Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 20 април 2010.

 1. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.471
  Се нервирам за се и сешто, неправдини ме вадат од ТАКТ , а посебно НЕПИСМЕНИ ШЕФЧИЊА-ТУКУ ШТО ИСПИЛЕНИ кога ми солат памет како се работи :@ Или луѓе кои што мислат дека се шефови, оние кои појма немаат од работа а се прават дека се знаат, и на крај ќе ја убрбљаат целата работа, ме нервираат зајадливи, љубоморни и нереализирани створења, кои што совен долг јазик немаат што да понудат во животот. Пукам од нервози и лесно избувнувам...
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Ме нервираат луѓе мислат дека се многу паметни, што се замислуваат дека се многу јаки и интересни, и што мислат дека сите на светов се расипани( освен нив нормално). Уште многу други работи ме нервираат ама ова најмногу
   
 3. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  знам многу често да с еизнервирам и без причина ама многу брзо ми поминува,ме нервираат луге кој се праат дека знаат се и сешто шо се праат многу паметни а уствари се живи дудуци и ме нервираат луге кој не се у право а упорно викаат дека се у право е од таките косата ми се дига :devil: се нервирам коа ке треба да идам некаде и некој у последен миг ми вика неможам,и кога дечкоми ке ми каже БЕВ У КЛАДИЛНИЦА :devil:
   
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  се нервирам кога некој ме гледа во очи и ме лаже, а ја сепак ја знам вистината..., ме нервира кога времето е лошо, ме нервира кога некоја другарка ќе купи нешто видено однапред на мене, ме нервираат лицемерни,дволични,недружељубиви,некомуникативни луѓе кои шират негативна енергија... па во принцип тоа ме нервира
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.497
  Допаѓања:
  44.712
  Ме нервираат мрзливи луѓе. Па ај што се мрзливи, туку и злобни. Да гледаат само со друг да се извадат. Ццц што се не шета по светов.
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744

  Се согласуваааммм само ке додадам мрзливи и искористувачи кои те бараат кога им требаш а после ciao bella :@
   
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  да да гледаш добро што ме потсети :D еххх колку луѓе ме имаат зезнато на овој начин... те бараат додека си им интересен, ќе го добијат тоа што го сакаат и после ЧАО,се знаеме? затоа сега малку се сменив само поради ова, ми беше добра лекција... порано кога ќе му требаше пари на некој одма давав, му треба ова му треба она, ја глупа одма трчав да помогнам и на крај пак тие луѓе зборат за тебе какви не работи, а не се сеќаваат дека кога им требала помош ти си била тука и си им помагала. Затоа поубаво биди ѓубре и убаво ќе ти биде, а ако си добар сите ќе те газат и ќе те искористуваат. ама што да правам рак сум во хороскоп и таква сум, али пробувам да го сменам тоа како што напоменав погоре и не сум толку добра и дарежлива како порано
   
 8. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  И јас така трчав се додека не сватив дека за никого веке не е вредно да се мачиш и дека луге веке не постојат. Секој гледа само да те зезне колку може повеке, а после да каже извини или да се прави на тошо. Епа затоа и многу не ме сакаат зошто не знам да бидам лицемерна, искористувач и итн итн. И викам на мајка ми никој не ми одговара или јас сум посебна. А таа ми вика и јас сум таква нема луге веке не е до тебе. Не се лоши времињата, лоши се лугето!!!
   
 9. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  точно. ни се поклопуваат мислењата :lol: ти викам поубаво биди ѓубре и повеќе ќе те почитуваат ќе видиш
   
 10. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Па не знам колку ме почитуваат ама знам дека ме мразат и се љубоморни. Ама љубоморни се само оние кои се несигурни со себе :) . :*
   
 11. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  е злато од секад ќе има љубомора. Ако си ти таа што ќе постави граница и ќе рече "доста е веќе" нема да се осеќаш ти повредена и разочарана на крај. А што кажи ми што е подобро: да изиграваш потрчко на некој со еден збор да бидеш добра, фина... и на крај кога ќе си го земе тој/аа тоа што им е потребно да те шутнат ИЛИ подобро е уште во почетокот да си поставиш граница на се? како и да е, што и да направиш и каква и да си пак ќе зборат лошо така да не се замарај терај си го и прави си го животот онака како што ти сакаш и не дозволувај да ставаш некој пред тебе, зашто ако ти не си се ставиш на прво место никој друг нема да го направи тоа наместо тебе :* :*
   
 12. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Е точно така е срцко. Ставив додуша некоја граница. Нит ја викам нит идам кај другарка ми. Ако сака да дојде знае кај сум ако не ciao bella. Не се замарам веке. Подобро сама него у лошо друштво :) . http://www.youtube.com/watch?v=eqBuLD0Lt7E мн ми се свига песничево. :hai: :*
   
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Во последно време лесно станувам нервозна. Поточно, сега омекнав малце, но кога имав за учење за матурските испити и згора на тоа дечко ми ми правеше притисоци- е не можев, мислев дека ќе пукнам! Инаку, во последно време дечко ми се повеќе ме нервира со некои негови изрази што знае дека ме нервираат и упорно ги кажува..Или нешто што сум го убедувала дека не е така, а тој ми го повторува по 100 пати во ден :@ И ме нервираат луѓе кои се преценуваат.
   
 14. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  И мене ме нервираат таквите луѓе :@ . Мн ми се никакви :^) . А дечко ти гледај да го одвикнеш од тоа и да му укажеш дека те нервира. Така правам јас со мојот и сега престана со некои од нештата кои ме нервираа :) . Не се нервирај за глупости не си го губи здравјето :hai:
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Се нервирам кога толку многу ќе се трудам за нешто, а некој ќе ми го грабне пред очи без пардон!
   
 16. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Е многу се нервирам во последно време. Т.е. ме нервираат :@ :@ . Уф, ќе пукнам значи.
   
 17. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  vo posledno vreme mnogu sum napnata imam nekoj vnatresen nemir vo sebe i za gluposti se nerviram a najnervozna sum koga nemam pari.
   
 18. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  и јас така се осеќам а нема некоја главна причина
   
 19. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Се нервирам од лицемерни луѓе ,а се накотиле многу во последно време.
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  Се придружувам на ова и плус ме нервираат луѓе полни со иронија и сарказам во себе.