по план.
   
  На Moon.Girl, BlackMistery и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 10. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  4.978
  Пол:
  Женски
  Многу се нервирам, воопшто немам трпение и тоа е првата работа која сакам да ја променам кај себе.

  Ме нервираат и ситници како начинот на кој диши некој.
  Кога ме нервираат блиските се карам па ми е жал, а кога ме нервира непознат секогаш си ќутам.