1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не им верувај на мажите

Дискусија во 'Сингл' започната од LiLPixiEe, 24 ноември 2013.

 1. LiLPixiEe

  LiLPixiEe Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Па вака,често им берувам на мажите, и 1 наш сум била зезната.
  Но кога разговарав на оваа тема со пријателка,ми даде совет да не им верувам на мажите.
  Тоа малку ме стави мо мислење..што мислите вие?
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Од моја гледна точка, мислам дека довербата е нешто што треба да го гледаш од аспект на личноста и нејзиниот карактер, а не од аспект на пол. Нема никаква врска со тоа дали е машко или женско. А другарка ти кога дели вакви совети, или нека објективно кажува или воопшто да не ги дава, т.е да ги базира на нејзино лично искуство. Всушност ти самата треба да прецениш дали и колку некоја ја заслужува твојата доверба :)
   
  На daylight, crazylady, LiLPixiEe и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.828
  Допаѓања:
  152.006
  Имаш 15 години.
  Пријателка ти колку има, 45?

  Која траума човече. Не им верувај на мажите...
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478

  Само 1 наш си била зазната?
  Охх душо уште 100 пати ќе бидеш зезната од мажи,а верувам и од пријателката ;)
   
 6. LiLPixiEe

  LiLPixiEe Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  ох леле,јас само прашувам,зошто толку судите?
  Има доста што се разочарани во таа гледна точка
   
 7. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Е не на жени ќе им верувам божее!! Се повеќе сум сведок како жените изневеруваат, и во нив неможе да се верува.
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.074
  Пол:
  Женски
  Хахахахахаха, ти со прв ќе ги доживуваш не па да им веруваш.
  Делумно добар совет ти дала, што сакаш повеќе?
   
 10. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.537
  Допаѓања:
  8.609
  Пол:
  Женски
  Cекако не треба па и слепо да им веруваш,но можеш да процениш и сама на кому да веруваш нели :) ?Kако и да е,не верувам пријателката да ти мислела лошо :D
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.294
  Допаѓања:
  77.376
  Пол:
  Женски
  Не верувам 100% на ниту едно машко.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lilik

  Lilik Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2022
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  6.247
  Пол:
  Женски
  Nikogas I taka I vaka 100% ne veruvam