1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам што да правам :/

Дискусија во 'Канта' започната од deskarada, 29 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ама девојче што сакаш да ти кажат, место тебе да го фатат не оди :D.

    Така ти реагираат зашто ти немаш никаков проблем туку сте пишеле на Фб и он те избришал, е голема работа :D . Јас стално бришам понекоја а и мене повремено ме бришат ама замисли да прашам што да правам сите ќе ми се смејат :D.

    Ако те свиѓа ќе те збрка ако не, не си негов тип, кратко и јасно. Женски што ми се свиѓаат не ги бришам ниту им се правам недостапен туку ги викам на кафе. Ако овој не те кани за излегување бркни друг, кратко и јасно решение за твојот проблем :D.

    И смири се зашто стварно банално звучи како двајца тинејџери од 15 години па си играат сакам нејќам :D
     
    На WildCherry му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    А чекај ова е проблем ? :o

    Мислам ја избришал ја избришал. Нека си ја напумпа гордоста и со кренат нос нека поминува покрај него. Шо ако ја избришал не е утре крај на свет, тоа наредна год ...

    И незнам зашо уопште се понижувала да го прашува. Шо е он ??? Фраер некој :?: ?
    Абе ајјдееее

    Нека повели да си продужи по својот пат без да му се понижува нему ниту на било кој друг, ке најде некој кој ке ја цени а не некој кој ке ја тера да се понижува да трча по него.
     
  3. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Де, де, одма љутење.
    Девојче никој овде не е злобен, само срамота е на 18 години вака пишуваш и да се изразуваш, не доликува.

    Еве јас ќе ти кажам земи поучи правопис и граматика на македонскиот јазик, таман додека учиш ќе се дистанцираш од дечково, и кога ќе завршиш ќе видиш што сака т.е. чувствува тој.
    Како и да е, на крај ќе бидеш ем запознаена со мајчиниот јазик, ем ќе знаеш на што си, фер нели.
     
    На calliope и WildCherry им се допаѓа ова.
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Леле па јас не те нападнав, јас ти реков да го аднеш или како ли и да се вика таа фб активност :angel: (понатаму оставам на твоите заводнички способности, ама ти советувам прочитај хороскоп за утре и те како знаат да погодат)
    А за тие што сакаат само да жират злоба насекаде па и на форумот, јаз`к да им е, да даде Бог кафето да им се олади утре сабајле :lol: па да треба да потрошат уште една до една ипол лажичка кафе за да сварат ново.
    p.s.
    Врши си попаметни работи и ич да не те боли тулето, остави ја ти calliope дрска жена плава :rofl:
    А која паметна работа ја имаш во 2 наутро? Оди легни си тоа ти е нај паметно.
     
  5. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски

    Посебно не на филолошки.
     
    На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    ха ха ха ха ха ти calliope можиш само за тебе да си коментираш. и дај олади и ако немаш попаметна работа тргни се од тука, стварно имам попаметни работи отколку да ги читам твоите " духовити коментари"
    оф господе се постои........
     
    На srcekrsacka и calliope им се допаѓа ова.
  7. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Види ги бе. Човек ем да им нуди совет, ем да го ишкаат. :(
    Врши си ги де попаметните работи. Како на пример „длабоко размислување дали да го аднеш пак или не.“ Темава и онака оди во канта.

    Бај д веј, Господ се пишува со голема буква.
     
