1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не ми е јасно со Весна Бејби Петрушевска

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BoaVista, 4 јануари 2011.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Дали сте го гледале ова шоу кое се емитува во секоја недела на провладината телевизија Сител?
  Колку што јас можев да сфатам концептот на шоуто е Весна да ја исмева опозицијата и останатите критички медиуми.
  И тоа поминува и е ок, ако Петрушевска во своето шоу покажеше барем трошка духовитост и со тоа барем малку да ја прикрие пропагандата која ја прави.
  Па што мислите за ова шоу?
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Тргнувајќи од личноста што го води за која веќе се имам изјаснето дека (пази коинциденција) не ми е јасно кој ја бутка низ медиумиве кога нема ништо саглам да понуди. Па така јас неа би ја прашала во нејзината емисија следново "Не ми е јасно кој ли тебе те бутка :^) " Кога би имало јавување во живо, ќе и се јавам и топло ќе и препорачам да тргне од себеси, па да коментира за другите. Секиролика!
  [​IMG]
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.485
  :D Не знам за какво шоу се работи, ама ова со СЕКИРОЛИКА ме изнасмеа....Го памтам филмот и мислам дека споредбата е ОДЛИЧНА.... :rofl:
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно , ама ми стана кога Јофе и го шлакна во сурат баш онака машки дека го копира :D :D :D
   
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасна Весна Бејби Петрушевска.
  Го фатив еднаш ова шоу. Без разлика на тоа кого исмева - воопшто не гледам политички, не ми е смешна. Целта е ова да е смешно?
  Мене не ми е. Ич.
   
 6. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135

  ах пак и тој Јофе како ми иде на живци уфффф, али бејби си е бејби-она си мисли дека е кој знае колку интересно, па не сфаќа женичето дека некому му досаѓа и му помага при празнење на стомакот... |( :puke: :puke:
   
 7. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  1. Не ми е јасно зошто уметниците се мешаат во политика?
  2. Не ми е јасно зошто Весна упорно прави такви невкусни шеги?
  3. Не ми е јасно зошто МОРА на таа Латасовска телевизија веќе секое шоу да биде во знакот на ВМРО?
  4. Не ми е јасно зошто не се обидат бар маааалку да прикријат дека апсолутно се насочени само кон ругање на опозиција и ништо друго?
  5. Не ми е јасно зошто Весна не си истетовира на чело ВМРО - Ај лав ју форевр!!!

  Не ми е јасно |( |( |(
   
  На TheGirlNextDoor, karak, julie77 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Bokicka се е за пари, бари јас така мислам а и така е . пусти пари ги уништија лугево
   
  На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Никогаш ја немам гледано емисијава, сега прв пат слушам дека постои ваква емисија :^)
  Не ни сакам да ја гледам, со оглед на тоа која е водителката :puke:
   
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.129
  Допаѓања:
  88.343
  Пол:
  Женски
  Не ја јас не можам да ја гледам,
  не јас не можам да ја слушам,
  стомакот од неа ми скока до гуша :rofl:

  Ја имам гледано два-три пати и ептен ми е одвратна. Добро, одамна знаев дека е за ВМРО ама против сум за толку јавно покажување.
  Патем луѓе бе нели за глумци бараат привлечни луѓе, барем со некоја харизма, што има оваа? Ах, може само јас не го забележувам тоа.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Некој линк нешто да видиме како изгледа тоа...како се вика емисијата да најдеме на јутуб можеби. Не дека многу сакам да ја видам, ама ајде, ме интересира :)
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Антипатично створење.
  Јас би ја прашала не ми е јасно зашто она се наоѓа во жирито на М2 кога не е компетентна да дава такви критика!
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Eмисијава нема концепт прво |( без врска кој стаса кај нас е политичар, експерт и слично :fubar: Весна и онака не ми била меѓу омилените, ама сега ми е меѓу омразените, баш поради глупоста која ја тресе во последно време. А бе ооооди глуми си тамууууууууу :fubar:
   
 14. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.244
  Допаѓања:
  21.649
  Пол:
  Женски
  Ептен глупо шоу. Не ми е јасно кој и даде на Весна да го води. Ај што го копира оној Јофе, ама и ептен се познава дека шоуто е направено само да ја напаѓа опозицијата. Ме нервираат такви суштества како Весна кои не знаат каде им е местото. :devil:
   
 15. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Според мене ова е најглупавата и најмизерната емисија на сите времиња,а за водителката па немам зборови нема појма од водење емисија.Срамота е такво нешто за се прикажува на ТВ.
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене не ми е јасно нејзиното суштествување на планетава.
   
 17. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Мене не ми е јасно што се случува со телевизииве, се партиски определени на сител кога ќе пуштам од Латас, па онаа со бумбарите, а сега и Весна |( :puke: па и од авион се приметува дека се вмровци, ми се лоши кога ќе ги видам :puke:
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.312
  Пред шоуво, ако може да се нарече шоу, а не политичка пропаганда и реклама, ќе кажам дека имав изградено некое, па баш солидно и добро мислење за Бејби. Случајно ми падна во очи нејзиното шоу Не ми е јасно и морам да кажам дека ми се згади :puke: :puke: :puke:
  Како 1. беше со толку глуп концепт (владин)
  2. дали таа е свесна и се слуша што збори (ако сака да го стигне игор или тони се заебала)
  3. изгледа како стара баба без вкус за се што прави
  Добро ќе се освестат ли некои личности на естрадава дека претерале и дека не се интересни во она што го прават...........
  И нешто да сакаш да кажеш или да навредиш некој треба да го знаеш начинот на кој тоа да го направиш, а не само отвори уста и кажи си што те мачи :!:
   
  На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Пробав еднаш да ја гледам, ама досадна е многууууу
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Одвратно!!! :puke: Ете толку од мене.