1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам зошто така се однесува со мене...?

Дискусија во 'Канта' започната од Nita, 19 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    hehehe imas pravo ne e lesno no ke se potrudam da ne potkleknam i nema ok fala za podrskata i sovetot :D:D:
     
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    nita zlato 90% od lugeto imale dolga vrska nad godina dena sto ne uspeala ne si ti edinstvena ne se sekiraj, a ni toj ne e posleden maz na planetava zatoa nemoj da dozvolis da bides pod negovo ili bilo cie vlijanie, kako sto gledam imas 18 godini pa ti si zrela osoba probaj da gi stavis tvoite prioriteti na prvo mesto a ne da se zamaras so egoisticni idioti koi nesakaat da bidat sami dodeka da najdat nova pa gi tormozat bivsite. Ubavo ti kaza zkjb NE VERUVAJ NA MASKI SOLZI!! Ostavi go i prodolzi ponatamu, jas prebolev vrska od 3ipol godini i sega sum srekno mazena imam kerkicka i koga ponekogas ke mi tekne na bivsiot i za sto sum placela kakom luda samata sebesi si se smeam, no sepak godinite si go pravam svoeto i si go nosat znaenjeto. pozz i sepak ti si znaes sto e najdobro za tebe. ;)
     
  3. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    imas pravo znam deka taka no toj ne me ostava da go prebolam ne me ostava ni da zapocnam nov zivot ni pak toj da go smeni mislenjeto sega e vo stranstvo no pak mi se javuva ne znam sto da pravam .mislam na toa sto mi kaza no ne sfaka ne ni so dobro ni so loso ednostavno ne saka jas da bidam so drug suetata ne mu dozvoluva .........pak stana toj miliot kako na pocetok ama so nepromeneto misleneje za nas ..mnogu sum depresivan vo posledn o vreme ne ni jadam ne ni spijam samo mislam sto da pravam ............ :( :( :( :(
     
  4. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ne bidi budalce,ne si upropastuvaj zdravjeto i zivotot zaradi nekoe masko,pocni da si jades i da spies normalno,da se druzis sto poveke,sto treba da bide ke bide,od nervoza i sebeizmacuvanje zaradi nekojsi tamu,veruvaj nema fajde
     
  5. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    ne veruvam deka mozam .i ne saka da bide so mene i pak ne me ostava na mira ne znam kako da bidam mirna da en se sekiram za nego i za toa sto toj go pravi
     
  6. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    ne mozam da go razberam negovoto odnesuvanje.vo vrska sme 2 nedeli se pocna ubavo so mali problemi na pocetokot,no na kraj se izjasni deka saka da ima vrska so mene.mi rece sakam poozbilna vrska,se do denes koga mi rece deka ne znael dali saka vrska,se odnesuva mnogu ladno,ne mi e jasno zosto taka mi rece deka saka stabilna vrska i sega mi vika deka ne znae dali saka da ima vrska.sto da pravam? mi dojde na pamet da mu raskinam ama ne sakam da go napravam toa zosto navistina sakam da se obideme.sto da pravam?
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    За две недели не може да знаеш дали те сака или го сакаш,затоа е несигурен за врската.зборувајте отворено,најдете ги заедничките работи меѓу вас и што е тоа што ви смета еден кај друг.Така полесно се наоѓа решение.А ако прекинете ништо не е страшно.Можеби и не сте еден за друг. :!: :?: :!:
     
  8. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    taka e.ama ednostavno ne sakam da go izgubam,srcence e...ocajno sakam da sum so nego...strav mi e da ne go izgubam,mislam deka za 2 nedeli mi se pikna pod koza.
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Секое машко има страв од долга врска на почетокот,мисли дека ќе му се скратат крилцата ама со тек на време ќе сфати дека си му потребна и ке ти се посвети целосно.Јас со дечко ми така почнав-тој 16 јас 14 и исто не беше сигурен дали сака врска,ама му влегов под кожа и заедно сме 7 години и баш сме препресреќни.Ајде ќе видиш,среќата ќе ти се насмевне :)
     
  10. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    fala na sovetot se nadevam deka i nie ke imame tolku dolga vrska... :D
     
  11. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    lelekoga konecno ke pomislam deka se e ok slusajte se sto pravi.se uklucuva na msn i stavil slika na koja e zaedno so edna devojka....sto e ova...sto treba da pravam...kako da reagiraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam?
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Немој да му викаш „Која ти е оваа?„ и слични некој такви ствари. Немој со љубоморни испади затоа шо така можеш само побрзо да го избркаш.
     
  13. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Da i plus odnesuvaj se kako voopsto da ne si ja primetila slikata, pravi si voobicaeno muabet so nego, a ako ispadne nekako vo kontekst so nekoja tema na muabet reci mu samo lele ama prekrasno ste ispadnati na slikata i nisto poveke, isto kako da e sam na nea ignoriraj ja devojkata i vidi sto ce ti kaze. pozz
     
  14. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    e kreten e saka da te napravi lubomorna ili pak da ti pokaze deka moze bez tebe i nasol druga.ti ne mu obrnuvaj vnimanie na toa prai se kako da ne ti e gajle ne zbori za slikata vopsto ...koga ke vidi deka ne mu obrnuvas vnimanie nema da pravi poveke takvi gluposti veruvaj mi............
     
  15. slagana07

    slagana07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    slusaj nita ako nesakas da imas poveke nisto so toj decko i da prestane da ti se javuva smeni go tvojot telefonski broj,taka nema da go znae brojot i nema da ti se javuva a ti taka polesno ke zaboravis na nego ti kazuvam od iskustvo a sepak mlada si i ke si najdes nekoj so te zasluzuva i ke ja ceni tvojata ljubov a i tebe.Toj ne e posleden na svetot i ne se vrti se okolu nego pa da si go diga egoto tolku na visoko nivo, ke se najde i on nekoj pat na tvoe mesto pa ke vidi kako e nekoj da si igra so nego .Pozz
     
  16. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    pragi prijatelki da vi go kazam krajot.mi s ejavi mi kaza deka ne e spremen za vrska.i tolku e gotovo e.jas izlegov od 3 god vrska i ne bev povredena kako sega.
     
  17. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    понекогаш и ние самите сме си криви за мн работи,посебно за тоа што немаме речено НЕ,но овој пат земиго тој чекор и одбиго не си резерва затоа што кога и да ќе те остави затоа биди таа која гордо ќе речи КРАЈ :)
     
  18. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    Никој нема да се однесува така со мене ако јас не му дозволам , ако прегледам низ некои работи тоа значи дека му дозволувам да се однесува така. НЕ!!!
     
  19. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    извини, може е глупо ама и да го предадеш, малку ќе му биде верувај за она што ти го рекол...ти заслужуваш подобар, а таква бесчувствителна будала не ти треба....
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.