  8. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
    Леле девојче па ти многу голем проблем си имала за твоите 18 години. :(
     
  9. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    нз нз шо да кажам....се ми е се испомесха тука скрос...види адд го на фб сфртиму некој муабет зсх тој сега на тебе цхека ти да му писхесх прва тој нема да те побара нема шанси. адд го, стегни му лајкче и толку. скрос е ситуацијава за нигде главен ти се прајт бе цццц...или ако не скрос откацхиго нека те свиќа колку сака
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На deskarada, BabyD0ll и Abeja им се допаѓа ова.
  10. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Ако толку многу му значеше немаше да те избрише од на фејсбук.
    Мој совет до тебе, немој да се понижуваш најди си друга занимација, не е еден и единствен.
    Замисли само те брише, го прашуваш зошто си ме избришал, па пак тој не те додава е па очигледно е дека не е до толку многу заинтересиран за тебе. :)
     
  11. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Камо мене да ми беше ова проблем на 18 години. :lol:
     
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Не сме ние криви, немало фацебоок у наше време, иначе бетер ќе бевме, фала ти Боже што не дозволи фацебоокот да стане дел од нашите проблеми и што си фаќавме дечковци на корзо или по кафиќите :lol:
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Имам и јас имам фацебООк, ама штета немам ваков "тежок" проблем. Не се замарам со Фацебукот туку се учам правопис, доживувам стресови за да не добивам кецови, и се мислам дали ќе фатам државна квота на факултет со оценките што ги имам...

    Блазеси и на девојкава.

     
    На calliope, deskarada и Abeja им се допаѓа ова.
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    + и пред кооперации :)
    па кога ќе размислам и поарно пред кооперација него на фб.

    Инаку секој со своите проблеми. Јас воопшто не ја осудувам и не ми е смешно што на 18 ова е за нејзе проблем. како што и самата кажа, нејзин си е. Напротив жално е. Но, како и се во животот и ова фб излезе од контрола.
    Наместо да си адднеш некое фустанче, да се скоцкаш и да се соочиш со реалноста ти девојко се залажуваш (на свои 18) со глупости.

    Ме свиѓа...изразов ми е :swear:
     
  15. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Во право си. Не треба неа да ја осудуваме затоа што Марк Цукерберг г'зето со пари си го бриши, а таа кутрата не знае кој е Блаже Конески. И не е смешно, напротив жално е. :|

    Нејзин е проблемот...но САМО засега. Утре, задутре се очекува оваа Фејсбук-генерација да води држава, а не да фаќа дечковци преку ФБ.

    Ццц...ќе заборавиме и лице во лице да зборуваме од пуст интернет. :doh:
     
  16. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    хаха тој те избиршал од фб (виртуелно) тогаш ти избриши го од животот (реално) ;)
    и навистина незнам што толку се замараш со ваков "проблем" + 18год :^) :tmi:
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Како прво,детето го направивте лошо.Ако не се лажам,тој и напишал порака да му стане девојка.А ти,дескарада,оти си го игнорирала детето кога и ти го симпатизираше?Детето ти побарало број,а ти царицата не го познаваше.Па фала Богу,детето видело дека со тебе накрај не може.Детски работи,што да правиш :lol: .Оди таму извини му се што се правеше мутава,додај го на фејсбук,ама да те предупредам дека шансите веќе ти се изгубени.Поправи си го пишувањето,срамота е на 18 години да не знаеш да се изразуваш .Како и да е,ти посакувам многу среќа,нека пукнат душманите :P
     
  18. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам Боже што имам доволно памет на мои години. Гледам некои немаат :)


    Ех, Фејсбук, што им направи.. :headbang:
     
  19. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Како и да е, ако не ми значеше тој немаше ни да пишам овде. п.с. за моето пишување не ве прашав, значи повеќе се дискутираше за тоа отколу за другото за кое ви побарав совет...ама нема врска, сепак фала на тие за советите :D сепак не се зачленив овде за да се карам и слично и да вреѓам како некои...и во право беа некои девојки јас ќе го избришам него од реалнот живот, исто како никогаш да не сум го сретнала иако ми значи, но не е тој единствениот имам и други симпатии..........сепак тие што сакаат некој и кој многу му значи мислам дека знаат како е. :)
     
    На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Тоа е кажано баш дека знаеме како е да сакаш некој (а воедно и да имаш други симпатии) на 18 години. ;)
    А и биди среќна што имаш ваков "проблем", не е ништо страшно. 8)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.