Нехируршко исправање на нос

Дискусија во 'Лице' започната од secretboy, 20 февруари 2020.

 1. secretboy

  secretboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Почитувани,
  Дали некој од вас направил нехируршко исправање на нос со хијалуронска киселина? Резултатите се неверојатни, јас сакам да пробам но предходно сакав да прашам дали некој го има направено.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Може детално да објасниш за што станува збор?
   
 3. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.115
  со филери или нешто слично се полни и се исправа? Тоа мислам дека трае 1-2 години или се лажам
   
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.338
  Допаѓања:
  66.435
  Пол:
  Женски
  Познаничка правеше. Јас не ни ја приметив :D Тек слика кога ми покажа видов дека има разлика. Не ми текнало сега да ја загледам и да ја прашам дали и трае уште и колку и траеше... Зашто летото правеше она. И јас би направила. Имам коска и имам простор за да се исполни... Ама ако е многу пари, а малку време ако трае, боље ке соберам пари за операција за трајно да се среди носот.
   
  На ku4ence, LadyC и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 5. anitza123

  anitza123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  jas sakam da probam ispravanje so hialuron. prasuvav vo temata za estetska korekcoja za nos.
  Ne ziveam vo mk, ne sum mnogu vo tek kade i kako ama kako sto istraziv do sega la belleza pravele no taa zena e dermatolog.
  Milsam deka sepak e podobro estetski hirurg za nos da raboti. Dr Robert Stojovski e estetski hirurg i gledam raboti so fileri sto se vo trend, ali poim nemam dali stava na nos pa sledno mi e da se informiram poveke za kaj nego.
  Ako najdes poveke informacii ili ako napravis pisi.
   
  На H.ava му/ѝ се допаѓа ова.
 6. H.ava

  H.ava Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  А колку време трае ваквата корекција? Јас знам за познаничка која правеше хируршки зафат кај др. Роберт Стојовски во Промедика и успешно помина цела операција.
   
 7. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Хијалуронската киселина е биодеградабилна супстанца, организмот ја метаболизира со тек на време, така да би траела максимум година дена во најдобар можен случај.
   
  На H.ava му/ѝ се допаѓа ова.
 8. secretboy

  secretboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Velat deka na nosot trae namnogu godina i pol a cenata e okolu 12000 denari. Nz dali vredi za godinavreme da se dadat ovie pari ili toa da bidi dodeka se napravi operacija, nekakva zamena
   
 9. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.392
  Пол:
  Женски
  зависи што ќе правиш.во некој случаеви и ботокс ставаат плус зашто хијалуронска знае да ти се тресе носот дур збориш. сериозна сум. треба само да де внимава кај кој ќе ставаш.
   
 10. secretboy

  secretboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Сега ме заплаши... Сепак значи операцина ќе да е подобар избор и траен
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  Па што ќе бара да збори. Шо има жена да збори. Се знае жена за што е, да седи и да ќути. :D
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.392
  Пол:
  Женски
  пак ќе кажам, зависи што правиш и кај кого
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  19.847
  Пол:
  Женски
  Ова не е решение на некој со ептен грбав нос затоа што мислам дека визуелно ќе го исправи скрос носот и поголем ќе изгледа. Јас имам грбав ама не би правела вакво нешто..
   
  На candy.cane и LiliBoz им се допаѓа ова.
 14. ANITA.sk123

  ANITA.sk123 Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Hiruskiot zafat vo promedika go raboti doktor od turcija jas kako sto znam a robert gi zakazuva mislam pacientite, toj licno ne operira taka slusnav..inaku dalu drugsrkati e zadovolna od operacijata i kako odese oporavuvanjeto dali znaes?
   
 15. UnderPressure

  UnderPressure Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Читам во темата за операција на нос дека многу луѓе одат во Турција од недостиг на добри хирурзи тука, изгледа и ние што се уште не сме се решиле за операција и ставаме филери ќе треба да си го бараме чарето во странство.

  Ставив филер кај Роберт и после еден месец носот ми изгледаше полошо од првично. :worried:
  Како да знам дали е до него или моето тело не ги прифаќа?

  Доколку имате препорака за добар доктор за филери ве молам пишете ми, не сакам да остане на ова. :l: