Нешта што ви предизвикуваат солзи во очи...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lolipop23, 31 март 2010.

 1. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.607
  Допаѓања:
  6.662
  Па кога размислувам на мојот живот и колку имам изгубено во рок од 5 години.. Сеуште се чудам како сум со здрава свест после се. И да, на никој не му посакувам нешто слично.
   
 3. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Многу работи ме расплакуваат. Може да биде книга (дефинитивно најмногу плачам кога читам), и да не е тажна, да е убав делот само може да ме расплаче. Потоа некоја емотивна сцена од филм. Некоја добра песна со добри зборови. Туѓата несреќа исто така .. Многу работи ме расплакуваат :(
   
 4. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  mnogu golem emotivec sum plakam mnogu cesto.Den pred operacija vo bolnickata soba placev mnogu cela nok ne zaspav samo crni misli mi se redea vo glava stravot vladeese vo mene a zolzi kolku sakas.grozno.plakam na knigi na filmovi a najmnogu na pesni se sozivuvam.Plakam na tuga nesreka ama znam da placam i za tuga sreka i so solzi da ja delam so drug.Mnogu cesto se prasuvam da ne mi se nervite popusteni pa cesto placam ili e do karakterot.
   
 5. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  39
  Мн нешта прават да се расплачам.. Но ништо не ме прави повеќе тажна од тоа кога ке видам некое маченце или кутре или било каква животинка што е препуштена сама на себе, живее на улица или пак некој се изживува врз нив. Тие ни барале да се родат ниту пак се способни да се грижат самите за себе.. Мора да бидеме похумани и да им помагаме колку што можеме на животните бидејќи тие се способни да ни даваат само љубов и позитивна енергија.. Душички :hug:
   
  На citiesinflames и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.072
  Допаѓања:
  74.267
  Пол:
  Женски
  Премногу сум емотивна, плачам и на глупости.. на песни, филмови, обични слики од секојдневието..тоа е :)
   
 7. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  167
  Денес нешто што ме натера да ми течат солзи е онаа темa:Дали да го родам,и гледам со друг маж ;(
  :sweat: ;(
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/xGh6QZJFUrg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/xGh6QZJFUrg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  ;(
   
 9. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  1.150
  После се што поминав за овие мои години само од едно нешто сеуште ми доаѓаат солзи на очи :( , а тоа е кога ќерка ми ќе ме праша: Мамо каде е тато, зошто не остави? ;( ;( ;( Е тогаш сум мнооогууу тажна и без коментар.....
   
 10. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  нешта кои ме тераат да плачам е кога и други пред мене плачат,луѓе кои страдаат,болни,јадни,гладни,сиромшни а неможам да не се расплачам на деца бездомници како филмот august rush и за сите такви деца секогаш плачам.......едноставно очите сами ми се полнат... |-) |-)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  во последно време турските филмови!
   
 12. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Еве, се расплакав скоро на сите видеа постирани во темава..
  Плачам на филмови, книги, песни.
  Плачам кога ќе ми се собере се на куп.
  Плачам кога ме понижуваат, навредуваат.

  Во принцип многу сум емотивна, плачам на ситници, но само кога никој не ме гледа :tmi:
   
 13. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Голема плачка сум,за се плачам.Ама највеќе се разнежнувам на филмови.На книги воопшто,јас сум повеќе по седмата уметност ;)
   
 14. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Ретко плачам, а ако плачам тогаш обично е за нешто мене шо ми се има случено, ме боли и кога гледам некој што го сакам да плачи, или пак кога ќе се разболи... Мразам да гледам тажен лик на оние кои ги сакам од било која причина и да е! Плачам и на неправди и на збогувања!
   
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Јас многу плакам. Така да било што може да ме расплака.
   
 16. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  78
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Плачам на филмови дефинитивно , книгите толку не ме погодуваат.Секогаш плачам кога ја слушам песната Игри без граници од Тоше ме потсетува дека го нема него и на денот кога загина :'( :'( :'(
  Плачам кога се потсетувам на некои мои случки , но сепак песните многу ме погодуваат посебно ако песната ме потсетува на некој
   
 17. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  928
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Spotot na pesnata When you`re gone- Avril Lavigne.... nisto ne me pogodi kolku starecot na krajot... Placev na krajot od knigata Vestica od Venko Andonovski... ;(

  http://www.youtube.com/watch?v=0G3_kG5FFfQ&ob=av2e
   
  На MarchelineAmaru, sugar.nn и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Многу голема плачка сум.
  Плачам кога ке се скарам со некој, плачам кога ми недостига некој, плачам кога некој ме понижува и навредува некој, плачам на песни, филмови, тажни видеа.

  http://www.youtube.com/watch?v=VvOVtubE ... re=related

  Плачам секогаш кога ке ја слушнам песнава.

  Потребно ми е барем 2-3 минути еднаш во месецот да се исплачам да заборавам на сè, се што се насобрало во мене да исчезне.

  Плачев, вчера и мило ми беше зашто се чуствував многу добро и испразнето.

  Плачев кога ме понижуваа и ширеа невистини за мене.

  Потребно ми е да се исплачам.
   
 19. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Секогаш кога го лупам кромидот ми идат солзи :lol: Ај нареден пат ќе ја викнам комшикава таа нека плече доста беше солзи без потреба :) А бе видете плачев сега скоро на еден фил со тажен крај па ми се смееа дома сум била плачка... затоа што тоа не било вистина :) Ама јас се соживеав со глумецот па му ја криснав :)
   
 20. ecen4e

  ecen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  27
  Нешта што ви тераат солзи во очи...

  Од ко знам за мене сум плачка.Плачам за се...Кога гледам филм слушам песна.....Кога ке видам деца без домници или кога ке слушнам за абортус....Плачам за разделби ама кога сум сама дури плачам кога братми ке оди на факс иако знам дека за неколку недели пак ке дојди и секој ден ке ми се јавува...Многу сум емотивна дури премногу мислам а наставничката по македноски секогаш ми дава да читам тажни песни или раскази и секогаш плачи на мојте раскази кои ги пишам....