1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не верувам во љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од StoryOfAGirl, 8 февруари 2010.

  1. StoryOfAGirl

    StoryOfAGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Dali veruvate deka postoi vistinsa ljubov?....nekoja srodna dusa samo za vas?....
    do pred nekoe vreme i jas mislev taka....
    no ne poveke sega ziveam den za den.....legnuvam se budam...i se spravuvam so denot.....
    izgubiv nadez za mojata srodna dusa nekogas da se pojavi pred moi oci
    bi sakal da go znam vaseto msilenje na ovaa tema

    [mod-kirilica:20zlowon][/mod-kirilica:20zlowon]
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Имам прочитано една изрека. Вели вака:
    „Сродната душа постои. Но тоа не значи дека ние мора да ја запознаеме. Таа можеби ќе се роди по нашата смрт или можеби умрела пред нашето раѓање."
    Јас искрено верувам во љубов и сродна душа. Исто така мислам дека човек се заљубува еднаш во животот, затоа што таа е вечна. Љубовта е нешто неописливо. Таа не се пеперутки во стомакот, таа е многу повеќе. Сметам дека љубов е кога наоѓаш среќа во малите работи, кога те исполнуваат недостатоците на другиот.
    И за крај, како што стои и во Библијата: љубовта е Бог. И ја нема секој таа привилегија и можност да ја почувствува.
     
    На LittleDevil, barbie-hilton и roberta-rubi им се допаѓа ова.
  3. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Pa moze da se kaze deka veruvam vo ljubov ama vo ve4na ljubov i vo ljubov na prv pogled ne veruvam... Mislam deka e skoro nevozmozno dvajca da se sakaat do krajot na zivotot isto kako sto se sakale na po4etokot i istotaka ne veruvam vo ljubov na prv pogled bidejki mislam deka ne mozeme da zasakame nekoj od samo edno gledanje zasto nie ne ja ni znaeme li4nosta karakterno tuku ni se dopadnala samo fizi4ki...
     
  4. Tipkaa

    Tipkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Се трудам да верувам во љубовта...има моменти кога мислам дека сум ја пронашла мојата сродна душа но тоа е многу ретко и многу кратко. Исто како да сум во некој сон се е толку прекрасно и толку нереално. За брзо време ми поминуваат тие мисли и се наврајќам на суровата реалност. Не верувам дека навистина би можело да ти биди толку убаво со некоја личност и дека секогаш ќе бидете заедно. Кога тогаш таквиот сон ќе се сруши, поради некоја Х причина. Затоа
    живеам за моментот.
     
  5. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Хмм љубов..? Што е тоа..? Буквално е така во мојот живот.. Понекогаш мислев дека сакам некој.. Но тој само ми се допаѓал.. А не постои таков човек за кој јас сонувам.. Секој има свои мани и недостатоци кои мене нема да ми се допаднат и поради кои јас ќе го "Одебам" На некој начин.. Така да според една изрека љубов е: Причина поради која се има бесплатен Sex..
     
    На Rose96, crazylady и stewart им се допаѓа ова.
  6. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски

    Јас искрено да ти кажам верувам во љубов на прв поглед во тоа може да не верува само некој на кој не му се случило такво нешто, навистина љубовта неможе да е иста како на почетокот но таа може или да се зголеми или да ја снема а тоа зависи од нас и колку ние се трудиме да ја има љубовта во нашите животи :)
     
  7. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Хммммм......Кога најдов сродна душа, ова пријател после
    долгогодично дружење испадна момаков се заљуби во мене.
    И на крај ништо не излезе од сродните души :D .
    Така да уште си ја барам, можеби некогаш и негде ќе ја најдам,
    не се знае.

    п.с. Совршената љубов го брише стравот,бидејќи не поставува желби,
    барања и манипулации, не осудува едноставно тогаш љубовта постои.
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Па кога ќе ти се случи мислам дека ќе веруваш :D И јас не верував, ама ете. Сега не можам да си го замислам животот без него...
     
    На artist му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Лјубовта на прв поглед според мене а најискрената љубов, затоа што сме се заљубиле без да знаеме ништо за него, едноставно неговата дуса и сјајот на неговите очи не привлекле, тоа се чувствува само еднаш во живоотот и знаеш дали ќе ти ја возвратат љубовта или не се чувствва бар јас си знаев :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Па јас тоа не го сметам баш за љубов, тоа е некоја привлечност на прв поглед и потоа израснува во љубов
     
