Нешто што не сте сакале, а сепак ви се случило

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dezdemona, 30 јуни 2012.

 1. dezdemona

  dezdemona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво,нова сум на форумов,незнам дали има слична тема..дали ви се случило за нешто за кое сте тврделе дека нема шанси да го сакате,прифатите,трпите,и да ви се случи токму тоа?
   
 2. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  170
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  Е да токму така секогаш така се случува,и сега кога нешто зборам со мажулето му велам ќути си не знаееш што може утре друг ден да се случи,сега ќе велиш едно потоа не знаеш што може да биде,така што могу работи кога сите велеле леле немој не знаеш како е ,после излегувале како рекле а јас сум велела нема шанси тоа така да е и сега веќе слушам кој што збори примам поголеми искуства од други
   
 3. dezdemona

  dezdemona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  не наведов примери за кои ја отворив темата..мене ми дошло на глава,на пример типот на дечкото..сум велела нема шанси со таков тип на дечко,смег,ваков,онаков,на крај завршив со баш таков..др пример глава сум кинела за тоа дека нема шанси на таков и таков начин да го зивеам зивотот..и еве ме..и уште мн др нешта...ваљда тука вази и муабетот „никогаш не вели никогаш„...понекогаш имам чуство како туѓ зивот да зивеам,баш поради тоа,дека од секогаш сум ги нејкела одредените нешта,а баш тоа ми дојде на глава...изгледа мн јадев г.... за тоа дека НЕМА ШАНСИ ЈАС ОВА ,НЕМА ШАНСИ ЈА ОНА.. епа ете ми..хехех
   
 4. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  Е јбг нема секогаш и да го имаме она што го сакамеж
  Тоа ти е живот :)
  Да,и мене ми се случи тоа.
  Ама се трудам да не мислам,а не се ни замарам повеке. ;)
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  јас мислам нема врска тоа, кој како ке си ја нареди :) само мое мислење :)
   
 6. Sherryl

  Sherryl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  128
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  велев дека нема шанси млада да се омажам, најпрво кариера ова она...па се омажив на 20...
  нема шанси да земам маж во униформа...а кога го запознав мм тој беше воено лице ( а јас не знаев )
  нема шанси да не си живеам со свекрвата....натаму да не зборувам= пекол жив
  и многу др работи
  ама можеби потсвесно си го бараме она што толку не сакаме да ни се случи....пожеби се тоа нашите потсвесни/забранети желби.............којзнае
   
  На Eleonorastrumica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  Јас знам за една другарка на мајка ми. Таа кога отишла во продавница видела некои деца како се траскаат од земја,плачат,вриштат на сред супермаркет и таа си викала демек колку се невоспитани децава,кај е мајка им да ги научи дека така не треба да се прави,и кога го родила второто дете сега па тоа е такво,на сред Џамбо во новото веро земало вришти за некоја кукла што ја сакало. И вика другарката на мајка ми, е како да го воспиташ кога такво е детето темпераментно,ништо не слуша. И вика баш тоа што несакав,тоа ми дојде
   
  На angelche16 и Twinkles им се допаѓа ова.
 8. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  170
  ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

  И јас така велев дека мразам мажи што пушат и нема никогаш да се омажам за маж пушач,па го земав најголемиот турчин хехехех.(иста случка и со татко ми,на времето велел дека жена пушач никако,па мајка ми е иста ко маж ми)
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  3.420
  Пол:
  Женски
  Oдма ми текнува на зборовите на баба ми,вика што не сакаш баш тоа на глава ќе ти дојде :D .Mногу случки има,не сакав да одам на факултет -отидов ме наговорија моите дома :D ,а и она за јадење типично за мене-ее нема шанси ова не го јадам ,сега се присеќам тоа што сум го нејќела сега ми е омилено јадење :lol: .Cамо се плашам од она некогаш кога викам еее ова јас да го направам нема шанси,никогаш а баш тоа да го направам или да ми се случи во иднина :emo: Cепак не се знае што носи утрешниот ден што се вика,но врз она кое не посакувам да ми се случи влијаам колку можам,само да не испадне накрај како баба ми што вика :|
   
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  За 2013
  Не ја сакав разделбата со него ама ете се случи, среќа сега се е во ред :D
  Не сакав да изгубам блиска личност, не можев да поверувам која ја слушнав веста дека повеќе го нема :|

  Општо за цел живот нема да пишам, затоа што списокот е долг и болен.. премногу работи не сум сакала да се случат, но се случиле и тоа не по моја вина
   
 11. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Многу работи што ми се случуваат во последно време не сакам ама сепак се случуваат. Жално и многу глупо е што вината е само моја или не... :?:
   
 12. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  6.101
  Пол:
  Женски
  2013 ми се случија многу работи што не сакав да ми се случат.Се надевам во новава сега ќе биде подобро.
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  секогаш е така тоа што не го сакаш се случува
  пример јас несакав да ја изгубам другарка ми а он сестраму па ете и јас и тој ја загубивме потоа нејкев да го видам како плаче го видов нејкев мајками да ја оперират еве мора тоа секогаш се случува затоа пази што посакуваш но и што не поскауваш
   
 14. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  98
  во никој случај несакав да остнам без мама ама сепак ја изгубив и во никој случај несакав да бидам дете што е посвоено туку дете со семејство и многу голема фамилија ама ете бидан што бидна и тоа се случи дознав дека сум посвоена :(
   
  На natemila и jovana03 им се допаѓа ова.
 15. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Несакав да сака друга :tmi:
   
 16. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.410
  Пол:
  Женски
  оф многу работи несакав да се случат ама се случија, почина татко ми, пред 6 години една другарка, сега пред три месеци друга, се разведов и сега сум самохрана мајка на едно пет годишно детенце, значи многу работи за мој 25 години и сега се ме плаши, никако неможам да бидам спокојна после толку неубави работи ;(
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.877
  Допаѓања:
  5.904
  Она што никогаш не сум сакала и никогаш нема да сакам,а сепак тоа ми се случило и ме направил без да ме праша е мојот татко.Да постоело избор повеќе би сакала никогаш да не сум се родила отколку што имам татко таков како што имам
   
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.588
  Пол:
  Женски
  Жногу работи ми се случиле, а јас секако де не сакав ама тоа ти е животот, тато ни крив ни должен по судој се влечкат жал ми е стварно :(:(
   
 19. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  236
  Пол:
  Женски
  Во 2014 се ми тргна наопаку се надевам дека 2015 нема да биде како 2014 баремм се надеваммеее
   
 20. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Да не запознаев погрешни личности:envy:
   
  На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.