Нешта што ви предизвикуваат солзи во очи...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lolipop23, 31 март 2010.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  emisijata se za ljubov :inlove:
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Млади лица кои се борат за живот.Кои имаат желба за живот,а судбината малку по малку им ја скратува таа привилегија ;(
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Насловов ме потсети на пред неколку години
  Имавме да правиме проект на тема за пороци, алкохол , дрога, пушење
  И во нашата група пишувавме за дрога, имавме едно писмо кое што го напишало некое девојче зависник од дрога за своите најблиски пред да се самоубие.Така беше жално напишано што немаше човек кој не заплаче кога го читавме. Тоа ми натера солзи.
  Уништените амбиции и промаршените цели ми тераат солзи ,но издржувам и пробувам да не плачам , гледам тоа да го поправам.
  Болката кај најблиските ме убива, некои тажни животни приказни (емисијата се за љубов нема шанси да ја гледам а да не заплачам поготво ако има средба помеѓу дете и родител што не се виделе незнам колку години)
  Филмовите знаат да ме расплачат,некои балади посебно ако ме потсетуваат на некој... и ако ми текне уште нешто ќе пишам
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  ''Неколку дена по твоето заминување, сакав да верувам дека можам да продолжам да живеам онака како што тоа го правев секогаш.Но тоа не беше можно.Секогаш кога го гледав залезот на сонцето, мислев на тебе.Секогаш кога минував покрај телефонот горев од желба да ти се јавам.Дури и кога одев на едрење мислев само на тебе и на прекрасните мигови што ги поминавме заедно.Во длабочината на срцето знаев дека мојот живот веќе никогаш нема да биде ист.''

  Ова го издвоив ми остави најголем впечаток кога ја читав Порака во шише.Тоа беше пред 2 години,но сеуште паметам како плачев знам бев на поседок в село , книгата е прекрасна , овие реченици од ова писмо ме расплакаа....исто и филмот кога го гледав заплакав.
  Може да се каже дека сум емотивна личност, но знам да се контролирам,ама кога сум во ПМС уште сум во пубертет и една минута плачам , една се смеам .
   
 5. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Нешто што може да ме натера да заплачам е тажна песна и кога ќе видам мачиња или кучиња скитници ;(
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  На kikus02 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Нешта што ми тераат солзи во очи...
  кога читам некој тажен роман како на пример:" ПРОШЕТКА ЗА ПАМЕТЕЊЕ","ПРОЛЕТ ЗАД МОЈОТ ПРОЗОРЕЦ" МАЛЕЧКАТА ФЕДЕТА" и сите романи од Горјан Петрески кои ги обработуваваме како лектири во основно,кога гледам некој филм кој и да има и среќен или пак тажен крај јас секогаш имам солзи во очите. Некои песни кои ми пробудуваат стари спомени, некои изјави од личности кои многу страдале во животот. А некогаш па и од некоја x-причина
  :inlove:
   
 8. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Gwen толку ме растревожи видеoво што не можам да се соземам, а исто и приказната за Бебето П, што било брутално убиено од родитлите...страшно...каде ли е љубовта во тиe луѓе, каде ли им е човечноста?! ;( ;( ;(
   
 10. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Просјаците кои никој не ги забележува и во очите може да им ја видите најголемата тага на свет ;(
   
  На kikus02 и Muchacha им се допаѓа ова.
 11. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  песната од Владо Јаневски Што и да ке помине
   
  На Sunshine88 и Britney25 им се допаѓа ова.
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.385
  Допаѓања:
  26.118
  Пол:
  Женски
  Е навистина песнава секогаш кога ќе ја чујам ме расплакува. Еве и сега кога се потсетив на текстот кожата ми се наежи
   
 13. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  На „Гавранот“ од Едгар Алан По ми протече солза.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.988
  Допаѓања:
  4.189
  Zao mi e i Jos uvjek sanjam da smo zajedno
  Znaci ovie 2 pesni koa ke gi slusnam placam i toa kako ;(
  Prvata ja opisuva mojata prva ljubov (tazna) a vtorata mojata razdelba pred 7 godini so mojata drugarka-sestra ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 15. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  кога слушам балади од тоше..ми навираат солзи а особено још увјек сањам да смо заједно...и кога гледам ѓумуш..луѓе што ми е..речиси никогаш не плачам за филм.а особено за серии.ама со овој како да се соживувам..леле..не сум точна
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Кога пеам а песната е моќна што напнувам жили и на нив се чита лириксот.... Преска ми се деси, затоа ми текна.
   
 17. sweetybaby

  sweetybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Кога пеам балади, читајќи книги со тажна содржина, пишувајќи поезија, моите грешки...
   
 18. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  714
  На филмови многу плачам ама на песни никогаш,за среќа :)
  Една од работите што би ги сменила кај мене е да сум помалку емотивна,ич нејкам да сум лигла ама некогаш неможам да се воздржам |(
  Многу ми е жал кога ке видам некои малечки сиромашни дечиња или возрасни сиромашни,луге што се способни за многу повеке ама ете,околностите ги довеле до бедна положба.
  Нешто што може најмногу да ме повреди и расплаче и тежок збор од личност што ја сакам. :(
   
 19. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  На филмови многу ретко а единствена песна што ми тера солзи во очи е детската песничка Во светот на бајките :)
  Си се потсекам на детството и секогаш си плачам.
   
 20. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  83
  ;( и јас многу често се растажувам гледајќи како овој свет во кој живееме е суров и нефер.
  многупати сум плачела за многу работи,многу сум емотивна и понекогаш неможам да се контролирам иако скоро сите ме познаваат како забавна и ведра личност.
  Многу работи ми навираат солзи во очите, а секогаш плачам на сцената од *Титаник* каде што Џек умира смрзнат во водата пред очите на Роуз :doh: тој умира а таа се обидува да го разбуди па со тежок глас му го спомнува името....

  Потоа,додека читам љубовни приказни,ако се тажни - сочувствувам со ликовите,- неколку песни што ме потсетуваат на многу работи....емотивна сум и имам срце и разбирање за сите ;( (а понекогаш ме нервира ова мое сочувствување -бидејќи се соживувам со нештата :P :@ )