1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешта што ви предизвикуваат солзи во очи...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lolipop23, 31 март 2010.

  1. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    да гледам некоја трагедија или да слушнам за некој тажен настан и плачам
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.042
    Голема плачка сум, за се живо плачам.
    Пред некоја вечер седам со моите и пуштиле ова талент шоуво, Гранд, и имаше еден дечко мн. се потресе некако, тој потресен јас плачам :D
    А иначе, плачам за стари луѓе, за болни луѓе, за мали деца и животни.
    Мислам на неправдите кои им се нанесуваат.
     
    На deskarada и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. Bella.FCB

    Bella.FCB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Многу сум емотивна, плачам скоро за се.. А кога и да се спомене зборот спомени мене сами ми течат солзи, ме потсеќа на убавите моменти во мојот живот што никогаш нема да се вратат.. ;(
     
    На natemila, LiberianGirl_, deskarada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.629
    Допаѓања:
    152.270
    еве денес плачев за женава со бебето што има почина на царски
     
    На natemila, blueberry93 и theowndemon им се допаѓа ова.
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    Јас имам во други теми нагласено, плачка сум. Кога плачам зошто ми е тешко, кога не знам зошто, кога од смеа, ама важно да се исплачи се. Од најглупи ситници ме тераат да плачам до посериозни работи. Најмногу имам плачено за кучиња. Се имам на пикник со фамилијата карано оти чичко ми го избрка кучето шо јас скришно му потфрлав храна и се расплачив неможеја до крај на ден да ме смират. Криво ми е ко ќе видам скитници кучиња и неможам сите да ги наранам, да ги здомам и да ги успреќам. Особено ко ќе ги видам мали.
    Шетаме касно навечер со bby и мало кученце, максимум 2 месеци седи на патот и цивка, јас почнувам да плачам, овај ме трга и ме тера да мислам на моето куче да ми се ублажи мислата.
    Плачам за деца. Неможам да трпам неправда, ама особено врз деца. За друго не плачам, ама за деца плачам. Криво ми е на нешто мало, незрело и неспособно за реалниот свет да се мачи, да се омаловажува и шо не.
    Плачам ко ќе се карам со домашните :lol: Не за да ги убедам да не се караме, туку тешко ми паѓа зошто се караме и си плачам.
    Некогаш знам од добро стоење да се расплачам, ќе ми текни на нешто некогаш и доста е. :whew:
    Моите веќе имуни станаа на моите солзи.

    Кога му велев на мама ќе ом на Black humor со Марјан шо е stand up, и имаш во објавата демек не е за емотивно слаби личности и мама ми играше мајтап да не одам таму зошто некој дел ќе ме повреди и ќе се расплачам таму. :rofl:
     
    На natemila и Bella.FCB им се допаѓа ова.
  6. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Жал ми паѓа за бездомниците,за уличните кучиња и мачки бидејки сум многу голем љубител на животни,некој тажен рефрен од песна може да ме расплаче,тажни сцени од филмови,некој страшни случки кои секојдневно ги слушаме на телевизија :)
     
    На natemila, theowndemon и Bella.FCB им се допаѓа ова.
  7. AutumnRain

    AutumnRain Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Кога некој актер/ка ќе се расплаче и јас со нив плачам. Тоа и рекламиве од тајванскана осигурителна компанија - полн погодок во срце. Нема која не ме расплакала до сега.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    За напуштени ,малтретирани , гладни животни . За невозможни љубови, за болни мајки...:((((
     
    На natemila, LiberianGirl_ и blueberry93 им се допаѓа ова.
  9. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Емoтивен сум и зa мнoгу нештa мoжaм дa се рaстaжaм. Зa мaлтретирaни живoтни, зa тaжни чoвекoви судбини, a нештo штo мoже дa ме рaсплaче, дa пуштaм сoлзa е зa мaлтретирaни и изглaднувaни децa. Бaш пред некoјa неделa дaвaa случaј зa еднo детенце oд Кaнaдa штo гo мaлтретирaлa бaбa му ужaсни 4 гoдини и дoдекa кaжувaa зa пoследните мoменти се рaсплaкaв. Децaтa ми се нaјбoлнa темa.
     
    На Glasna, natemila и blueberry93 им се допаѓа ова.
  10. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Носталгија кон нешто што сум го имала или постоело, а веќе не.. :)

    I used to..
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Плачам кога ќе се сетам колку ми беше убаво кога си бев дете.. Кога си имав 6-7 годинки работите беа многу прости. А солзите се затоа што моето детство нема да се врати.

