1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не верувам во љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од StoryOfAGirl, 8 февруари 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не верувам дека постои баш нешто што се вика „сродна душа“,но верувам дека постои вистинска љубов.Од толку многу луѓе во светот мора да се најде некој кој ќе ве сака,цени и почитува,а воедно ќе се чувствувате среќно,задоволно,исполнето и заштитено.Не верувам во така наречениот „принц на бел коњ“ од проста причина што знам дека никогаш нема да дојде доколку само седам и го чекам. :)
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.976
    Пол:
    Женски


    Па нема да го чекаш, нема да ти тропне на врата - сама ќе го побараш... сите велат, што е твое ќе си дојде - јас ќе ти речам, што е твое земи си го.
    Само уживај во животот, и ќе видиш дека за некое време поинаку ќе мислиш ;)
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ Тоа сакав и да го кажам :).Со затворање дома и чекање ништо не бива.
    Инаку тоа ми беше во стилот многу девојќи го чекаат принцот на бел коњ и мислат дека сам ќе се појави од некаде.Всушност треба да излегуваме,да запознаваме луѓе и ќе се најде вистинскиот :) .
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Прво, си има тема за сродна душа.

    Второ - верувам во Љубов и тоа со големо Љ . ;)

    Сум доживеала подеми и падови, како и сите луѓе и никогаш не сум се откажала од љубовта. Непоправлив романтичар сум. Кога ми било најтешко, сум пробала да ветам дека никогаш повеќе нема да љубам, да се трудам околу некого, да сакам. Но, миг потоа се молам, само да не ја изгубам способноста да љубам - некого, блиските, себе.

    Не ги сфаќам оние кои еднаш се изгореле од љубов и бегаат ко луди, ја презираат, ја омаловажуваат, ја иссмеваат, ме убедуваат дека не постои вистинска љубов, ја нема. Постои, ја има, ја барам, ме наоѓа, ме напушта и во ниту еден миг нема да престанам и да верувам. Тоа ме прави човек, жива и сакана.
     
  5. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Верувам, постои... Макар и да не е онаква каква што сме сакале (на план врски), постои...
    Ма постои, постои, само треба да ја најдам, ... :) A и, трпение-спасение :)
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мислам дека темава на друго место требаше да биде,пример во врски,не во се и сешто,незнам,според постовите,а можеби заборавиле да ја преместат :?: :?: :wasntme:
     
  7. un.known

    un.known Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    не верувам во љубов на прв поглед зашто сметам дека за да сакаш некого не треба само физички да те привлекува...за тоа дека постојат сродни души се согласувам меѓутоа ретко кој ја пронаоѓа...а и на шала велам дека никогаш нема да се мажам пошо мислам дека не можи цел живот некого со иста страст да го сакаш :D
     
  8. Shanee

    Shanee Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Не верувам во љубов на прв поглед - тоа е само физичка привлечност...А љубов како љубов постои но дефинитивно не во совршен облик и не така розова...Не сум била до сега заљубена...Верувам само во љубов кон семејството, твоите најблиски...
     
  9. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    мене за правата љубов ми се пример баба ми и дедо ми кои се уште се сакаат како и 1 ден кога се запознале во брак се повеќе од 50 години и никогаш до сега се немаат скарано,да се надобрзам на темава да верувам во љубов верувам во сродна душа ( иако се уште ја немам запознаено ) верувам дека само еднаш се заљубуваш
     
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ми се гади од љубовта...едноставно сега неможам а и несакам да помислам на такво нешто...
    Сродна душа постои, но чим не сум среќна значи не сум ја нашла сеуште. Можеби доколку ја најдам ке се ослободам и пак ке почнам да љубам.
     
  11. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Верувам во љубавта верувам во љубовта исто така и во сродна душа... :)
    Љубовта е неопишливо прекрасно чуство .. Во љубовта некогаш се добива некогаш се губи .. исто така чустуваш тага некогаш срека но сетоа тоа е дел од љубовта. :)
     
  12. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    Љѕбовта е едно прекрасно розово чувство.. Кога си заљубена се наогаш во еден прекрасен розов свет ..Но љубовта знае и да боли ... Но всушност во љубовта спаѓа и тагата и среќата...И да верувам во љубов :l:
     
  13. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Верувам во љубов,сродна душа,љубов на прв поглед,вечна љубов.
    Сето ова го доживеав а што се работи за вечна љубов..знам дека некои работи во животот што ни се случуваат секогаш ќе ги носиме во нашето :l: ..
     
  14. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    верувам дека постои сродна душа за секој човек, верувам дека постои љубов на прв поглед, верувам во љубовта ..
    многупати сум била распарчена од неа, ама се тешам како се се случува со причина ..
    исто така верувам дека еднаш во животот се заљубуваш вистински и таа љубов вечно се памти ..
    верувам дека можам да бидам повторно заедно со човекот што ми значи најмногу, навистина верувам .. :(
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Не знам дали после толку разочарувања заслужува да верувам во неа...
     
  16. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Многу често си се залажуваме себеси мислејки дека ете ова навистина е љубов , се заљубив и такви нешта, но, верувам дека е многу тешко кога ти си сигурен дека си ја нашол твојата сродна душа, а таа кутрата не те ни погледнува :( :( :(
     
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Верувам дека постои љубовта. Верувам дека постои една љубов кај секој човек која се издвојува како најпосебна. Верувам во сродни души и верувам дека не треба после секој пораз на ова поле да се откажеме од неа. :)
     
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Дека постои љубов верувм и сум сигурна дека постои ја чувствувам, но за сродно души па и не верувам многу
     
  19. Desapointed

    Desapointed Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    6
    Искрено не знам дали верувам, многу пати сум се разочарала така да немам причина да верувам...Можеби понатаму ќе го сменам моето мислење ама за сега така е :(
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Верувам во љубовта... овај, верувам дека ја има, меѓу нас е... ама не се сите за неа скроени ;)