1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешто што не сте сакале, а сепак ви се случило

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dezdemona, 30 јуни 2012.

  1. dezdemona

    dezdemona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Здраво,нова сум на форумов,незнам дали има слична тема..дали ви се случило за нешто за кое сте тврделе дека нема шанси да го сакате,прифатите,трпите,и да ви се случи токму тоа?
     
  2. Eleonorastrumica

    Eleonorastrumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    196
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    Е да токму така секогаш така се случува,и сега кога нешто зборам со мажулето му велам ќути си не знаееш што може утре друг ден да се случи,сега ќе велиш едно потоа не знаеш што може да биде,така што могу работи кога сите велеле леле немој не знаеш како е ,после излегувале како рекле а јас сум велела нема шанси тоа така да е и сега веќе слушам кој што збори примам поголеми искуства од други
     
  3. dezdemona

    dezdemona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    не наведов примери за кои ја отворив темата..мене ми дошло на глава,на пример типот на дечкото..сум велела нема шанси со таков тип на дечко,смег,ваков,онаков,на крај завршив со баш таков..др пример глава сум кинела за тоа дека нема шанси на таков и таков начин да го зивеам зивотот..и еве ме..и уште мн др нешта...ваљда тука вази и муабетот „никогаш не вели никогаш„...понекогаш имам чуство како туѓ зивот да зивеам,баш поради тоа,дека од секогаш сум ги нејкела одредените нешта,а баш тоа ми дојде на глава...изгледа мн јадев г.... за тоа дека НЕМА ШАНСИ ЈАС ОВА ,НЕМА ШАНСИ ЈА ОНА.. епа ете ми..хехех
     
  4. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    Е јбг нема секогаш и да го имаме она што го сакамеж
    Тоа ти е живот :)
    Да,и мене ми се случи тоа.
    Ама се трудам да не мислам,а не се ни замарам повеке. ;)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    јас мислам нема врска тоа, кој како ке си ја нареди :) само мое мислење :)
     
  6. Sherryl

    Sherryl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    147
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    велев дека нема шанси млада да се омажам, најпрво кариера ова она...па се омажив на 20...
    нема шанси да земам маж во униформа...а кога го запознав мм тој беше воено лице ( а јас не знаев )
    нема шанси да не си живеам со свекрвата....натаму да не зборувам= пекол жив
    и многу др работи
    ама можеби потсвесно си го бараме она што толку не сакаме да ни се случи....пожеби се тоа нашите потсвесни/забранети желби.............којзнае
     
    На Eleonorastrumica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    Јас знам за една другарка на мајка ми. Таа кога отишла во продавница видела некои деца како се траскаат од земја,плачат,вриштат на сред супермаркет и таа си викала демек колку се невоспитани децава,кај е мајка им да ги научи дека така не треба да се прави,и кога го родила второто дете сега па тоа е такво,на сред Џамбо во новото веро земало вришти за некоја кукла што ја сакало. И вика другарката на мајка ми, е како да го воспиташ кога такво е детето темпераментно,ништо не слуша. И вика баш тоа што несакав,тоа ми дојде
     
    На angelche16 и Twinkles им се допаѓа ова.
  8. Eleonorastrumica

    Eleonorastrumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    196
    ШТО МИСЛИТЕ ЗА-ТОА ШТО ГО НЕЈКЕШ КЕ ТИ ДОЈДЕ НА ГЛАВА?

    И јас така велев дека мразам мажи што пушат и нема никогаш да се омажам за маж пушач,па го земав најголемиот турчин хехехех.(иста случка и со татко ми,на времето велел дека жена пушач никако,па мајка ми е иста ко маж ми)
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Oдма ми текнува на зборовите на баба ми,вика што не сакаш баш тоа на глава ќе ти дојде :D .Mногу случки има,не сакав да одам на факултет -отидов ме наговорија моите дома :D ,а и она за јадење типично за мене-ее нема шанси ова не го јадам ,сега се присеќам тоа што сум го нејќела сега ми е омилено јадење :lol: .Cамо се плашам од она некогаш кога викам еее ова јас да го направам нема шанси,никогаш а баш тоа да го направам или да ми се случи во иднина :emo: Cепак не се знае што носи утрешниот ден што се вика,но врз она кое не посакувам да ми се случи влијаам колку можам,само да не испадне накрај како баба ми што вика :|
     
  10. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    За 2013
    Не ја сакав разделбата со него ама ете се случи, среќа сега се е во ред :D
    Не сакав да изгубам блиска личност, не можев да поверувам која ја слушнав веста дека повеќе го нема :|

    Општо за цел живот нема да пишам, затоа што списокот е долг и болен.. премногу работи не сум сакала да се случат, но се случиле и тоа не по моја вина
     
  11. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Многу работи што ми се случуваат во последно време не сакам ама сепак се случуваат. Жално и многу глупо е што вината е само моја или не... :?:
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    2013 ми се случија многу работи што не сакав да ми се случат.Се надевам во новава сега ќе биде подобро.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    секогаш е така тоа што не го сакаш се случува
    пример јас несакав да ја изгубам другарка ми а он сестраму па ете и јас и тој ја загубивме потоа нејкев да го видам како плаче го видов нејкев мајками да ја оперират еве мора тоа секогаш се случува затоа пази што посакуваш но и што не поскауваш
     
  14. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    во никој случај несакав да остнам без мама ама сепак ја изгубив и во никој случај несакав да бидам дете што е посвоено туку дете со семејство и многу голема фамилија ама ете бидан што бидна и тоа се случи дознав дека сум посвоена :(
     
    На natemila и jovana03 им се допаѓа ова.
  15. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Несакав да сака друга :tmi:
     
  16. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    оф многу работи несакав да се случат ама се случија, почина татко ми, пред 6 години една другарка, сега пред три месеци друга, се разведов и сега сум самохрана мајка на едно пет годишно детенце, значи многу работи за мој 25 години и сега се ме плаши, никако неможам да бидам спокојна после толку неубави работи ;(
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Она што никогаш не сум сакала и никогаш нема да сакам,а сепак тоа ми се случило и ме направил без да ме праша е мојот татко.Да постоело избор повеќе би сакала никогаш да не сум се родила отколку што имам татко таков како што имам
     
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Жногу работи ми се случиле, а јас секако де не сакав ама тоа ти е животот, тато ни крив ни должен по судој се влечкат жал ми е стварно :(:(
     
  19. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Во 2014 се ми тргна наопаку се надевам дека 2015 нема да биде како 2014 баремм се надеваммеее
     
  20. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Да не запознаев погрешни личности:envy:
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.