1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знаев дека сум бремена...

Дискусија во 'Бременост' започната од Nenasitni, 10 август 2011.

  1. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Хахаха така една од маалово спиела со тројца , дозна во 6 месец дека е трудна и за да знае кој е таткото морала ДНК тест да прави , од тројцата примероци земала па да знае кој е татко на детето и тоа вредна госпоѓа на 15 год. роди сега има 28 год. и уште е вредна :D
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  2. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    I jas do 9 nedeli ne znaev deka sum bremena i sigurno do sega(kraj na 7mi) nemase da znam,voopsto nemav redoven ciklus a pritoa ne sum mnogu po doktori i ispituvanje i sekogas koga mi docnese pravev test(taka 3god unazad) i sekogas bese negativen i ovoj pat rekov ne pravam test samo se glupiram me naucija vekje po aptekive kje odam na ginekolog i toa majkami bese inicijator da odime zaedno i koga ginekologot mi vika pa so kje imas mi vika 9 nedeli si bremena ....
     
    На mira.mira, i-v-a-n-4-e и elimkd им се допаѓа ова.
  3. Smizzy

    Smizzy Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    4.150
    Пол:
    Женски
    Тетка ми не знаела дека е бремена до 6 месец (5то дете) :), бидејќи постара, мислела влага во менопауза па затоа нема циклус, плус многу дебела е. И после кога почнала да расте уште повеќе отишла на лекар и кажале дека е трудна, во 7ми месец се породи. :)
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Neznam stv ne znam, ama jas za bremenosta doznav vo 3 nedela a si imav malaksanost, vrtoglavici, povrekanja i nozok pritisok
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.601
    Пол:
    Женски
    Епа различни организми различно осеќаат

    Снаа ми кога дозна беше 14 недела и касно за да абортира.Циклус добиваше до петти месец.На ехо појде поради силни болки и тогаш видоа бебе .
     
    На kjukli, okcenzi, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.645
    Допаѓања:
    251.480
    Пол:
    Женски
    Јас стално ги гледам на тлс, секогаш сум била скептична ама има примери, жени со веќе една бременост зад нив, образовани, не со екстремна тежина и пак кога ќе добијат болки за породување сфаќаат дека се бремени.
     
    На kjukli, ♡BuBaLe♡, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Dobro mene ne mi e jasno, voopsto kako moze da ne go osekjaat pretkanjeto na bebeto :^) Jas rano go osetiv kako peperutki da mi letaat vo stomak, a ne pa podocna nakaj 5,6,7 mesec..
     
    На kjukli, okcenzi и Nausicaa им се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.601
    Пол:
    Женски
    Па еве читај искуства во труднички муабети каде до 20 недела не го осеќаат :)
     
    На Kaetana, Smizzy и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  9. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Комшивка моја,така покрупна во години и едно дете од 18 год.Ни планирале ни сакале второ.Мислеше дека е во менопауза,лошо,топлотни бранови....разбра дека е бремена отприлика кога беше 6 месец бремена.Го роди,децата и се скоро 19 год разлика.
     
    На kjukli, anakonda88 и Kaetana им се допаѓа ова.
  10. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Сестра ми немажена во 4ти месец бремена со близнаци, не знаеше дека е бремена а ние дома не ја приметивме, имаше нередовна менстроација по 5 6 месеци и доцнеше, јас цело време и викав дека е поправена а на крај памет не ми текна дека може е бремена, потоа отиде на лекар да и препише некој апчиња за да добие, кога ја видел поправена дај да те видам на ехо кога и кажал дека е бремена со близнаци не можевме да поверуваме и тоа полни 4 месеци.
     
    На Fatalnata, mira.mira, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Abe dr e 20ta nedela, onaka i 5ti go staviv... Ama vo 8,9 mesec da ne primetis deka si trudna :D ili oni moze ragjaat se 7mo mesecni bebinja :D
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    И јас за тоа се чудам. Ајде 20 недела, особено прворотка, ама после да не се осети? Па цел стомак игра кога се движи бебето, барем кај мене е така, и во првата беше така, еве и сега. Цел стомак ми рипа. Во нормална состојба вакви движења да имаш треба да те замислат, а не па да не знаеш дека си трудна.
     
    На kjukli, mariz, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  13. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    И јaс сaкaв дa пишaм зa движењaтa, бебе мрдa,.удирa, стoмaкoв гoре дoле иде, немa шaнси дa не се oсети тoa :shake:
     
    На kjukli и Annath им се допаѓа ова.
  14. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски

    Млада мајка - работна :)
     
    На kjukli и Pcelka94 им се допаѓа ова.
  15. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Сестрами не беше тогаш мажена , се жалеше дека ја болит стомакот , а секогаш имаше нередовен циклус , и мислевме дека има циста , и мајка ми ја однесе на гинеколог и таму и кажале дека е 5 месец трудна .
    И јас и викав како можеше ништо да не осетиш во стомакот , али тоа е тоа ,сега има синче 4,5 годишно :D
     
    На mira.mira, joy1 и kjukli им се допаѓа ова.
  16. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Како може така до 5ти месец циклус?
     
  17. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.601
    Пол:
    Женски
    Технички невозможно.Веројатно било друг вид крварење за кое она мислела дека е циклус.
     
    На fana и Amelia им се допаѓа ова.
  18. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Еве и јас во темата Дали сум бремена имам поставено прашање. На 28декември имав односи, во јануари редовно ми дојде менструација, ама пак бев во паника си велев можеби е рано, од наредниот месец ќе ми прекине ми дојде редовно и во февруари и во март се нормално, редовна и сега треба да ми дојде окочу 25/26. Во другата тема ми олесна кога прашав ми рекоа, дека е невозможно одкако веќе се добие менструација тоа е како ресет, но што читам тука по оваа тема многу ме фаќа паника тоа што редовно добивале до 3 па и 5 месец во текот на бременоста. Да појаснам имав незаштитен однос на 28 декември од тогаш воопшто не сум имала, веднаш после односот сврши надвор ме фати паника да не останала внатре некоја пред семена течност, но од тогаш имам редовма менструација како што пишав погоре. Можеби ова изгледа неудицираност од моја страна, знам дека после менструација нема место за бременост, бидејќи се е како од почеток претходното не се важи, но што ги читам овие работи во оваа тема како и во текот на бременоста им доаѓало менструација повторно ме фати паника, а се чувствубам здебелено/подувано во стомакот, но не негирам дека откако сме вака со полициски јадам многу и не внимавам на храната баш и немам некоја физичка активност.
     
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Мајка ми со мене дури во 4ти месец дознала дека е бремена, мислела дека е болна од тие страшните болети. (facepalm)
     
  20. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Имала ли менструација?