  11. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека без тој човек неможам понатаму во животот и тоа го знаев уште кога го видов, навистина се заљубив на прв поглед
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Moja draga forumska prijatelke.....
    Vidov vo tvojot profil ,kolku godini imas,a bidejki veruvam deka si iskrena,sto se odnesuva do godinite,mozam da ti kazam deka se uste e rano da ja najdes ljubovta na svojot zivot i treba malku da se strpis....
    Ne e tocno deka ljubov za tebe ne postoi,nemoj ni da velis deka ne veruvas vo ljubovta,ljubovta ke te cukne po glava ,koga najmalku se nadevas....Koga ke imas vreme procitaj ja mojata ljubovna prikazna ,sto se napodja vo temata VRSKI-KAKO JA ZAPOZNAVTE VASATA LJUBOV!
    Isto taka bi dodala,a toa moze da se vidi ,ako od moite segasni godini ,sto mi se na profilot,odzemes 6 godini ,koi gi pominuvam so mojata vistinska ljubov,ke vidis deka i jas mojata ljubov ja zapoznav pokasno,odnosno na 25 godini ,a pak toj mene koga imase 28 god.
    Znaci....moeto mislenje e sledno....
    Mladite devojki do nekade 23-24 god...voopsto ne se zamaraat so vistinskata ljubov i taka treba da bide...
    Imas 20 ,p aslednive 3-4 godini uzivaj so drugarkite i iznasetaj se za site pari :lol: ,a ljubovt akoga dosla ...dobredosla!
    Voopsto nemoj da padjas vo tesko i depresivno raspolozenie ,ako vo momentot nema koj da t egusne...veruvaj deka pregratkata od roditelite isto taka ke ti dojde dobro i utesno,ne deka kako malda devojka nemas potrebi...
    Imaj decko ,zabavuvaj se....ama nemoj da se opteretuvas so :Dali ova e mojata ljubov??
    Dokolku se javi i razvie vistinska ljubov ,toa ke go osetite i dvajcata ,p anema potreba od razmisluvanje...
    Uzivaj vo zivotot,ovie godini na sloboda i bezgriznost se ziveat samo ednas i se najubavi,zatao sto si slobodana licnost i na nikoj nemora da mislis i da go stavas kako prioritet vo zivoto...sto podocana koga ke dobies maz i deca ,nema d abide slucaj.
    Ti posakuvam se ubavo i dokolku ima nesto novo,javi ni.
    Poz.
     
    На sleepless му/ѝ се допаѓа ова.
  13. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    бејби кетти мн убаво кажано, Јас верувам дека има љубов, ама ете мене никогаш ме нема погодено. А не ни очајувам ни патам за тоа, Вистинска љубов некогаш се надевам ке ми се деси ама едноставно не се оптеретувам кога и како... Се имам опечено од претходни искуства така да и баш не ми е до љубов ич не ја ни барам во мојот живот, а ако евентуално дојде- добродошла ;)

    Сепак може грешам мислам дека љубов т.е момент на симпатии, кога се посакувате еден друг е на почетокот од врската, после се станува навика... како еден нов наметнат начин на живот кој си го прифатил и ти се свиѓа... Незнам зашто според мене љубовта е навика :? бар сега за сега... а ако најдам друго значење на зборот во меѓувреме благовремено ке ве известам ;) ;) ;) ;)
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.399
    Јас верувам во љубов, и не милам дека само еднаш човек може да се заљуби, или дека имаш една сродна душа на светот...
    Јас живеам во љубов и со љубов, ја давам и ја примам постојано... ама не мислам дека момаков е д уан енд онли што ми одговара на светот... да не се разбереме погрешно, супер ми е и апсолутно ми одговара (сама сум си го одбрала :lol: ) ама тоа е само склоп на околности, а да не е тој верувам дека би се нашол друг што ќе ми одговара.
     
  15. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Mozda i bi se nasol drug sto ti odgovara,ama vaka kako ovoj ne bi ti odgovaral,u toa sum sigurna.....
    Ne deka nesto sega ke se zalepime "kako cor za stap' za onoj so koj sme,ama kako sto mi e mojot maz ,.mislam deka nema da najdam drug....
    Nema da najdam sigurno ist ne postoi ,sekako bi se nasol i nekoj drug sto bi bil o.k ,ama vozbudata na ovaa vrska si e za mene edinstvena..dali deka celata pocna i trae na nekoj malku specificen nacin...koj znae....
    Vo sekoj slucaj ne bi da se uveruvam dali i drug bi mi odgovaral :lol: :lol: :lol:
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Не верував во љубов... кога бев млада и наивна не сретнав некој за кој што би можела да речам дека го сакам... се беа некои минливи чувства, кои и не беа толку силни... созреав малку, се заљубив... искрено, чисто, вистински, до коска што би се рекло... летав во облаци, љубовта ми даваше крилја и сила да можам се... и мислев дека тоа е она вистинското, она што трае цел живот.... и се излажав.... многу брзо треснав на земја, од голема височина... не беше тоа љубов, само некое залажување... поточно, јас го сакав, а тој со мене лечеше љубовни рани, за на крај таа пак да го освои и да го отфрли... и после тоа долго ми требаше да почнам да излегувам со други... и излегував, не се заморував... бакнував ама само со усни, не со срце... љубев, ама површно, колку да се каже дека го сакам...
    судбината поинаку сакала... пак се заљубив до коска, и овој пат сум многу многу сигурна дека ова е она вистинското... пребродивме доста работи заедно во овие десетина месеци колку што сме заедно, и тоа не направи посилни...

