1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неуредни девојки

Дискусија во 'Тело' започната од Strumka22, 30 септември 2013.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Се решава ако и посочиш,убаво е да се помогне.
     
    На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
  2. the_queen15

    the_queen15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Јас сум личност на која многу и значи уредноста кај луѓето (и кај машки и кај женски). Во блиска околина немам такви што се неуредни ама додрка учев стредно имав девојче во клас што многу беше неуредна. Косата секогаш и беше премногу мрсна и некако лошо мирисаше, алиштата како неперени и сл да не набројувам. Не е проблемот ни во условите ни во ништо конкретно кај нејзе, бидејќи си има услови за се, но ете не знам дали не се приметува ама не знам како не им смета тоа на некои луѓе. Јас не можам да не се измијам и сл барем тоа се основи работи што секој може да ги направи.
     
  3. Shelby

    Shelby Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2021
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    502
    Пол:
    Машки
    Не се поднесувам самиот себе кога не сум среден. И исто така неможам да гледам некој друг кога не е среден и не се грижи за себе, макар тоа било машко или женско.

    Посебно кога ќе видам дека некој не се грижи за најосновните работи на своето тело. Лице, коса, заби, Свесно дека е испотен и мириса а да не се истушира и слично.
     
    На Jane Doe. и the_queen15 им се допаѓа ова.
  4. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Искрено,до прва факс не се замарав кој и колку се одржува,имав солидно домашно воспитување и стекнато добри хигиенски навики.Од кога почнав да се бањам сама па до денес, повеќе од 2 дена не сум издржала да не се средам .Кога живеев првпат со цимерки,сфатив колку женско може да е неуредно.
    Се продуховив буквално.
    Од тогаш,боље со свињи би живеела него цимерки.
     
    На Jane Doe. и Ajronmen им се допаѓа ова.
  5. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Врв на неуредноста ми се луѓето кои не мијаат заби на сабајле:doh:
    Само да знаете дека се познава ... и мириса :!:
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Fraxinus

    Fraxinus Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2021
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    1.286
    Пол:
    Женски
    Мене ми е поразително како општество уште да зборуваме за тема хигиена во денешно време, а хигиената треба да биде нешто што се подразбира дека треба да го има и кај жени и кај мажи.
    Жално е што треба се уште ,,да се потсетуваме" меѓу себе како луѓе дека треба да одржуваме хигиена.
     
    На simonkica992 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.377
    Пол:
    Женски
    Секој ден туш, ама секој ден коса да миам нема шанси. Без коса ќе останам. Истите тие неуредни девојки имаат мажи со исти хигиенски навики како нив. Па да не се истуширам пред секс мажот ми нема шанси да легне со мене,а ни па јас со него ако не е туширан.Млади, здрави, прави а се туширале на 4дена.Срамота.
     
    На Bella__, little women, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    Мразам нечисто, неуредно и растурено. Секогаш се ми е под конец.
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    Депресија не е хипотетичка ситуација. Мислам дека имаше теми и за таа состојба. Отвори, прочитај што може да го снајде здрав, прав човек.
    А ти влегуваше заедно со нејзе во ВЦ за да ја провериш што прави и колку пати се мие?
    Може ѝ било неудобно каде кај вас па згора и да се тушира и да троши, може се гади да допира туѓ туш, може понела толку со нејзе, може немала крпа па се срами да побара, може имала трет проблем.. толку можности, а ниту еден не е твој проблем.

    Што нема да прочитам...
     
  10. little women

    little women Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2023
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    431
    Пол:
    Женски
    Higienata mi e na prvo mestoo.. dali bilo stetno za teloto i kosata tolku cesto da se mie ili ne ne me interesira do sea vo moi 27godini ne sum dozvolila nikogas vo mojot zivot da mirisam na pot a ne na nesto drugo.. kosata premnogu mi se mrsi sabajle se banjam do vecer taa mi e haos nedaj boze dva dena da ja ostavam taka ne bi mozela da se poglednam vo ogledalo.. edinstveno koga ja ostavam dva do tri dena maxx koga imam menzis i znam deka sum samo doma ne izleguvam nigde kosata ja ostavam da odmori a teloto obavezno po nekolku pati se tusiram.. za parfem sekogas mirisam zatoa sto luduvam za parfemi i kupuvam nonstoop neveruvam nekoj da trosi tolku mnogu .. sum bila vo nekolku situacii kade sto zensko ne drzi do svojata higiena i bas mi e odvratno ne deka nemale tuku ne sakaat i ne im smeta za toa mozam do sabajle da pisuvam ama ednostavno ne sakam da se potsetuvam sto sve videle moite oci..
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Баш зошто толку често ја миеш и толку често се мрси. Најди си асална фризерка да ти ја оправи косата.

    Еднаш пред години гледам сум пишала на темава. Сега веќе не ни гледам ни приметувам, само смрдеа ужасно ми смета. Маж, жена, небитно. Иако мажите далеку повеќе смрдат.
    А дали била чупана, или нокти, не приметувам. Освен ноктите ако не се огромни и некои прејаки бои, што ми смета.
     
    На Glowy, Justicija, little women и 3 други им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Купи си шампон на Олаплекс и мирна си.
     
  13. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.791
    Мит е дека од претерано миење косата повеќе се мрси. Треба да си најдеш само шампон што е благ и врши нежно измивање, што одговара на скалпот и типот на коса, без да е агресивен. И јас си најдов таква добра фризерка што ми ја оправи косата само со секојдневно миење. Инаку коса мрсна по природа нема шанса со немиење да ја истренираш да не се мрси. Од личен пример, со години секојдневно ја мијам и 10 пати поздрава ми е од претходно.
     
    На Polyincognito и RainBow им се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Во мојот случај се покажа точно, сега ја мијам, па после ја мијам на третиот ден. И не ми е мрсна.
    Е сега, веројатно си зависи од многу фактори, ама ако е до тоа проблем подобро да се реши така и да не се бафта некој со секојдневно миење.
    Ама, не би се спорела на темава, го дадов како предлог зошто мене ми помогна. Не се разбирам многу во коса инаку, затоа и фризерка асална предложив.
     
    На Gosh и Celltica им се допаѓа ова.
  15. little women

    little women Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2023
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    431
    Пол:
    Женски
    Dzabe sum bila i na frizer.. no takvo mi e vlaknoto na kosata tenko.. sto nemam koristeno pak isto e.. duri i crna se farbav i plava i sekakva pak isto nema spas..
     
  16. Aerodromka

    Aerodromka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    117
    Istoooo.Edinstven spas najdov kratka kosa.
     
    На little women му/ѝ се допаѓа ова.