1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нерешени мистерии (Unsolved Mysteries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од AnaKarenina, 28 декември 2011.

 1. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Unsolved Mysteries е американска документарна емисија во која се прикажуваат мистерии од реалниот живот, како нерешени убиства, исчезнати лица, духови и други необјаснети феномени. За популарноста и успехот на оваа емисија, говори и самиот факт дека се прикажува од 1987, па се до денес.
  Постарите генерации верувам дека ја паметат и ја гледале во времето кога кај нас се прикажуваше на Сител.
  [​IMG]
  Познатиот водител и наратор на емисијата беше Robert Stack, чиј глас во комбинација со музиката буквално ме ежеа! Robert Stack ја водеше оваа популарна емисија се до 2002, а денес во негова замена се појавува Dennis Farina.
  [​IMG]

  Ја следевте ли оваа емисија? Се сеќавате ли на некои нерешени мистерии?
  Јас се сеќавам на многу кои ми оставиле впечаток, особено оние со духовите и нерешените убиства. Се сеќавам дека доколку во меѓувреме некоја мистерија прикажана во постарите епизоди се решеше, ја даваа во новите. И тоа беше најинтересниот дел.

  Од песнава до ден денес ме лазат морници!
  http://www.youtube.com/watch?v=K2S6ZQn9lvk
   
  На crazylady, ludoto19 и WinnieThePooh им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Уф, најубавата емисија. Уживав да ја гледам. Ја барав и да ја симнам од нет, ама или беа епизоди со НЛО што не ми се интересни или звукот беше за никаде.
  Е Сител ова нека го репризира, а не таму некои глупости и турски серии.
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Еве еден исечок од емисиите, и тоа со духови!
  Желудник ми се превртува...
  Емисијава ми беше пострашна и од хорор филм! Затоа што си свесен дека работите што ги прикажуваат се реални, постојат, а не се „како на филм“.
  http://www.youtube.com/watch?v=jrL1QiiX ... re=related
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.697
  Ej колку многу ги гледав овие....

  Давајте уште линкови :D
  Ај и јас подоцна ќе побарам.
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  ^ Јас до сега го гледав клипов за детево што исчезнало. Не се знае дали било убиено, дали се самоубило или било несреќен случај. Само исчезнало, а потоа било најдено неговото стапало.
  http://www.youtube.com/watch?v=raTbeKnO ... re=related

  Едит: уште некои интересни случаи
  http://www.youtube.com/watch?v=GDW3sV7R ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=jbum90_n ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=xC2IV5gy ... re=related
   
 6. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Ја гледав и јас. Сега ја даваат некаде на нашиве или на странскиве телевизии?
   
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  На нашиве ја нема, а од странските евентуално на Lifetime, ама таа ја нема на нашиве кабловски.
   
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.086
  Пол:
  Женски
  Леле и сега дури ги гледам исечоците ми е страв. :lol: Како мала, обожавав да ја гледам, ама после до WC ми беше страв да појдам. :rofl: Послебно меисплаши една епизода, мислам дека се работеше за некоја девојка во сино (Lady in blue), се појавуваше нејзиниот дух покрај морето. :rofl: :rofl:
  Неможам да најдам исечок од таа епизода на youtube. :D
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.889
  Mногу ми е познат насловов,но не можам да се сетам на серијава,изгледа многу мала сум била :^)
  Bидов неколку видеа,и ми е интересно,ме интересираат вакви работи,случки
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  4.241
  Пол:
  Женски
  Колку ме плашела серијава како мала :D сеа гајле си немам, даваат нова сезона на Fox Life
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  А кои денови ја даваат серијата и кое време? :)
   
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Јас вчера фатив една епизода на Zona Reality, беше некаде околу 1 по полноќ.
  Ама целосно е сменета емисијава. Најавната шпица не е иста, ниту пак музиката што толку страв во коски ми влеваше, а водителот не е толку добар како стариот.
  Дури не ни ми беше страв да ја гледам.
   
 13. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  664
  Ееееееееее, тука идеше едно квалиетно пишкање од страв, кога со татко ми ги гледавме на Сител.
  И ден денес сум си параноик поради ова.
   
 14. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  Не ги гледав редовно, не се ни сеќавам многу, онака бледо, ама знам дека беа интересни. Донекаде им се восхитував на бујната машта на луѓето. :!: Иако знам дека беа тешки измислици, добро би било на Сител да им текне да ги репризира старите епизоди :) .
  Вака на компјутер ми е мака да гледам. Нема шанси, ТВ си е ТВ :^)
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Има и Канадска верзија на емисијава, почнува на полноќ на Zona Reality, а новата верзија на Unsolved Mysteries почнува веднаш по неа, од 1 саат.
  Убаво им е замислен концептот, даваат случаи од секаков вид по еден. И убиства и неразјаснети случки и измами. Синоќешната епизода беше страшна, се работеше за човек што комуницира со духови. Без никакви претходно набавени информации, им кажува како изгледал починатиот, од што умрел, со што се занимавал, на која возраст бил...
  Бев како кокошка наежена. :|
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  :clap: :clap: :clap: :clap: прекрасна емисија, на јутуб јас ја начекав 58785768375 епизоди, да го најдам каналот ќе ви го пуштам!
  инаку на Cител играше, јас бев 8-9 години, сабајле беше, ја памтам, дури и водителот памтам дека Pоберт се викаше
   
 17. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Ејј, многу ми беше добра емисијава. Стално си ја гледав :D

  Хаха и мене ме плашеше, особено водителот и тоа најавната шпица :lol:
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  Ja имам видено јас и таа новата, ама мене не ми е тоа тоа без тој Роберт водителот
   
 19. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  480
  Кога и кое време ја даваат на Fox Life ? :)
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  Ех серијава, ја имам гледано, ич не ми е страшна, интересна ми е,знам порано ја даваа.Читам ќе имало нова сезона на истата, само незнам кај и во колку часот.