1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неуредни дворови

Дискусија во 'Дом' започната од Miro91, 7 јули 2019.

 1. Miro91

  Miro91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  59
  Здраво, за жал имаме многу луѓе кои не се грижат за своите дворови. Некој ќе рече тоа е лична работа ама ако дворот веќе не личи на двор туку на џунгла иако треба да имаш страв змии да не те изедат, имаш право да се буниш. Неколкупати се обраќав до општината и ветеа ќе дојдат ама ништо. Го сликав ужасот и сакам да добијам совети каде можам да се обратам ако во општината немаат слух за вакви работи. Размислував да направам објава во некој весник, Скопско ехо например, за тоа како свеста за еколошка чиста средина треба под итно да се покачи. Ако општината не реагира, ќе се упатам и до министерство за локална самоуправа и до министерство за екологија. Имате ли вие некоја идеја? Фала однапред.
   

  Прикачени фајлови: