1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не ми е јасно со Весна Бејби Петрушевска

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BoaVista, 4 јануари 2011.

  1. gluvarche

    gluvarche Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    113
    Страшнооооо идиотски концепт на емисија. Прв пат кога го гледав си викам ја сум глупа или не сфаќам што е целта на емисијава, а се залетав пошто искрено ја ценам Бејби во тоа што до сега го правеше. Сепак, имаше некој стил и држеше до своето јас, али ова последново иччччч. али иччччч не и требаше, резил жив, па не знам по која цена да е, па да го губам ли до толку угледот, се поразувам ли себе и цела кариера и имиџ што сум ја стварала цел живот?????
    Брука невидена, стварно не ја сфаќам смислата на емисијата, плукање без основ, правење од ништо нешто ... Мислам ужас, срамота е за уметник, глумец и човек кој долги години е во телевизија, наеднаш како кула од карти да се сруши и да се помножи со нула...... :puke: Едно големо ууааааа.
    А за останатите емисии на сител мислам боље да не коментирам, ги пуштам само кога сакам да се смеам :lol:
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    "Шоу-то" ми личи на она на А1 на рапорт со Јофе, така некако беше :^) ..глупости!
     
  3. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Случајно ми се погоди еден ден на тв да ја фатам емисијата и можам само да кажам дека ми се :puke: :puke: :puke: Мене не ми е јасно на кој му текнало концептот за таква емисија........... :| :|
     
  4. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Искорено, не верувам дека некој воопшто ја гледа емисијава, така што, кај и да е набрзо ке ја збришат од малите екрани емисијата...:)
     
  5. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Не ми е јасно уствари што не ви е јасно вас?

    Ваљда не очекувате на Сител дека ќе седне Бране у некоја фотеља и ќе води некое шоу во стил „Разговори со Бране за Вмро од власт да стане“ :^)

    Не ме изненади концептот на емисијата ама ич,поготово од моментот кога Јофе почна да репортира само го чекав контра ударот :yawn: ...и досадни се,патетични,излитени и Весна и Јофе.

    А дека е грда женава тоа е факАт.Само не знам оти ја напаѓате нејзе,она само си ги лапнува паричињата и чао пријатно,не го пишува концептот и сценариото...па додуша кој знае и дали може ;)
     
    На TheGirlNextDoor и Forgotten им се допаѓа ова.
  6. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Владата се спушти на најниско ниво, ај На репорт со Јофе бар и ВМРО и СДСМ ги исмејуваат (чисто онака колку да биде интересно за гледање), мислам дека овие на Сител малце ја пумпаат работата.
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Владата цело време си ја ишка мувата од капата. Нели кој си ја има си ја ишка... Епа тоа прави нашава влада цело време :)
     
  8. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    И на Весна не и е животот песна, пошо очигледно ништо не и е јасно :P
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.523
    Немаат потреба од емисијава,Латас и онака тоа го прави на сите вести.
     
    На esperanca и LivingGlam им се допаѓа ова.
  10. Leea...22

    Leea...22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    110
    Значи страшно ме иритира кога ја гледам како се однесува на М2 во комисија,и неа ја ставиле за комисија,како прво нема никаков однос спрема кандидати се однесува препотентно,и арогантно,често пати кога таа зборува забележете ги кандидатите какви фацички се уште да се расплачат божем таа професионална пеачка е па сета ја знае како оде,многу наеднаш таа стана мултиталент |(
     
  11. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    хахаха јас еднаш неам слушнато дека Бејби пее :/
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.523
    Зборете,зборете,Мерлин Монро ја глумеше.
    Ништо не знаете!
     
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Чудете се сите зошто не ја сакам :P
     
  14. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Еден збор: ОЧАЈ! срамота
     
  15. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    ^^ Ахам, ја глумеше богами и Госпоѓа Министерка 8) ...па видете сеа што не и е јасно,а што уствари и е,и тоа кристално :)
     
  16. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Нешто најглупаво и најдосадно што сум видела...место да пуштат некоја стварно емисија пуштиле глупости ццццц...божем некој многу сака да ја гледа емисијава :lol:
     
  17. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Откако се појави На рапорт со Јофе ,Сител не можеа да останат покуси,нели видела жабата дека коњот се потковува па и она сакала,а Не ми е јасно е резултат на тоа.Истото беше и со А1Exlusive i Backstage,а сега кога ја немаа А1 на Сител им се исполни желбата да бидат најгледана телевизија во Македонија
     
    На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    За нејзиново "шоу" имам исто мислење како и за женава - не ги поднесувам. Едноставно како појава ми е :puke: а за нејзините актерски, водителски и какви и да е способности нема потреба да се зборува, бидејќи според мене она не ни ги поседува.
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    И мене не ми е јасно што и требаше ова сега, многу ја почитував претходно, Вртелешка и беше полн погодок, сега ми е премногу извештачена.
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    офф - А па Јофе беше фраер у пм.

    Весна според мене си го исвире своето. Знаете како викаат - од кол, на кол..... :D