Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  таков ми е периодот се ме нервира и на најмала ситница се палам :lol:
   
 2. sanji4444

  sanji4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  Многу се нервирам кога некои луге се понашаат ко детишта а веќе одамна физички не изгледаат така. Кога тие околу мене немаат осет, не им текнува да помогнат нешто туку само уживаат додека јас се утепувам од работа.. Понекогаш полудувам од нервоза ми се иде да "убијам" некој...Мислам ми гори косата.. Многу нервозна личност сум, на ситници се нервирам... И секогаш од нервоза си плачам никогаш не ја истурам нервозата ни на таа личност што ме изнервирала, ќе си преќутам и после неколку минути самосожалување ќе си се изнаплачам...
   
 3. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Е сега многу се нервирам оти сите ни се мешаат во вечерата,не вака не така :envy: ако знаат поубаво нека си направат сами |(
   
 4. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  kako sto mozam da zabelezam mladinava e mnogu napnata .Dali e problemot vo nevrabotenosta ,besparicata ili vo samite niv nema odgovor .
   
 5. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Недај Боже секогаш кога викам дека се нервирам да е навистина така инаку досега ке добиев нервен слом :D .. Така повеќе си ја користам фразата,ретко ми е ВИСТИНСКИ да се изнервирам :)
   
 6. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Се нервирам по ретеко ..
  Но сега се оклу мене ме нервира .. таков ми е периодот .. :D
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Се нервирам ради некои неправди од страна на професорите во школо . Дома кога ќе направам нешто паметно ( а ретко е ) и не го приметува тоа никој . Кога барам пари и не ми даваат зашто предходната вечер сум земала повеќе. Кога не лажам а не ми веруваат . Ако се облечам као што сум замислила ама не изгледам така како во мојот памет :D Кога нешто не е по мој кејф . Кога гледам слабо и изнемоштено куче , со такво тажно фациче ..и многу други работи .
   
 8. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  se nerviram mojot sin informaticar eksperimenira so kompjuterive i ne mozam kraj da fatm site se ukluceni i gi formatira a na ovoj mu ja nema tastaturata oci izdenav barajci gi bukvive a bas rekov ce se odmoram tuka so vas .
  E se smee veli za minuta ce me povrze so cel svet :)
   
 9. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Многу се нервирам за ситници .... секој ден се нервирам барем по еден пат .... несакам да се нервирам за глупости но тоа е ...... :(
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  5.121
  Колку се нервирам и зошто??? Во последно време работам на себе да не се нервирам за ситници и туѓи глупости и грешки. Пред се ме нервира неодговорност, кога некој ме лаже во очи а знам дека не е така, кога ми се меша некој во мои работи, одлуки...во последно време само син ми може да ме извади од контакт со неговите потези и барања ;) а се друго е небитно.
   
 11. djasmina

  djasmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  11
  многу се нервирам секој ден кога ке одам на работа таму има личности што ме вадат од такт ама се контролирам за дома да си ја донесам нервозата :devil:
   
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Јас многу се нервирам и најмали неважни ситници можат да ме изнервираат :devil:
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Се нервирам и тоа мнооооооооооооооооооооогу често.Најчесто поради дечкото,мајка ми и нејзините испади,сестра ми,компјутерот кога ми кочи,собата кога ми е растурена... :@
   
 14. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  Многу сум глупче :lol:

  Се нервирам за секакви глупости што не се ама ич важни или НЕ се ВИСТИНА :|
   
 15. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Ех колку би сакала помалку да се нервирам. Некогаш им се воодушевувам на т.н. дебелокожци и баш понекогаш посакувам да сум помалку амбициозна и помалку мекуш. Се нервирам кога ќе видам неправда, а луѓето наоколу иако свесни ништо не превземаат. Се нервирам кога гледам како неспособни луѓе владеат. Се нервирам кога знам дека сум во право, а сепак таква ми е позицијата и морам да дозволам надредениот да се прави паметен... :?:
   
 16. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  110
  Се нервирам за многу работи.
  Али најчесто се нервирам коа ќе се договорам за искачање уште од сабајле ии цел ден се спремам, се спремам и ПАК морам да закаснам! :wasntme:
  Се нервирам коа го нема дечко ми на мсн или фб. или коа нема да се видиме 2дена по ред! :devil:
  Се нервирам коа неможам да заспијам навечер!
  Се нервирам коа друштвото ќе го смени планот за искачање.. пример сме се дог да идеме у дежа ву и ќе им текне у 5 за 12 да идеме на др место ! :devil:
  Се нервирам коа другарка ми ќе ми се јави пола саат пред искачање и ќе ми каже НЕМА ДА ДОЈДАМ! :@
  Иии уше мнг др работии! :D
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.827
  Пол:
  Женски
  Се нервирам кога му укажувам на некој дека нешто што прави не е правилно, а тој ме гледа бледо. И после кога ќе се случи тоа што претпоставувам, тогаш се нервирам дека не ме послушал. И така до недоглед. Па мајко му, женско сум, некои работи сигурно ги знам повеќе. :devil:
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.272
  Пол:
  Женски
  Ау многу се нервирам и брзо избувнувам, за среќа и брзо ми поминува. :D
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Моментално се нервирам зашто сум во исчекување,а тоа мноооогу ме нервира :|
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Се нервирам кога ме игнорираат и кога прават будала од мене.
  :@ :@ :@