1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешто што поседуваме, но никогаш нема да го облечеме

Дискусија во 'Канта' започната од Angiie, 18 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Знам дека е некако слично со темата „Што сме носеле некогаш а сега тоа ни е смешно“, но оваа тема да биде не за работите кои биле порано во мода, или кои порано сме ги носеле, да биде за нешто што сме купиле или добиле а никогаш нема да го облечеме. :)
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  jaс сум добила мну работи на поклон всушност скоро се што добивам е утка.имам елеце од оние плетените што нема да го облечам,накит премногу голем за моето мало главче тоа е она што ми текнува во моментов ама ако се сетам на усте нешто ке ја надополнам листата
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Тесните фустани од сестра ми =( убави се но за жал не ме собираат таа е многу слаба многу а јас сум си нормална =/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.