1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам што чувствувам

Дискусија во 'Канта' започната од Lover.Girl, 5 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lover.Girl

    Lover.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Odam so momce veke 3 ipol meseci i navistina go sakam i nikogas ne bi go izneverila. No moeto poranesno momce vo koe bev tolku vljubena go gledam se pocesto i pocesto pa so drugarkite pocnav i da izleguvam na mesta kade sto znam deka kje bide toj. Vekje ne sum sigurna dali go imam sosema zaboraveno ili se vrakjaat starite cuvstva (koi mislam deka voopsto ne se izgubeni). Ponekogas i koga sum so moeto momce jas sum otsutna i mislam na bivsiot no cuvstvuvam deka toj znae na sto mislam i samo premolcuva za se...Ne znam sto da pravam kako da odlucam sto navistina sakam bidejki nekolku pati pomisliv i na raskinuvanje a ne veruvam deka mozam da najdam podobro momce od segasnoto koe sepak mnogu go sakam...Go sakam iako taa ljubov mi se cini ne e ista....ednakvo e golema, ama imase povekje strast i plamen pomegju mene i bivsiot otkolku so segasniot...Fakt e deka bivsiot pak kje me povredi...mnogu sum zbuneta...pomognete mi..
     
  2. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Draga Lover.Girl jas mislam deka na krajot sama si go dade odgovorot. Pretpostavuvam deka i bivshoto momce e otprilika na tvoi godini, taka shto ne veruvam deka koj znae kolku mu e dojden pametot ili mu e promeneto odnesuvanjeto. Ti velis deka go sakas segashnoto momce i deka ti e ubavo so nego, zosto bi go unistila toa? Cuvstvata koi mislis deka gi imas za bivshiot mozebi se samo kopnez nekoi ubavi momenti sto ste gi pominale zaedno,a site neprijatni situacii se potisnati vo sekavanjeto. Neznam poradi koja pricina ne si veke so bivshiot, no zatoa gi vikame bivshi neli za da ostanat vo minatoto. Ti si seuste mlada i ke se zapoznaes so uste mn drugi momcinja, taka sto mislam deka ne bi trebalo da ocajuvas po bivshiot, da ostanes so segasniot, a dokolku ne ti eubavo da si pobaras nekoj drug ;) pozdravce
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.