1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не ме пуштаат да излегувам

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mawotosweetie, 15 јануари 2013.

  1. mawotosweetie

    mawotosweetie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    не ме пуштаат да излегувам..помош!

    Фала за советите :)
     
  2. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    не ме пуштаат да излегувам..помош!

    и што стори се смени ли малку ситуацијата,се обиде ли нешто да направиш??
     
  3. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    Кај мене е иста приказна, но јас ги сваќам дека им е страв и дека несакат нешто лошо да ми се случи!Го почитувам нивното мислење затоа што и мене ми е страв навечер да излегувам сама има секакви манијаци.
    Порано беше уште полошо и седнав и зборував (особено со татко ми ) го прашав во што е проблемот зошто не ми верува и дали некој нешто му кажувал за мене.Му реков дека сум голема доволно да можам да разликувам добро од лошо и дека не сакам да го усрамам.И уште многу други такви работи .Зборувавме некогаш со повишан тон па пак се смируваше и сега ми верува и смеам да останам до кога сакам :clap:.

    Ти што направи ??
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  4. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Ве молам помогнете ми :(
    Имам 14 ипол години и вечерва е организирана некоја забава на која ќе бидат сите машки и женски од 8 не баш ситее...Како 1 незнам ако одам што ќе носам,како 2 мајка ми ја прашав да одам таа вика прашај го татко ти..не сум го уште прашала..мислам дека нема да ме пуштат а глупо ми е да им кажам на другарките дека не ме пуштаат :( Што да правам?
     
  5. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    па 1 да го прашаш татко ти кажи му дека сите ќе одат а потоа ако добиеш дозвола дојди и објасни ни за каква забава се работи па ќе ти дадеме совет што да облечет, може?
     
  6. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    мхм ти благодарам :*
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Ајде па те чекам тука да вииме што ќе облечеш
    п.с. мислам дека ќе те пушти ако кажеш дека сите ќе одат
     
  8. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    ќе одам :) ..Па тоа е всушност журка..од мое одд ќе одат 3 девојчиња..двете ќе носат фустанчиња и балетанки,а едната црни панталони,штикли и корсет..
    Јас ќе купам или вакви http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 9373_n.jpg или http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 0074_n.jpg а мислам да носам едни светли фармерки..а друго некое ланче маица..? :*
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kkfg

    kkfg Нов член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    излегување навечер

    Ве молам ако може да ми кажете како да ги убедам моите да ме оставаат до покасно навечер?
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    До колку е тоа покасно?
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Што ќе се мачиш да ги убедуваш па ти, врати се дома у 11 колку да те видат и искочи пак низ прозор. ;)

    Бог да чуваа, место да послуша таа совети за разубедување на возрасни луѓе (родители) бара. :x

    Порасни, се ќе си дојде, и ќе ти скурчи да те разденува надвор верувај, се во свое време, не брзај се да изживееш.
     
    На cresa-jagoda, Arthur, AziskaStrslenka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    Срцка јас на твои години излетгував до 12часот, и ако одев во клуб татко ми обавезно ме зимаше од таму. Сепак нели си малолетна. Мислам наместо да се обидуваш да бидеш иста како другите, биди си различна од нив, па останувај до порано.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    Не верувам да имаш 17 години сигурно имаш помалку да имаше 17 немаше да прашаш вакво глупо прашање. Прашањето е глупо затоа што тие ти се родители и ти мислат се најдобро ќе го сфатиш тоа кога ќе бидеш мајка. Освен тоа појдовме на школо место да се маваш наоколу фати книга. И ако мене ме прашуваш и 12 е многу, а камоли покасно. :^)
     
    На cresa-jagoda и feminium им се допаѓа ова.
  14. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    излегување навечер

    Какво прашање и каква тема оф леле
    Има време за седење касно и враќање во зори. Ќе ти дојде преку глава излегувањето.
     
  15. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    како да ги натераш?! ххммм... тури им пиштол на чело и речи им или ќе давате да искачам до покасно или ќе пукам и готово, решен проГлем. :makeup:
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    А таа изгледа сака да се враќа сабајле во 6 така поранко со првите пијаници. :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    излегување навечер

    Каде што не помагаат зборовите,помага пиштолот! Слушајте не мене и Луци,и животот ќе ви биде тип топ ;)
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    И јас не верувам дека има 17 год. Се си мислам да не има 13-14, а ако има толку и јас не би ја пуштала.
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Е ако имаш 13-14 години јас тогаш на тие години во 22часот бев во кревет више хахха
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    имам 17,5 па и мене не ме пуштаат да излегува зошто сега живеам само со мајка ми татко ми е надвор од државава и тоа не ми е никаков проблем незнам никогаш не сум се збунила зошто овој излегува или не ако ме праша некој да излеземе мислам на другарките викам не ми се иди и завршена е дискусијата инаку не дека не ме пуштаат дека немаат доверба во мене туку дека татко ми не бил тука и сите го познаваат исто и мене и демек било срамота (глупости)ама сега ке се врати за некој месец и ке можам да излегувам до колку сакам а за погоре девојчево шо не го пуштаат негледам јас тука проблем едноставно тие мислат за нејзино добро мислам на родителите секое добро позз има време сите ке се изживееме