1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нетфликс - општа дискусија и предлози

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Doozy, 17 февруари 2019.

  1. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    @cresa-jagoda
    Hugo е стриптизер. Тој е љубовник на една жена, и после добра журка ќе се разбуди покрај мртвото тело за нејзиниот сопруг. Тој знае дека жената го наместила. После 7 години тој излегува од затвор и дознава дека телото не му припаѓа на нејзиниот сопруг. Адвокатката која ќе го ослободи ќе му помогне да докаже дека е невин.
    Толку од првава епизода хехехе
    Интересна многу ми изгледа (малку лошо раскажувам серии) не е толку ложа како што ја раскажав :rofl:
    Види трејлер за подобра слика :rofl:
    Епизодите се по саат време :!:
     
    На Kimberly11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    kolku se plakja mesecno za netflix?
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Љубители на хорор:
    48 meters under water: Ungaced
    Со слепи ајкули, многу крв и напади од темнината.

    П.С. Сакам филмови со ајкули ама овој два пати ме извади од памет :rofl:
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Првиот месец не се плаќа
     
  5. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    а потоа околу 600 700 месечно
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    На кратко за Toy Boy.
    Главиот лик (Хуго) и другарите негови згодни се упм, мислам баш така и треба нели да изгледаат стрипери, само шо ние тука сме навикнати на Раде Рогожаров стил.
    Од аспект на глума, ич не ми се свиѓаше глумата, посебно на главниов Хуго. Малце прогуглав по нет и сфатив и зашо, дечково го нашле у некоја теретана у Мадрид и му дале улога. Еве, би ја искористила приликава и да им се заблагодарам не дека ми беше толку лошо |-)

    Мислам дека дејствието многу се одолговлекува, можеле се’ да скоцкаат у максимум 6 епизоди, али се забораиле со снимање. Модерна серија, геј улоги, прикажува развратнички живот на богатите, дрога, сиромаштија и борба за преживување.

    Моментално за тепање време ја препорачувам.

    Следно, помеѓу моите поомилени на Netflix: Mindhunter и The Sinner.

    Вчера ја пуштив и Unbelievable, интересна, базирана на вистински настани, за силувани девојки и борбата на две детективки да го пронајдат силувачот.

    Netflix, ти си живот мој.
     
    На cresa-jagoda и Marija 1999 им се допаѓа ова.
  7. Marija 1999

    Marija 1999 Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Virgin river gledajte ja dobra e
    i Locked up isto od pomalku poznati serii gi izdvojuvam ovie.
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Unorthodox ја изгледав вчера, 4 епизоди се и интересна е. Ви ја препорачувам.
     
    На VoodooGirl, Sejfullai, Kohlensäure и 2 други им се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    800ки ти е за 4 екрани. Упола мислам дека е за еден екран. Најмногу ти се исплаќа за четири екрани и да делиш уште со тројца, по 200ки ќе ви иди.
     
    На cresa-jagoda, Marija 1999 и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Јас само што завршив друга серија и морам да ви ја препорачам, Caliphate се вика. Не знам убаво да објаснувам поарно да не почнувам ќе упропастам, гледајте ја :)
     
    Последна измена: 19 април 2020
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    @theowndemon сакав Anne with an E да ја почнам, ама гледам ја откажале.
    Има ли асален крај или е само прекината? Не ми се почнува ако е само така оставена да се изнервам само.
     
    На simoncelicius, 1209 и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    Одлично прекината е. Не е прекината ради ќеф шо се вели, туку завршват како една целина. Ако продолжи серијата над овој крај ептен развлечена ќе биди. ИАКО јас сакав да продолжи оти тогаш тие неколку дена шо ја гледав сите можни емоции ги осетив и сакав уште. Предобра е. Убедливо една од најубавите серии шо ги имам гледано.
     
    На IM.TMKQ, 1209 и RainBow им се допаѓа ова.
  13. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    За сите што им се допаѓа Brooklyn Nine-Nine и The Good Place гледајте ја Community. Скоро целосно ист вид хумор, 6 сезони со по 20 и кусур епизоди, интересни ликови. Плус неверојатно прогресивна е, а започнува во 2008-ма ако не се лажам.

    Се врти околу 7 ученици во community college, сите различни возрасти и различни позадини, ама не е обичен ситком, повеќе е како пародија на други серии и филмови. Имаше Law and Order епизода, Pulp Fiction епизода, епизода направена како документарец, како хорор, како риалити, како ситком со laugh tracks...

    А и на интересен начин коментира некои појави од општеството како војни, пропаднато образование и слично. Плус, има неверојатен мета филинг, како во секоја епизода да има нешто скриено што не си успеал да го сфатиш. Ја препорачувам на сите. :)
     
    На simoncelicius, cresa-jagoda, Noemi и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    За љубителите на Reality Shows, ви ја препорачувам Too Hot to Handle. Во шоуто влегуваат девојки и момци и задача им е да се поврзат едни со други но на емоционално ниво. Забрането им е бакнување, секаков вид непристојно допирање како и најважно секс. За секое прекршување на правилата им се скратуваат пари од наградата. Обично не сум по вакви типови на шоуа, но ми искочи во suggested, го почнав и се навлеков.
    Не трае нешто многу, помалце од 10 епизоди е.
     
    На Juicy, buba4e89 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    И двете серии премногу ги сакам, значи Community ќе е следна шо ја почнувам. Да догледам Better Call Saul еднаш. Фала ти за предлогот!
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Ја ставив да се симнува. Сосема верувам на твоите предлози и сум ептен возбудена за серијава.
    Ееее community, кај бевте на времето кога ми беше хит. :D Одлична е ептен, баш ист хумор како што напишала Lella, мене сите три спомнати серии ми легнаа ептен.
     
    На cresa-jagoda, Nausicaa, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    Јас за Anne with an E чекам да помини уште некој месец да ја гледма пак да не ми дојди ептен набрзинка. Јануари ја гледав прв пат. :rofl: И постојано си гледам видеа на јутуб и користам гифчиња од серијата. И општо убава е за на лик да ја гледаш, не само приказната, ликовите се убо разработени, дејства многу сериозни изработва во призма на времето кое се случва нештото. С о в р ш е н а
    [​IMG]


    Ова ме потсеќа како кога некоја ќе раскини па чека одредено време да помини за да почни пак да дејта. Така нешто чекам време да помини да не ја гледам пак пребрзо. :rofl:
     
    На x.Daisy.x, IM.TMKQ, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  18. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    Се согласувам за Анне, многу убава серија, мене ми легна ептен. Топла е, необична, убаво скоцкана, сцените се совршени, ликовите исто така. Со еден куп емоции ја гледав, многу ја препорачувам.
     
  19. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Јас периодов повторно си ја гледам Community од почеток. Може најхепи серија што сум ја гледала. Шарена, позитивна и навистина смешна. Дури се чудам како дозволив толку време да помине пред да ја репризирам.

    Исто би ви ја препорачала Psych ако сте расположени за крими-комична серија. Забавна за гледање, со одлична екипа и интересни случаи за разоткривање.
     
    На Elena69221 и Lella им се допаѓа ова.
  20. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Јас по препорака на @Mishela ја гледам италијанската Baby, ја завршувам прва сезона. Како љубител на тинејџ серии и серии од неанглиско говорно подрачје супер ми дојде во седењто дома. Многу добро глумат младите, ќе се надоврзам кога ќе ја изгледам и втора сезона.
     
    На simoncelicius, mila89 и Mishela им се допаѓа ова.