    Плачам кога домашните ме обвинуваат за нешто бесмислено.. И тоа секогаш плачам потајно, не сакам никој да ме види.

    Плачам кога на бездомните животинчиња не можам да им подарам ништо освен корка леб или сув ѓеврек.

    Плачам кога сакам да си одам одовде, кога ми е доста од се и од сите. Кога сакам подобар живот и кога мечтаам да бидам посреќна. И кога заради нечија грешка сум несреќна.

    За филмови не плачам. Не се вистински.

    И позитивно за крај: смејте се почесто! Баталете ги плачките! :)
     
    На Glasna, natemila и LiberianGirl_ им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Кога ќе видам болни, гладни, бездомни лица но и животни. Кога ќе видам осамени старци или кога се обидуваат нешто да направат но тешко им оди. Еве ќе споделам некои:
    Еднаш чекав автобус и имаше повеќе луѓе меѓу кои и стар човек. Дојде еден автобус и човеков додека да стигне до вратата, му ја затворија пред нос и замина автобусот. Многу ми падна жал. Еднаш видов и стар човек кој пиеше вода на фонтана и имаше вода околу неа, вирчиња, човекот се лизна и право во вирот... Жал ми е кога на таквите не им помагаат. Жал ми е за неправди, кога на добри луѓе им се случуваат лоши нешта. Жал ми е и кога за бебиња или деца не се грижат како што треба. Жал ми е кога ќе погрешам нешто спрема моите родители и ќе се сетам дека тие заслужуваат да бидам добра. Солзи ми доаѓаат и кога ќе се сетам на некој убав спомен кој поминал и кој нема да се врати никогаш.
     
    На Priroden, cresa-jagoda и natemila им се допаѓа ова.
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Кога ќе се сетам на мојот наивен поглед кон животот у минатото, жртвување/себедеградирање за безвредни работи онака... солзи од жал... за себе. :)
     
    На Glasna, Priroden, natemila и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кај мене само кога ептен ми е мило за некоја работа или нешто, или кога нешто или некој ме направил многу радосен, тогаш ми предизвикува солзи во очите. Овака на филмови, на погреби и слично не. Може да ми е жал, ама солзи не ми течат.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Fitteen

    Fitteen Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се потсетам на нешто од минатото без разлика дали е убав или лош момент. Ако тој момент бил лош ме расплакува самата помисла на неправда, на последиците од тоа денес, на тоа како ми се променил животот. Ако тој момент бил убав ме расплакува самата помисла дека никогаш повеќе нема да се повтори и ќе остане само спомен :)
     
    На Zeynep и natemila им се допаѓа ова.
  16. Ladybug.

    Ladybug. Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
  17. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Кога ги слушам политичариве како се караат за оваа наша држава и ми идат солзи. Толку добри луѓе постојат и се расправаат за сите нас да ни биде убаво - граѓаните.
    Секоја чест на ПОЛИТИЧАРИТЕ!
     
  18. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    Кога ќе видам дека некој е безпомошен,сам без никого..
    Кога ќе видам дечина кои се болни а немаат доволно средства за да се излекуваат
    Кога ќе видам дека некој од саканите има некаква болка или нешто го мачи а неможе да се избори и е беспомошен..
    Кога ќе видам кутри животинчина сами оставени низ улици башка то малтретирани од покварењаци ...и мн др раб,баш сум емотивна личност и можи и ситница да ме расплачи:(
     
    На ceca-1 и Ladybug. им се допаѓа ова.
  19. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    сега отварам фемина во известувања стои на Priroden му се допага мислењето напишаното во темата мојот татко.Ти се заблогодарувам на лаикот.Отварам тема и почнувам да читам ,прво погледнав кога е пишувано и пратено 10.09.2013 отприлика двеипол години.Верувајте трипати го прочитав кога си ја викнав да плачам и да оживувам спомени едвај се соземав,како сум чуствувала така сум пишувала.Драг пријателе Priroden денес предизвика солзи кај мене,солзи кој ме ранежнија,солзи кој ме вратиа во минатото.
    На оваа тема имам пишувано 2010 и таму си признавам дека многу плачам и сум голем емотивец и тој пост си го прочитав.
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Најголема плачка сум, особено во ПМС, тогаш треба да ми биде забранет интернет, телевизија и социјален живот затоа што буквално се ми е причина да се расплачам - од реклами до кратки видеа до трејлери на филмови... се. На колку видеа само се имам расплачено овде на Фемина....ехееее.