1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам дали сака да ми врати

Дискусија во 'Канта' започната од kristina4, 15 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Не сакав да коментирам, ама сама си напишала во твојот прв пост дека си го оставила ради друг. Убаво е што после се сте се смириле. И јас и дечко ми поминавме се, па еве сега сме среќни, но вие не сте и сама го гледаш тоа. Како и да е не требало да се мешаш кога веќе тој имал друга и тоа бремена девојка. А зошто да се самоубиеш кога ти си го оставила?
     
  2. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    И после зошто сум била иронична |(
    Како прво како тоа она забременила сама?Му порача на штркот да и донесе бебе?За танго се потребни двајца,ама и за бебе такоџе.

    Си била со него и си го оставила,еве пиша и дека си поминала стресни ситуации поради него,па добро што мајка бараше пак да тропнеш на негова врата?Ти се повреди егото,оти свати дека не си единствена на цел свет?Те заболе што дечкото може да има друга девојка? Што се случи не ми е јасно? Ти се заканувал,правел сцени,љубоморен бил и ете си го откачила,зашто тоа си го сакала,што мораше да се замешуваш и да пикаш прсти во работа која веќе си ја клоцнала?

    Без разлика дали девојката ја знае некој во градот каква е или не,во себе носела човечки живот,немаш никакво право да ја осудуваш,зашто може и ти да се најдеш на нејзино место.Сигурно дека не игра оро од среќа дека го изгубила детето.

    Јасно е како ден,прикаската меѓу вас двајца е веќе кажана.После се,тешко дека си ти дел од неа,затоа барај си ја среќата и остави го и него да си го живее животот.Целата ситуација што се десила не верувам дека толку лесно ќе се тргне од вашите животи,како и да е сенката ќе ве прати.Штетата е веќе сторена,нека не биде поголема!
     
  3. kristina4

    kristina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    nie razgovaravme i toj mi kaza sto bilo bilo.deka sega e so mene i deka taka saka i da ostane ,i da pomine nekoe vreme deka saka da se verime
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Е па што го тупиш тука тогаш?
    Одете верите се и бидете среќни. Ever after :!: :)
     
    На Tenna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Оваа приказна ми е како шпанска серија. Мој совет ти е да раскинете и секој на своја страна. Работите кои што се случиле меѓу вас се многу големи ,за да можат тукутака да се заборават.Јас би била крајно разочарана некој да оди со мене 4 години, а после за неколку месеци на друга да и направи дете. Што сум јас,јалова магарица??? Не барај совети, сама си го знаеш одговорот, си згрешила што си му се вратила, само за да не бидеш сама.Мислиш дека се променил, дека нема веќе да е љубоморен, дека ќе те пушта на кафе. Си се зафркнала ако така мислиш. До сега си требала да се навикнеш , ако сакаш да си со него, а не вакви драми,обиди за самоубиство и што ти знам не.
     
  6. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ааааааааа чим таква е работата,ќе извињаваш.Дека јас пак се потрудив да сфатам што ти беше поентата со презентирањето на сторијава,ама еве ме просветли.Љубовта победува се.
    Ни кажа,се пофали ај сеа одмори не малку.
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    И ти уште сакаш да се смириш,па да се вериш со него и таа девојката е крива што на дечко ти му било слатко со неа и направил дете?!Ете абортирала,што не е со тебе сега?!
    Насилство врз жена никако,некои го јадат ќотекот без причина,ама некои бога ми си заслужуваат.
    Изговори,изговори,изговори,извини ,ама...ти недостига малку ум и здрав разум.
    Цел свет е крив,таа најумна!
    Бараше совет,сега не разубедува тука,прај како мислиш да правиш!
     
  8. kristina4

    kristina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    nie sme veke zaedno 5 meseca i sega za sega e dobro jas kazuvam n is sto sum pominalaaaa
     
  9. kristina4

    kristina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    nie sme veke zaedno 5 meseca i sega za sega e dobro jas kazuvam n is sto sum pominalaaaa
    [mod-kirilica:c5emya6j][/mod-kirilica:c5emya6j]
     
  10. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    no bese tesko i se uste tesko ne sakase da izlavame, nekse kaj nego da odam,kriese deka e pak so mene,se odnesuva kako da ne mu znacam.i jas mu velam zsoto pak se vrati kaj mene ako taka se ponasas,toj veli bidejki te sakam,ne znam veke to prodlzi i ne znam sto da pravam nikogas ne odime na kafe toj postojanoe na rabota samo vecerno vrem se gledame kaj mene dovaga.ne znam dali sak da mi vrati za kao jas postapiv so nego pomossss ve molzam
    Вчера го пиша ова , сега велиш дека сте ок,не знам дали ние тука напразно се мачевме да те советуваме :x
     
  11. kristina4

    kristina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    [mod-navredi:143hnkyo][/mod-navredi:143hnkyo]
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ахахахаха леле мори мајко се превртев од смеење :D :D
    Девојче оди легни си, не не замарј тука, доста беше и толку. Ајт, оди таму живејте си среќно со дечко ти(ако совеста ти дозволува :) )
     
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Виножитке ,ај за младава госпоѓица една клоца и правец-КАНТА.Друг спас нема |(
     
    На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kristina4

    kristina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    ahahah za vas nema spas cumetani edni
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Девојко зашто вака со вреѓање?? :^)
     
  16. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Ахххх сирото девојче...уште па вика за вас нема спас. :D Ок оди пак кај дечко ти верете се, нека ти напраи и тебе едно бебе, само пази да не те санјде истата судбина како девојката што ја окривуваш дека она била крива за се. Се гледа дека си многу некултурна и дрска и ако ние ништо незнаеме тогаш зошто воопшто не прашуваве за совет. Темава е само за во КАНТА!
     
    На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.963
    Пол:
    Женски
    Така е Срекичке!
     
  18. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ооооооо yes we are ]:) ]:)

    Ја замолувам модераторката да ја заклучи темава пошто очигледно од Бардовци им дале слободен викенд и напаѓаат по форуми.
    Девојче девојче,комплекси не се лечат по форуми,човек не знае дали да те сожалува,дали да ти се лути.
    Ајде факај магла,мрш!!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.