    И сега ќе речам, да, верувам во љубовта... и таа може да трае цел живот, само ако се трудиш и работиш на врската... нема да биде со истиот страст и интензитет како на почетокот, ќе биде многу, многу подлабока, на повисоко ниво, дури и многу поинтензивна, ако се знае како да се одржува пламенот... не е лесно, ама вреди, па зошто да не се потрудиме?

    Девојче, babyketi многу убаво ти напишала... и јас истото би ти го рекла, што е твое, ќе си дојде... само немој да се заморуваш со многу мислење, едноставно уживај во животот!
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    storyofagirl,malecka si uste ima vreme,ke sakas i ke bides sakana veruvaj,zivotot e pred tebe,jas imam 29 pa uste sum u potraga po srodnata dusa :D dobro imam prekrasna vrska sega,ama uste ne sum sigurna dali e toj mojata srodna dusa,treba uste malce da se dokaze :D a inaku veruvam vo ljubovta,veruvam i vo ljubov na prv pogled veruvam vo se :D ednostavno sum romanticna dusa..ali ne se soglasuvam deka samo ednas se saka vo zivotot,vistinski,covek moze da saka,kolku pati saka..e sega so sekogo ke e razlicno neli.taa ljubov so si ja imala so nekogo,so drug nemozes da ja imas,zaso ke e poinakva neli,se ke e poinaku..no ne treba da se razocaruvame,nikogas ne e prekasno,..citav storija za eden par so na 50 godini ja pronasle svojata ljubov,svojata srodna dusa a prethodno bile vo brak so drugi luge pa tie pocinale,pa ovie se nasle i zapoznale i togas svatile sto vsusnot e ljubov :D
     
  18. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Љубовта постои,и таа сама ќе си дојде без да знаеш
    И во склоп на темава:Love isn't a perfect person.It's seeing an imperfect person perfectly
     
  19. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Pred se moram da kazam deka sosema se soglasuvam so babyketi. Jas mojata vistinska ljubov ja zapoznav na moi 22 godini. Se do togas ne deka ne sakav sum sakala no ova bese po razlicno od site... Ne se soglasuvam deka sekogas zapocnuva so fizicka simpatija, primer jas so mojata vistinska ljubov t.e. segasen moj najmil soprug se zapoznavme telefonski slucajno preku drugar, i poveke od 2 meseca kontaktiravme samo telefonski bez voopsto da se vidime (bidejki togas ne postoese msn seuste a i bevem daleku eden od drug) i za tie dva meseca tolku se zblizivme sto nemate pretstava... i veke koga se vidovme bese kraj, odnosno pocetok na nasata ljubov (bidejki nie veke dusevno se sakavme, si se privlekuvavme, si odgovaravme i voopsto ne ni bese vazno za fizickiot izgled (iako mislam deka i fizicki si odgovarame mnogu)... isto taka ne se soglasuvam za toa deka ljubovta e na pocetokot a posle veke stanuva navika. Veruvajte deka jas mojata ljubov ja sakam uste poveke od pocetokot a veke sme 7ma godina zaedno, bidejki ni se slucija mnogu ubavi raboti a i teski denovi (normalno) i sekogas si se cuvstvuvavme se poblisku i poblisku, a znam deka taka i ke bide i ponataka, koga ke imame dete, koga ke imame i drugi momenti koi zaedno ke im se raduvame ili ke se tesime... Da sakas nekogo e koga licnosta ke ti se dopaga i koga ke stane od spienje, i koga ke e nervozen, i koga ke mu bide mrsna kosata i koga ke bide ne izbricen, i bolen, i koga ke ti se dopadne i po sivri(maski hulahopki :oops: sto znaci nisto nema da ti smeta... togas ke znaete deka ste ja nasle vistinskata ljubov... i se nadevam deka site eden den ke ja najdete i ke se uverite za ova sto vi go kazav.
    P.C. Vistinskata ljubov ke ja najdete samo dokolku ne ja barate poradi interes, takvata ljubov koga togas se gubi.
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    вистинска љубов помеѓу двајца нема, ама љубов која не е возвратена има, бар јас сум ја почуствувала