Не губете ги нервите поради ситниците во љубовта(Д-р Ричард)

Дискусија во 'Книги' започната од Kikk-i, 24 март 2011.

 1. Kikk-i

  Kikk-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Ова е книга полна со совети од Д-р Ричард Карлос и Кристина Карлос. Ја препорачувам на сите, и на оние кои се во врска и на оние кои не се во врска.. Навистина има што да се прочита и може да ви го промени животот доколку се одлучите да се придржувате до некои од советите, навистина се корисни. Ако имате партнер може да ја читате книгата заедно со него/неа и ќе ја освежите врската, ќе ја направите посигурна. Има многу примери како треба да се однесуваме ако сакаме денот да ни биди исполнет со среќа и љубов, а нели тоа е она сите што го сакаме? :)
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Еее што би ми се нашла ваква книга :) а која цена е и колку странички да не е ептен дебелка :D

  Феминки уште некој предлог .....
   
 3. LoveIsAllAround

  LoveIsAllAround Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  70
  283 страници...Преекрасна ее...Денес започнав да ја читам ии во еден здив веке прочитав половина од неа..Прекрасна навистина..Корисни совети кои што доколку би можеле да ги применуваме постојано и да се придржуваме кон нив сите би имале една прекрасна врска :D