1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не го сакам мирисот на...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од QueenElena, 19 март 2014.

 1. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Веќе имаме тема за мирисите кои ги сакаме, но мислам дека нема за оние кои не ги сакаме.
  Ако всушност има таква тема или пак едноставно не ви се допаѓа, клуч
  Јас не го сакам мирисот на болница.
  Сигурно го знаете оној иритирачки мирис кој уште повеќе ја влошува нашата состојба...
  Мислам, еве, на пример, болна сум, лошо се чувствувам, треба да примам лекови и единстевното нешто што ми фали за да се онесвестам е „мирис на болница“.
  Има уште мириси кои ги мразам, но ми се спие, утре имам натпревам па затоа ќе одложам за друг пат.
   
 2. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа мирисот на стоматолошка ординација.. :x :doh:
   
  На Twinkles и QueenElena им се допаѓа ова.
 3. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.531
  На ванила :puke: на омекнувачи или средства со сина боја,не знам зошто од се’ што е по боја сино ми дава гадење :)
   
 4. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.214
  Допаѓања:
  10.284
  Пол:
  Женски
  На запршка и застоена пот, е од тоа мислам желудникот низ грлото ќе ми излезе :puke: :puke: .А најтрагично е што се почесто го осеќам кај млади девојки.
   
  На Lolo5, sweet-star и QueenElena им се допаѓа ова.
 5. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.439
  Пол:
  Женски
  Мирисот на забар, на тешки грди парфеми, тешки запршки.... :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Мирисот на ванила и кокос
   
 7. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  На заболекар или болница :puke:.. Исто така на манџи кога некој ќе помине покрај мене :whew:
   
 8. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Мирис на варен спанаќ..
   
 9. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Сардела :puke:
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Покрај оние стандардните мириси што никој не може да ги поднесе, ставам на листа:

  1. Риба и морски плодови
  2. Јагнешко месо
  3. Марихуана

  Ништо од ова не конзумирам и ми доаѓаат страшни нагони на повраќање и вртоглавица штом ги осетам. Имаше една типка што заврши со мене во средно и постојано сите знаевме кога има добиено.
  Уф, се ужаснувам од самата помисла :puke:
   
 11. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Миρис на цигаρи, јаκи паρфеми, миρис на ρиба и најмногу од се, миρис на бензин, нафта!!! :puke:
   
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  43.355
  Пол:
  Женски
  Мирис на болница,како и сите,мирис на цимет,мирис на цигари,мирис на фарба за коса(зависи која,една мајка ми што ја имаше купено грдо мирисаше),мирис на онај силикон,како го викаат,како на киселина што мириса...Друго не ми текнува во моментов. :?:
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Мирисот кога ќе влезам во месара :puke:
  Цигари
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  9.131
  Пол:
  Женски
  Мирисот на БОЛНИЦА (малце ми фалеше да повратам пред некоја година , среќа што имав ервејс мастики :puke: :puke: ) :envy: :envy: :envy: и месара :)
  мирисот на смрдени нозе,бљак :devil:
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 15. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Мирис на цимет. :puke:
   
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Мирисот на детергент.
  „...беспрекорна чистота и прекрасен мирис на ______(нешто)...“
  Прекрасен, како да не.
  Каков и да е, мене ми мириса на гнило______(истото онаа нешто), помешано со старо, валкано ќебе. :puke: :D
   
 17. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  12.873
  Пол:
  Женски
  Месара, цигара, јаки парфеми. Кога ќе осетам вакво нешто, одма кашлам, ама стварно. На полуматурата, некоја женска којзнае колку шишиња парфем е ставила, па јас се загушив. 15минути надвор кашлав додека да се стабилизирам.
   
 18. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Мирисот на Карфур готвена храна
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Мирисот на болница, на евтини “парфеми“ купени од тезга на битпазар за 50ден,
  на лук, кромид... :puke:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Миристо на болница,некои јаки и грди парфеми,месара и цимет :puke: